Skocz do zawartości
pvd

Złe wskazania ilości paliwa (wskaźnik paliwa, pływak)

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to samo,

 

zwiesza się pływak a tak naprawdę pałąk do którego pływak przyczepiony,

 

taki drut.....

 

wsadziłem łapę poruszałem nim, wężyki wychodzące z kosza uniosłem inaczej ustawiłem.

 

i do dziś spokój,

 

to było rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test wskazówek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co da test wskazówek? Że dochodzą do końca skali. Jak się zaleje do końca to i tak wskazówka pokazuje na full. Tylko potem szybko opada ;)

 

Ja mam w miarę podobny problem... zaleje do odbicia pistoletu i mam poziom paliwa delikatnie poniżej wskazówki na full.

Jak zalewam pod korek (zalewam odpowietrzanie) jakieś 7l to drgnięcie mam po przejechaniu ok 80km (spalanie ok 7l na autobahnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS-em można sprawdzić aktualną ilość paliwa w zbiorniku i porównać wskazanie w liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VCDS-em można sprawdzić aktualną ilość paliwa w zbiorniku i porównać wskazanie w liczniku.

 

To że vcds idzie sprawdzić to akurat wiem i już to robiłem i było ok .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Miałem to samo,

 

zwiesza się pływak a tak naprawdę pałąk do którego pływak przyczepiony,

 

taki drut.....

 

wsadziłem łapę poruszałem nim, wężyki wychodzące z kosza uniosłem inaczej ustawiłem.

 

i do dziś spokój,

 

to było rok temu.

 

A gdzie to robiłeś?

Od strony bagażnika odkreciles tą niby pokrywkę co tam jest i tam ruszales ?

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test zegarów pokazuje czy wskaźnik sam w sobie jest sprawny: wartości 100% i 50%. Jeśli tak jest to przyczyna leży w samym czujniku w baku lub na kablach "po drodze". Wystarczy, że jedno połączenie będzie zaśniedziałe i już kilka dodatkowych Ohmów w obwodzie pomiarowym. Wartości nadal będą w zakresie poprawnych, więc sterownik nie wywali błędu ale będzie przekłamanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności