windsurfer1
-
Liczba zawartości
15 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O windsurfer1
- Urodziny 10/20/1983
Informacje osobiste
-
Imię
Michał
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Szczecin
Samochód
-
Silnik
B6 2.0 TDI-PD 140KM
-
Rok produkcji
2006
-
prbolem z drganiem auta rozwiazany
windsurfer1 odpowiedział windsurfer1 → na temat → Passat B6-B7 (3C) i CC
moze i dziwne ale zrobilem z drganiami ponad 20 tys km, wiec samo napewno nie ustalo, a po "przypadkowym" serwisie spokoj. Nie mowie ze u wszystkich stary plyn hamulcowy moze byc przyczyna, ale u mnie akurat okazalo sie to. -
Witam wszystkich, jakis czas temu pisalem ze mialem problem jak podjerzdzalem autem na luzie do skrzyzowania, w aucie bylo czuc drganie, takze po zatrzymaniu sie juz bylo mozna odczuc delikatne drganie przez 1-2 sekund po stopie. Diagnozy byly rozne, od takich jak ten typ tak ma poprzez poduszki pod silnikiem, dwumase, wtryski itd.... Postanowilem wiec to zignorowac. Ostanio robilem przeglad przy okazji ktorego byl wymieniany plyn hamulcowy. Wyjerzdzam od mechanika i co sie okazalo, ze auto nie drga. Przyczyna byl plyn hamulocowy (dokladnie nie pamietam juz co mi powiedzial mechanik), dokladniej woda i powietrze w nim czy jakos tak. Dodam ze filtr paliwa byl wymieniany wczesniej wiec to nie przez niego te drgania wystepowaly, bo tez takie byly diagnozy. Wiec jesli ktos ma taki problem to polecam wymienic plyn hamulcowy, nie kosztuje to majatku a byc moze u was pomoze. Mam nadzieje ze chodz troche pomoglem. Pozdrawiam
-
Jestem tego samego zdania, ze w ASO naciagaja ludzi, dlatego nie naprawiam auta W ASO, jedyna moja wizyta tam byla przed zakupem aby zrobic kompleksowy przeglad. Z problemem drgaania pojechalem do mechanika polecanego przez znajomych, i tam padla diagnoza: ten typ tak ma, mozna zaryzykowac wymiane EGR, chciaz napewno nie sa to wtryski i dwumasa.
-
Darujmy sobie uszkodzony wtrysk, gdyz auto bylo na diagnozie w ASO, nastepnie u innego mechanika, i zaden nie stwierdzil uszkodzenia wtrysku. ASO rozklada rece, natomiast mechanik sklania sie ku zaworowi EGR. Ale to nic pewnego, wiec moze sprobuje jednak z tym sterownikiem silnika.
-
A jest ktos na forum kto moze po nr VIN sprawdzic czy np do mojego silnika jest nowsze oprogramowanie? czy trzeba z tym jechac do ASO? Ile taka przyjemnosc w ASO kosztuje, orientuje sie moze ktos?
-
Daty mi sie pomylily, myslalem ze miales oddac w ten ostatnio wtorek:).
-
wiadomo juz cos z Twoim autkiem? U mnie jest podobnie i mechanik powiedzial ze tez obstawial by EGR.
-
Dziwne drgania po naciśnieciu hamulca
windsurfer1 odpowiedział Andy123 → na temat → Passat B6-B7 (3C) i CC
U mnie jest dokladnie tak samo, bylem z tym problemem u mechanika ktory zajmuje sie glownie autami VW i po 2 godzinach "ogledzin" auta mechanik stwierdzil ze nic nie widzi niepokojacego i ze coraz wiecej aut przyjezdza z tym problemem i u wiekszosci nic nie mozna na to poradzic. Jedyne co mu przychodzi do glowy co moze powodowac takie drganie(oczywiscie wszytkie inne mozliwosci zostaly wykluczone) to cos nie tak z zaworem EGR i spalinami, ale powiedzial ze do tego tez by ostroznie podchodzil i ze nie bedzie naciagac mnie na EGR gdyz jak sie nie swieci kontrolka to nie ma co wymieniac, a po wymianie i tak nie jest powiedziane ze drgania by ustaly. Wiec jezdze z tym dalej -
Drgania - nierówna praca silnika na luzie
windsurfer1 odpowiedział Andy123 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Mam dokladnie to samo, wczoraj auto bylo u mechanika polecanego przez wszystkich jesli chodzi o serwis auto VW (Ciesielski -serwis w Szczecinie). Przejzeli auto na wylot i co sie okazalo, ze jest to kolejne auto u nich kotre ma takie objawy a nic autu nie dolega. U mnie wszystko jest w porzadku a mimo to czuc drgania. Mechanik jedynie powiedzial ze moze to byc spowodowane zaworem EGR ktory moze byc na wykonczeniu, ale nie ma co sie przjemowac bo jak bedzie trzeba go wymienic to napewno zaswieci sie kontrolka. Tak wiec po "przetrzepaniu" auta na wylot nic nie wyszlo, powiedziano mi zebym jezdzil i sie nie przejmowal a z czasem sie przywyczaje do tego. -
szarpie silnikiem przy odpalaniu gdy gorący
windsurfer1 odpowiedział teopeo → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Ja dzisiaj bylem u mechanika z podobnym problem, diagnoza: Poduszka skrzyniki biegow- silnik przy ruchach od dolu caly lata. Koszt materialow: 650zl (tuleja-laczkik-poduszka x2) robocizna 200 zl. zobaczymy co z tego wyjdzie -
Drgania - nierówna praca silnika na luzie
windsurfer1 odpowiedział Andy123 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Bylem dzisiaj u mechanika, umowilem se na wtorek, wiec dam znac co i jak. -
Drgania - nierówna praca silnika na luzie
windsurfer1 odpowiedział Andy123 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
wczoraj rozmawialem ze znajomym, i sie okazalo ze mial dokladnie to samo tylko ze w innym aucie (benzyna), i u niego okazalo sie ze swiece zaplonowe byly do wymiany oraz cos z cewka. Jezdzil tak samo z tym az wkoncu auto zgaslo i nie chcialo zapalic. Teraz pytanie do fachowcow:) czy w passacie tez jest taka mozliwosc ze przyczyna tego drgania moga byc swiece? -
Drgania - nierówna praca silnika na luzie
windsurfer1 odpowiedział Andy123 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
wtryski ok, auto bylo przetrzepane kompem w serwisie przed zakupem. Wiec jakies inne propozycje? -
Drgania - nierówna praca silnika na luzie
windsurfer1 odpowiedział Andy123 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Dzisiaj przyjzalem sie dokladniej mojej dolegliwosci, wyglada to tak, jazda na luzie powoli przed skrzyzowaniem, niewazne czy 10m czy 50m caly czas czuc drgania, zatrzymuje sie 2-3 sekundy drga jeszcze i przestaje, to samo tylko na biegu np na 1 powoli bez gazu i drgan ani sladu. Ma ktos pomysl na taka dolegliwosc, dodam jeszcze ze silnik chodzi rowno. Michal -
Drgania - nierówna praca silnika na luzie
windsurfer1 odpowiedział Andy123 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Daj znac czy to na tym polegal problem u Ciebie, gdyz u mnie jest to samo, bylem u mechanika polecanego przez wiele osob, to mi powiedzial ze to nic niepokojacego i zeby jezdzic. No i nie jest to niepokojace ale napewno denerwujace. Pozdrawiam Michal
