Skocz do zawartości
Gość maja

Passat B5 1,9 TDI 110KM deszcz - brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maja

Dzień dobry,

Jestem tutaj nowy więc wybaczcie moje ewentualne błędy co do języka technicznego. Postanowiłem założyć nowy wątek gdyż nie znalazłem na forum opisu problemu pasującego do mojego.

Posiadam Passata B5 1,9 TDI 110KM z 1999r. Obserwuję od jakiegoś czasu problem, z którym nikt nie jest sobie w stanie poradzić. Otóż tylko podczas deszczu tracę moc. Wyłącza się turbo, auto przechodzi w stan błędu (zapala się kontrolka świec żarowych) i mogę jechać nie więcej niż 60km/h. Proszę pomóżcie. Nie wiem co jest grane. Problem pojawia się tylko podczas deszczu. Spalanie w normie, zużycie oleju ok. Nie mam żadnych problemów z samochodem. Jeżdżę spokojnie. Tylko zacznie mocnej padać mam problem, tracę moc i nie da się normalnie jechać. Odpływy z podszybia poczyściłem. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolego miałem ten sam problem a mianowicie podczas deszczu przechodził w stan awaryjny zapalała się kontrolka świec żarowych i pedał gazu przestawał reagować max 60 km/h, po wielu dniach a raczej tygodniach i wielu wymianach typu potencjometr pedału gazu bo masz elektroniczny bez efektów, w końcu wymontowałem kompa wraz z całą puszką w której się on znajduje i okazało się iż uszczelka która oddziela przestrzeń puszki kompa w której są przewody i kostki NIE ISTNIAŁA rozsypała się w rekach!!! Jest to taka uszczelka owalna porowata w ASO koszt jej ok 70 zł oczywiśći nie kupiłem tylko własnymi sposobami uczszelniłem ten otwór pod kompem. A dzieje Ci się tak ponieważ podczas deszczu woda przesiąka na przewody które wchodzą z pod kompa do kabiny i łapie błąd . Ot tak wyglądał mój problem i jego rozwiązanie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maja

Serdecznie dziękuję za pomoc. Muszę to wymontować i zobaczyć co z tą uszczelką. Jeden ze znajomych mechaników mówił, że może to być wina silnika krokowego. Tylko, że ja nie wiem co to jest:( Dziękuję serdecznie i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak że też słyszałem takie opinie na temat mojego problemu ale poproś mechanika aby wyjasnil Ci dlaczego twój problem wystepuje podczas deszcz? A potem niech mysli dalej. Naprawde proponuje zajrzyj po obudowę kompa i zobaczysz ja osobiście zamontowałem jeszcze dla ochrony przed deszczem i syfem podszybie takie jakie wystepuje w B5 FL pasuje po małym dopasowaniu i jest sucho i czysto, polecam

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maja

Dziękuję za radę. Jak tylko znajdę czas zajrzę tam i zaraz odpiszę czy się udało i co było powodem:) Dzięki wielkie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam problem a mianowicie podczas deszczu przechodził w stan awaryjny zapalała się kontrolka świec żarowych i pedał gazu przestawał reagować max 60 km/h, po wielu dniach a raczej tygodniach i wielu wymianach typu potencjometr pedału gazu bo masz elektroniczny bez efektów, w końcu wymontowałem kompa wraz z całą puszką w której się on znajduje i okazało się iż uszczelka która oddziela przestrzeń puszki kompa w której są przewody i kostki NIE ISTNIAŁA rozsypała się w rekach!!!

 

Potwierdzam diagnozę. U mnie było to samo. Wystarczy trochę wilgoci i czujnik położenia gazu łapie błąd. Komp podnosi lekko obroty do 1100 i nie działa pedał gazu. Jak wyschnie jest wszystko OK. U mnie dekiel osłony komputera nie był dokręcony od strony podszybia.

Uszczelniłem dokładnie puszkę kompa. Kupiłem nowe podszybie z rantem + osłona na przestrzeń grodziową i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maja

Dzięki. Dam znać Wam wszystkim co to było i czy były to trafne diagnozy. W tym tygodniu powinienem znaleźć trochę czasu wolnego i zacząć działać w tym temacie. Niestety pracuję 60km od domu i wracam wieczorem do domu. Stąd brak czasu. Jak tylko będę wiedział co było grane dam znać.

pozdrawiam wszystkich, którzy mi pomagają:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Mam podobną sytuacje od wczoraj:

Mam CC z 2009r. DSG 170km. Podczas deszczu w samochodzie zapaliła się czerwona kontrolka układu kierowniczego. Udało się jakoś dojechać do domu. Kilka dni później znów podczas deszczu ( gdy było sucho było OK) zapaliła się ta sama kontrolka a zaraz po niej wszystkie inne ( cała choinka ),samochód na pedła gazu nie reaguje - podnosza się obroty ale nie jedzie. Samochodu już nie dało się prowadzić dlatego wziąłem go na lawetę i do elektromechanika. Sprawdził i mówi, iż to sterownik na maglownicy ( tam podobno dostaje się woda ) i s samochód głupieje. Czy miał ktoś podobną sytuacje?? Twierdzi, że maglownica cała jest dobra ale nie da się kupić i wymienić samego sterownika. Bład który mu wyświetlał komputer był na Centralnej magistrali napędu.

 

Czy to może być jak w przypadkach opisanych wyżej, iż woda dostaje się do puszki komputera a nie problem na maglownicy??

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod obudowę kompa w ASO w Kielcach kosztuje 36 zł - kupowałem miesiąc temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności