Skocz do zawartości
Krisu_KK

Brak zasilania siłownika klapy 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie, wszystkie składowe zamka klapy 3bg są sprawne, przeszukałem forum i nienatknąłem się na schemat elektryczny zasilania tylnej klapy po lifcie, może ktoś wspomoże takim schematem. Od tygodnia próbuję to uruchomić.

Klapa nie działa ani z przycisku w drzwiach ani z tzw klamki.

siłownik sprawny, stycznik w klamce też.

 

Z góry dzięki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gool

moze jakis przekaznik padl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lampki w bagażniku i w kabinie po otwarciu klapy, drzwi świecą się, czy możesz otwierać klapkę do wlewu paliwa ? Siłownik,(silnik) rygla tylnej klapy bagaznika zasilany jest z tego samego obwodu - bezpiecznik nr 14 (10A).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robbob8, silownik klapki wlewu działa, właśnie wróciłem z warsztatu bo kombinowałem żeby podać zasilanie z przycisku otwierania klapki na przycisk otwierania tylnej klapy.

Jak się okazało nie tędy droga. Wyleciał bezpiecznik 10A odpowiedzialny między innymi za brzęczek świateł.

Podejrzewam moduł komfortu.

Szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi na lampki w bagażniku i w kabinie.

Jutro walczę dalej, tyle że bez schemaciku napewno zejdzie mi więcej czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Jak w temacie, wszystkie składowe zamka klapy 3bg są sprawne, przeszukałem forum i nienatknąłem się na schemat elektryczny zasilania tylnej klapy po lifcie, może ktoś wspomoże takim schematem. Od tygodnia próbuję to uruchomić.

Klapa nie działa ani z przycisku w drzwiach ani z tzw klamki.

siłownik sprawny, stycznik w klamce też.

 

Z góry dzięki za sugestie

 

Krzychu podaj mi na PW swój adres email to wyślę Ci schemat do Twojego pojazdu.Pozdrowienia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc krisu mam identyczny problem z klapa jak ty miales moglbys cos mi poradzic cos na ten temat? A pozatym to naprawiles to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopisuje się do tematu. Mam taki sam problem też aż wywaliło mi bezpiecznik nr 14 10A a po wymianie nie mam zasilania na siłownik (siłownik też spaliło ale kupiłem drugi). Także byłbym bardzo wdzięczny za informacje jak sobie z tym poradziliście no i oczywiście schemat elektryczny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Pierwszy post

 

Jestem właśnie po rozebraniu tylnego mechanizmu zamka klapy. Jak koledzy wyżej nie mogę zlokalizować dlaczego siłownik nie pracuje. Bezpieczniki są ok, silniczek sprawdzony i działa, po prostu jakby prąd nie dochodził. Może jakieś mikrostyki są do sprawdzenia? albo kable?

Edytowane przez Napek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wiązkę w tzw harmonijce klapy bagażnika, stawiam, że kable się przetarły. No i sprawdź dobrze masę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności