Skocz do zawartości
Andy123

Dziwne drgania po naciśnieciu hamulca

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał podobny problem ? ( Passat 2.0 TDi - prod. 11.2005 )

 

Jak dojeżdżam na skrzyżowaniu do czerwonych świateł i naciskam hamulec to przez krótka chwile ( kilka sekund czasami dłużej ) w aucie można odczuć dziwne drgania podczas zwalniania. Jak puści się hamulec to te drgania jakby ustępowały.

Nie jest to bardzo uciążliwe, ale nie jest to raczej normalne zachowanie auta. :638:

 

Sprawdziłem komputerem pompowtryski - wyszło OK.

Nie sprawdzałem Vagiem, ale było podłączone do Bosch-a.

 

Wymieniłem koło dwumasowe - nówka.

 

Czy układ hamulcowy ( wspomaganie ) byłby jakoś powiązany z takimi objawami silnika ? Nie sa to drgania wywoływane przez klocki czy tarcze.

Sprawdzałem - są OK.

 

Jak silnik pracuje cały czas na wolnych obrotach to po naciśnięciu hamulca się nic nie dzieje. Takie drgania są odczuwalne tylko po jeździe na wyższych obrotach i wrzuceniu na luz i hamowaniu. :638::638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcze, tolerancje serwisu są duże, chodzi oto aby lekko krzywych nie wymieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ORi

Mam dokładnie to samo, i identyczny wiek samochodu, klocki miałem wymieniane, więc to na pewno nie one, być może to tarcze jak pisał TOMG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie tarcze, bo to się dzieje także po zatrzymaniu przez krótka chwile.

Wtedy już samochód się nie porusza i tarcze nie moga oddziaływac na takie drgania.

Wydaje mi się że drgania są od silnika albo innego elementu który połączony jest z układem hamulcowym i ma pośrednio wpływ na stabilną i równa pracę silnika, może wspomaganie.

 

Nie wiem, co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, pasek przejechal 130 tys i jak dojezdzam do skrzyzowania i hamuje bardzo delikatnie to na ostatnich metrach czuje sie delikatne szarpanie, nie ma tego przy hamowaniu z duzej predkosci tylko okolo 2/3 km/godz,tarcze sprawdzane, nowe klocki,vag nic nie pokazuje, moze to ABS? choc nie chce mi sie wiezyc, cale szczescie ,ze nie jest to uciazliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te dziwne zachowanie to nie jest jedyny przypadek w moim aucie.

Teraz trzeba by znaleźć przyczyne i być może uda się usunąć poźniej te drgania. Jesli tarcze, klocki koło dwumasowe i VAG są OK to co to jest ??

:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na nie równo wytarte tarcze.Nawet orginalne mogą mieć różną twardość.Zjawisko występuje przeważnie po zimie kiedy po ostrym hamowaniu wjedzie się w kałużę i gwałtownie ostudzi część tarczy.Tarcza może też ulec skrzywieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale na postoju jak dla mnie to napewno tarcze nie maja znaczenia tak na moj rozum, a mam podobny przypadek, sprawdzaliscie co sie dzieje jesli przelaczy sie na luz i pusci sprzeglo bo u mnie dokladnie taki sam przypadek wystepuje albo na rownej powierzchni jak ma sie wcisniete sprzeglo i wlaczona jedynke, puszczony hamulec samochod po jakiejsc dluzszej chwili zaczyna sie sam toczyc, jesli tak to wczoraj bylem w serwisie VW i powiedzieli ze to napewno sprzeglo, objawy takie same, niby drgania silnika tylko w moim przypadku napewno to nie tarcze i klocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie sa tarcze, bo drgania występują także czasami przez chwile jak auto się zatrzyma. Dopiero jak puszcze pedał hamulca i nacisne ponownie to juz nie trzęsie.

 

Sprawdzałem z wciśnietym i puszczonym sprzęgłem - nie ma różnicy.

Sprzegło miałem sprawdzone przy okazji wymiany koła dwumasowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odświeżyć ten temat. Może ktoś ma podobny przypadek i już znalazł rozwiązanie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako nowy uzytkownik musze tez swierdzić, ze dana uciążliwość występuje w moim aucie. Mianowicie jak hamuje do skrzyżowania w ostatnim momencie czuje delikatne drgania. Mam zamiar wybrać sie jutro z tym do serwisu w niemczech zobaczymy co powiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Skrzynia automat czy manual. Spotkałem się z takim objawem w DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne spostrzeżenie, odziwo nie szarpie jak hamuje na 1 biegu. Szarpie tylko jak w ostatnim momecnie dam na luz i chce zahamować. W takim razie tarcze nie sa winne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokladnie tak samo, bylem z tym problemem u mechanika ktory zajmuje sie glownie autami VW i po 2 godzinach "ogledzin" auta mechanik stwierdzil ze nic nie widzi niepokojacego i ze coraz wiecej aut przyjezdza z tym problemem i u wiekszosci nic nie mozna na to poradzic. Jedyne co mu przychodzi do glowy co moze powodowac takie drganie(oczywiscie wszytkie inne mozliwosci zostaly wykluczone) to cos nie tak z zaworem EGR i spalinami, ale powiedzial ze do tego tez by ostroznie podchodzil i ze nie bedzie naciagac mnie na EGR gdyz jak sie nie swieci kontrolka to nie ma co wymieniac, a po wymianie i tak nie jest powiedziane ze drgania by ustaly. Wiec jezdze z tym dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wporządku u mnie to samo. Tarcze BREMBO MAXX-y wszystko wymienione i tak jakby na ostatnich metrach przy około 40 km/h do 0 km/h jest lekkie drganie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi również drga autem, na każdym dohamowaniu, na dodatek trzepie całą gałką skrzyni na lewo i prawo, słyszałem że to ponoć poduszki pod silnikiem, czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że z tym problemem drgań na luzie przy dohamowaniu spotykają się tez inny użytkownicy.

Już ktoś sugerował mi że może to poduszki pod silnikiem, ale watpię.

 

Dziwna sprawa te drgania. :confused:

Jak dojść do przyczyny, skoro u mnie mechanik tez mówi po sprawdzeniu że jest OK i można jeździć. W

Wiem że można, ale nie jest to normalne zachowanie auta.

 

Czy jechać z tym do serwisu ? Jak znam życie to raczej nic to nie da.

 

Może ktoś jeszcze próbował rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisu bym nie polecał... ja miałem problemy ze spalaniem i z klimą, to za sprawdzenie wiadomości na forum producenta zgarneli 300zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko wporządku u mnie to samo. Tarcze BREMBO MAXX-y wszystko wymienione i tak jakby na ostatnich metrach przy około 40 km/h do 0 km/h jest lekkie drganie

 

Rojasek to znaczy, ze przed wymiana tarcz nie szarpało ? Tak sie składa, ze jestem świeżym posiadaczem nowych tarcz, ale czy nowe tarcze moga miec wpływ na takie zachowanie auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności