Skocz do zawartości
pvd

Złe wskazania ilości paliwa (wskaźnik paliwa, pływak)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż mam taki problemik.

VW Passat b6 2006r 2.0 TDI

Problem już był gdy go kupiłem, mianowicie wskazówka ilości paliwa w baku pokazuje maxymalnie 1/4 baku gdy bak jest na full zatankowany, czasami nawet gdy zatankuje do pełna i odjeżdżam ze stacji to pokazuje się komunikat że trzeba zatankować. Co najpierw sprawdzić ? Może ktos miał podobny problem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływak w zbiorniku przy pompie paliwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pływak albo się zacioł albo coś w tym stylu

jedź do dobrego mechanika albo elektromechanika powinien ci to zrobić za jakieś

20-40zł. Takie rzeczy do zrobienia to nie problem.

O ile pamiętam to dojście do tego pływaka znajduje się pod tylnią kanapą

ale dokładnie jak dojść to już nie pamiętam dawno sie tym nie bawiłem.

Ogólnie roboty na 15 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje za podpowiedzi, teraz musze tylko go zlokalizowac i w weekend będe chciał sie do niego dostać. Dam znać co z tego wyszło.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja bardzo łatwa , podnosimy tylne siedzenie od strony pasażera i wszystko widać jak na dłoni .Odłączamy wtyczkę elektryczną od czujnika i pompy paliwa, potem młoteczek i duży wkrętak aby odkręcić zabezpieczenie , jak zejdzie ,wszystko do góry . Max 5 min pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie mialem ponad 3/4 baku postanowilem sobie dolac do pelna i tak zrobilem az sie przelalo

I jakiez bylo moje zdziwienie gdy wskaznik paliwa nawet niedrgną caly czas jest na tych 3/4 o co kaman?:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam coś podobnego u siebie, co jakiś czas jak zatankuje paliwo wskazówka wisi w tym samym miejscu i dopiero w czasie jazdy stopniowo podnosi sie do góry, aż osiągnie prawidowy poziom i potem opada wraz z przebiegiem. Byłem z tym w serwisie, ba autko na gwarancji- ale tam panowie oczywiście nic nie widzieli ( w komputerze nie było żadnego błędu), pewnie jak skończy się gwarancja coś sie sknoci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o co kaman?

Kolego to Passat ,który niektórym pali wg. nich 4L to przez to super oszczędność cały czas 3/4 baku ile byś nie wlał i wyjeździł.

 

A na poważnie może po prostu wskazówka się zawiesiła. Po co lejesz do końca za dużo pieniędzy masz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam coś podobnego u siebie, co jakiś czas jak zatankuje paliwo wskazówka wisi w tym samym miejscu i dopiero w czasie jazdy stopniowo podnosi sie do góry, aż osiągnie prawidowy poziom i potem opada wraz z przebiegiem

 

a ile trwa zanim sie ruszy bo mnie to sie pierwszy raz zdazylo

 

Po co lejesz do końca za dużo pieniędzy masz?

leje bo lubie miec caly czas pelno !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego aby wykluczyć wskaźnik zrób test elementów wykonawczych zegarów (Vagiem lub innym programem do paska ) jak test przejdzie bez problemu to problem będzie z czujnikiem w zbiorniku paliwa . Konstrukcja czujnika jest bardzo prosta i po wyjęciu sam zobaczysz gdzie ewentualnie się zawiesza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile trwa zanim sie ruszy bo mnie to sie pierwszy raz zdazylo

 

 

leje bo lubie miec caly czas pelno !!!

dokładnie ciężko mi jest powiedzieć ile trwa takie (odwieszanie) wskazówki, u mnie można to zaobserwować w trakcie jazdy, jak stopniowo i bardzo bardzo powoli podnosi się do góry, na komputerze zwiększa sie tez dystans do nastepnego tankowania.

troszke to fajnie wygląda bo kilometry ci uciekają a paliwko w zbiorniku rośnie.

Ps: mam taką cicha nadzieje, że jestem jednym z nielicznych posiadaczy: perpetuum mobile, w wykonaniu VW- tylko pewnie koncern VW boii sie jeszcze publicznie to ogłosić!!!! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast dziś zauważyłem przy -18 stopniach jak wyjechałem z garażu wskazówka wogle się nie ruszyła jakbym miał pusty bak przejechałem trochę zgasiłem i po ponownym odpaleniu się podniosła ale nie do końca na tyle ile jest naprawdę zatankowane.Co to może być czy coś się przywiesiło ,wino mrozu pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie jest inna sprawa dotycząca wskaznika paliwa ,a dokładnie to po zatankowaniu do pełna wskazówka pokazuje max,wiec sie zgadza ale po przejechaniu 50 km wskazówka spada o dwie kreski!!!,a komputer pokazuje w granicach 6l/100km,da sie to jakoś skorygować??,bo nie chce mi sie wieżyć ze tyle paliwa spalił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem nigdzie indziej nie znalazlem odpowiedzi moze pomozecie to filmik :https://youtu.be/ZGAiEknPcn8 dzieje sie tak ze wskazowka na postoju ;/ jakies propozycje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka razy zatankowalem pod korek i teraz jak tankuje tylko do pełna tzn.do pierwszego odbicia to zawsze mi pokazuje na przedostatniej kresce i nie wiem o co chodzi a później jak jeżdżę to wszystko ok tzn.przebieg względem ubywania paliwa i poziomu wskazówek. Czy ktoś miał może taki przypadek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Mam tego typu problem że gdy ostatnio tankuje do pełna wskazówka pokazuje full czyli ok, po wypaleniu ropy na 3/4 zbiornika czasem mniej wskazówka opada na 0 i co ciekawe nawet rezerwa się nie zapala. Wystarczy ze zaleje go 4-5l wachy i wskazówka wraca na swoje miejsce i jest ok. Raz mi się sama podniosła po dłuższym postoju. To co zauważyłem to ze jak opadnie do 0 to w czasie jazdy. Czy byłby to pływak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawione:) Wystarczyło że odpiąłem kostkę przy pompce i spryskałem CX do styków i gitara, nie wiem czy to to ale pomogło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.U mnie jest inna sprawa dotycząca wskaznika paliwa ,a dokładnie to po zatankowaniu do pełna wskazówka pokazuje max,wiec sie zgadza ale po przejechaniu 50 km wskazówka spada o dwie kreski!!!,a komputer pokazuje w granicach 6l/100km,da sie to jakoś skorygować??,bo nie chce mi sie wieżyć ze tyle paliwa spalił?

 

Witam,

Mam podobny jak nie dokładnie taki sam problem co kolega w Pasku b7, ostatnio przejechałem 16 km prosto ze stacji zalany pod sam korek i już mi kreskę ubyło... ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zróbcie test wskazówek kompem, gdy będzie ok szukać przyczyny w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zalalem do pełna a po przejechaniu 87 mil czyli około 140 kilometrów wskazówka opadła już o jakaś ćwiartke czyli 4 kreski po okolo 4,5 litra daje 18 litrów na 140 kilometrow ha ha ,zresztą po zatankowaniu pod korek wskazówka zawsze jest 2 kreski od góry dopiero po jakimś czasie się unosi do góry.

Jak zrobić test wskazówek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności