Skocz do zawartości
silvarus

Łozysko kompresora klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem poniewaz pada mi lozysko od kompresora klimy, a zaden warsztat nie chce sie podjac wymiany tego lozyska, poniewaz boja sie ze jak rozbiora to lozysko to moga nie poskladac tego z powrotem. Co teraz mam zrobic? Co bedzie jak mi padnie to lozysko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze by sie dalo cos z dolnegoslaska, podjechalbym i zalatwil sprawe na miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze sie podzielisz informacjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz sprężarke kładziesz na nosku bo węże dostają ściągasz łożysko zakładasz nowe i działa - sorki wiem że to idiotyczny opis ale robiliśmy to 3 lata temu. Powiem tak nie ma tam nic skomplikowanego nic sie nie urwie i nie rozleci. Jak masz klucze i masz gdzie to zrobić i masz pojęcie o mechanice to dasz rade, a jak się obawiasz to szukaj warsztatu który to wykona a nie będzie wymyślał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie a znajdziecie;)

Looknij TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kreci sie, i jak bylem u szpeca od klimy to powiedzial mi ze to nie kompresor, bo jak by siadlo lozysko w klimie to bylo by to bardzo wyraznie slychac, a jak by sie jeszcze wlaczylo do tego klime to calkiem byl by jeden wielki rzechot. Bylem na wymianie paska rozrzadu i dalej slychac to lozysko tylko teraz wiem na pewno ze nie jest to klima, ani alternator. Musze szukac dalej, moze pompa wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjemij pasek i zakręć ręka (kompresor, alternator, pompę wody) usłyszysz lub wyczujesz 'w ręce" szum/chrobotanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mianowicie taki problem że moje koło pasowe od kompresora sie nie obraca musiałem odciąć pasek klinowy bo zaczoło sie z niego kopcić miał ktoś taki problem autko posiadam nie całe pół roku i nigdy nie miałem z klimą wiec nie wiem czy wymienic łożysko czy wymianić całom klime dasie to jakoś naprawić mam passata B5 1.8 Turbo climatronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyłączonej klimie (a więc i sprzęgiełku kompresora) powinieneś móc lekko obracać kołem pasowym - jeżeli się nie da to najprawdopodobniej jest właśnie zatarte łożysko koła pasowego.

Gdyby uszkodzone były elementy wewnątrz samej sprężarki byłyby problemy z obracaniem, ale dopiero po załączeniu sprzęgiełka - włączeniu klimy (choć i tego wykluczyć nie można)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem coś takiego jade i zaczyna mi sie kopić spod maski nie wiedziałem co na początku było śiwo jak sie uspokoiło odpaliłem zaś i pasek od klimy sie obracał a rolka kompresora stała w miejscu miał ktoś z was coś takiego prosze o pomoc co to może być czy da sie to naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecie pisałem - wymień łożysko, koszt niewielki i raczej na tym powinno się skończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji korzystania z klimatyzacji zauwazylem ze strasznie glosno chodzi mi sprzeglo, np. jak stoje na swiatlach slysze ze strasznie glosno szumi sprzeglo, jak wcisne i puszcze pedal sprzegla to cisza. Ciekawe dlaczego tak sie dzieje? Co o tym myslicie? Co kompresor ma wspolnego ze sprzeglem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym aucie po wciśnięciu pedału sprzęgła silnik(skrzynia )pracuje ciszej,bo bez wciskania sprzęgła obracają się:wałek sprzęgłowy i kilka kół.No chyba że jest przesadnie głośno.No to wtedy brak oleju albo łożysko oporowe pada.Łożysko podpierające wałek sprzęgłowy chałasuje tylko w momencie wciskania i puszczania sprzęgła.

 

---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 10:03 ----------

 

inaczej Metaliczne odgłosy, które ustają w momencie wyciśnięcia sprzęgła, wydobywają się zapewne ze skrzyni biegów. Należy pamiętać, że wciśnięcie pedału sprzęgła powoduje skasowanie luzów, które z pewnością są źródłem głośnej pracy skrzyni biegów. Dokładnej weryfikacji tego typu usterek można dokonać w warsztacie samochodowym.

 

---------- Post added at 10:09 ---------- Previous post was at 10:06 ----------

 

jednym słowem ten chałas to nic z klimatyzacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje ze nie ma to nic wspolnego z klima ale jak nie uzywam klimy to sie nie zdaza by skrzynia chalasowala, a jak wlacze klime to zaczyna chalasowac, nie za kazdym razem ale jednak. Wysprzeglenie pomaga, ciekawe na jak dlugo :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj rozebrałem kompresor i faktycznie łożysko było rozsypane a kompresor jest sprawny nie musiałem nawet odpinać przewodów z niego w poniedziałek ide po łożysko i pasek naprawa wsumie mnie wyjdzie 56 zł łożysko + pasek bo nie wiem ile kosztuje dzwoniłem do serwisu pytajac sie o przyczyne to wcisknąc mi chciał kit że to napewno nie łożysko i oni mi to zrobią za 600 zł z regeneracja hehe dobrze mieć internet i pomagać sobie na wzajem

 

---------- Post added at 00:58 ---------- Previous post was at 00:54 ----------

 

a dzwoniłem do tego kolesia http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=455593 nie polecam jak masz łożysko wymienić :98::tankujemy::531:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w moim przypadku rozwiazany, okazalo sie ze to nie kompresor klimy a pompa wody byla w strasznym stanie. Po wymianie cisza, tak jak powinno byc ;), tylko ze mendy na warsztacie nie uzupelnili mi plynu chlodniczego. Dobrze ze sam czesto sprawdzam i sie skapnolem.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności