Skocz do zawartości
dolkom

Przewód kontrolki ładowania w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo się juz na forum naczytałem o kontrolkach w B3 , ale nie mam pojęcia , czy w B4 jest tak samo, że przewód od kontrolki to jest ten niebieski?Bo u mnie od altka odchodzą dwa czarne, dopiero jest takie jakby przejście , też z kostką i tam już wychodzi niebieski i czerwony.Czy mam rozumieć, że ten niebieski jest od kontrolki? Bo już mnie wk...wia latanie z miernikiem i sprawdzanie, czy mam ładowanie. niedługo z familiją na wczasy jadę, a nie chciałbym z dzieciakami gdzieś w lesie wylądować.Please **** me...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do alternatora powinny dochodzić dwa przewody gruby i cienki , ten cienki to jest wzbudzenie alternatora a ten gruby przekazuje napięcie z alternatora do akumulatora, tak przynajmniej jest u mnie B3, i ten cienki jest niebieski.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B4 są dwa cienkie przewody jeden jest do kontrolki ładowania a drugi do komputera silnika . A czemu myślisz że nie masz ładowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D+ to powinien isc niebieski , B+ gruby przewód do aku, W czerwony kabel na wzbudzenia, użuwany tez jako obrotomierz w dieslach pozdraVWiam Buki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka zaświeca tylko jak silnik zimny z rańca.Wtedy ładnie gaśnie i ładowanie jest (sprawdzałem miernikiem ok 14 V).Ale jak już troche pojeżdżę, silnik się rozgrzeje, to kontrolka się nie zapala przy rozruchu i ładowanie jest dopiero po przygazowaniu.W tych wszystkich postach odnośnie kontrolki piszą koledzy, żeby wypiąć przewód i dotknąć to do masy to do plusa aku, ale jak go wypiąć jak on jest we wtyczce z tym drugim?Wypiąć całą wtyczkę?

Edytowane przez dolkom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieski jest tylko od kontrolki ładowania niedawno mi się przetarł:) kontrolka się paliła i dalej jeździłem i miałem ładowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego chodzi o to ,że przy zimnym silniku się zapali i ładowanie jest, ale jak się nagrzeje to się nie zapala i ładowanie jest dopiero po przygazowaniu.Ale dzięki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale cos sie zakreciłęm,

 

przy zimnym silniku się zapali i ładowanie jest

 

ok zimny motor ale zaraz po uruchomieniu kontrolka gasnie,

 

 

jak się nagrzeje to się nie zapala

 

silnik rozgrzany, ale po zgaszeniu znowu odpalasz, to kontrolka wogole sie nie zapala???

 

skoro ładowanie jest dopiero po przygazowce, to moze sprawdz stan regulator, moze juz szczotki odmawiaja posłuszenstwa,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na rozgrzanym silniku w ogóle się nie zapala kontrolka, ch*j wie o co biega?Alternator niedawno był u fachowca, ten go rozebrał, posprawdzał, regulator wymienił i powiedział, że jest ok.Styki popsikane specyfikiem od elektroniki, luty posprawdzane i cosik mi się zdaje, że tej zagadki to nawet Chuck Norris nie rozwikła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź szczotki albo masz walnięty wirnik . plus idzie przez żarówkę i zamyka się w alternatorze przez wirnik do masy . Jak nie świeci się lampka ładowania to obwód nie zamyka się do masy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności