Skocz do zawartości
Gość sabo_75

Temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

wystarczyłoby poszukać...cytuję: "Zakres od 80C do chyba 100C jest traktowany zawsze jako 90C." jednym słowem w twoim przypadku termostat do wymiany

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=36084&highlight=tempe***+wysokie+spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trać czasu na pisanie tylko wymieniaj. Jak nie pomoże ( a na pewno pomoże) to wtedy się zastanawiaj co dalej.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie każdy żyje w nieświadomości: ja mam zmieniony wsad wskaźnika i widzę zmianę każdego stopnia na bieżąco-tak dokładny jest teraz wskaźnik, gdy mam 89 na wskaźniku climatronik tez tyle pokazuje.

 

Który kanał pokazuje temperaturę cieczy w Climatronic'u ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 bodajjze a jak nie to napewno ktorys pomiedzy 40 a 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stawiałbym na uszkodzony termostat odkręc obudowe termostatu wyjmij go i wrzuc do wrzątku zobaczysz co sie z nim bedzie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Który kanał pokazuje temperaturę cieczy w Climatronic'u ?

 

Pozdrawiam

 

Kanał 45. Pisząc to miałem na myśli, że po zmianie wsadu wskaźnika, wskazówka na desce wskazuje idealnie tę samą temp co klimatronik na kanale 45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kanał 45

 

U mnie nie bardzo to się zgadza.

Wyświetla się tylko jakaś wartość bez znaczka temperatury.

Może dlatego, że mój panel jest od VDO, a Twój pewnie Hella.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 45 kanał pokazuje temp 5 stopni niższa niz VAG nikt nie potrafi mi odpowiedziec dlaczego tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest delikatna różnica między wskazaniem vaga a klimatronika i wskaźnika (te dwa ostatnie się pokrywają). Widać tak musi być i już-dla mnie to nie problem.

 

 

U mnie nie bardzo to się zgadza.

Wyświetla się tylko jakaś wartość bez znaczka temperatury.

Może dlatego, że mój panel jest od VDO, a Twój pewnie Hella.

 

Pozdrawiam

 

Widocznie faktycznie tak jest jak piszesz. Może warto poszukać na innym kanale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który termostat kupić?

http://allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=termostat+passat+b5

 

Jak temp silnika nie dochodzi do 90st, jest gdzies okolo 50-70 to termostat padł?

Przez to, może więcej palić?

Edytowane przez marcin016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat ori albo wahlera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Termostat ori albo wahlera.
- dokłanie, warto także czasem sprawdzić jego działanie przed montażem w ganuszku z wodą. Gdzieś widziałem jakiś rysunek, jak to zrobić. Ważne aby nie laeżał dnie naczynia, ale był zawieszony w cieczy no i oczywiście termometr np. z centr. ogrzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a powiedźcie mi czy to norma że temperatura na biegu jałowym i nawiewie spada do ok 70 stopni? Temperatura na zewnątrz to -3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Wskazówka powinna być cały czas na 90. Termostat masz do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy jest ok :) Tylko na jałowym temperatura spada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość axelnl

Witam mam problem z climatronic bardzo czesto sie zdarza ze po włączeniu samochodu leci zimne powietrze mam, temp ustawionąna 22 na zewnatrz ze 3 stopnie a wentylator wieje na calego zimnym powietrzem pomaga tylko wyłączenie i zalaczenie samochodu jeszcze raz wtedy wieje cieple powietrze.Ostatnio tez zauwazylem ze temperatura mi spada przy spokojnej jezdzie do okolo 85 stopni.Czy ktos wie co to moze być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z climatronic bardzo czesto sie zdarza ze po włączeniu samochodu leci zimne powietrze mam, temp ustawionąna 22 na zewnatrz ze 3 stopnie a wentylator wieje na calego zimnym powietrzem pomaga tylko wyłączenie i zalaczenie samochodu jeszcze raz wtedy wieje cieple powietrze.Ostatnio tez zauwazylem ze temperatura mi spada przy spokojnej jezdzie do okolo 85 stopni.Czy ktos wie co to moze być
A robiles test climatronika?? Sprawdziles mu bledy?? Moze jakas klapa ci nie chodzi!!! Co do temp to termostat - mi podczas jazdy trzymalo jakies 80-85C no i podczas zjezdzania na biegu z gorki spadala temperatura nawet do wartosci min powymianie termostatu jak reka odiol i magiczne 90 non stop niezaleznie od tego czy gorka pod gorke czy inne warunki drogowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos wie co to moze być

Climatronik mądry jest, dopóki nagrzewnica nie jest ciepła, nie dmucha po próżnicy.

Zrób diagnostykę, to nie jest prawidłowe zachowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam!

Prosze o podpowiedz, termostat razem z plynem wymienialem z miesiac temu, temperature caly czas pieknie trzymal do dzis...

Trasa ok 150km, predkosc ok 140-150 km/h przy mrozie ok -15stopni.

Temperatura podczas jazdy spadala do ok60 stopni, jak zwolnilem albo jak sie zatrzymalem na parkingu to temperatura w ciagu jakiejsc minuty podskoczyla do 90stopni.

Mechanik do ktorego zadzwonilem stwierdzil zeby wsadzic tekture przed chlodnice i tyle ale nie jestem do tego przekonany. Co o tym myslicie ?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termostat razem z plynem wymienialem z miesiac temu, temperature caly czas pieknie trzymal do dzis...Temperatura podczas jazdy spadala do ok60 stopni, jak zwolnilem albo jak sie zatrzymalem na parkingu to temperatura w ciagu jakiejsc minuty podskoczyla do 90stopni.

Niestety ale to termostat. Może też być pompa wody na wykończeniu i za słabo wodę gania. Ja nigdy niczym nie zakrywam wlotu powietrza i nawet przy mrozach poniżej 20 stopni - wskazówka trzyma cały czas 90.

 

 

Trasa ok 150km, predkosc ok 140-150 km/h przy mrozie ok -15stopni.

A potem piszą, że kierowca nie dostował prędkości do warunków jazdy. Te 150 to chyba jak się koła w miejscu ślizgały :D

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności