Skocz do zawartości
Gość hopfen1982

Zle dobrany lakier !!!

Rekomendowane odpowiedzi

No i tera jest cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowal ktos moze elemennty w tym kolorze od kogos innego zeby nie malowac i spotkal sie z innym odcieniem? np wyblaknietym przez slonce itp

 

nie wiem czy kupowac na allegro w ciemno drzwi bo blisko mnie nie ma dostepnych, szkoda mi kupowac drzwi w innym kolorze + malowanie, jak moge dac za same drzwi 80zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kupowałem kompletne lusterko kierowcy od innego paska w tym samym kolorze i różnicy nie ma, ale to raczej kwestia farta i tego, że nie było daleko, więc pojechałem autem i można było od razu porównać. Moim zdaniem istnieje spore prawdopodobieństwo, że jednak drzwi będą się różniły odcieniem. Może kupisz drzwi od jakiegoś francuza (narażony na większe słońce), przy złym wietrze jeszcze starszego kilka lat niż Twoje auto (dłużej był na większym słońcu :D) i różnica w kolorze gotowa. Osobiście w ciemno bym się nie zdecydował na kupno takich drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lakier LC9Z to Black Magic Metallic a nie perła . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolor b6l z 99 i powiem wam tak, widzialem paski z tym kolorem od 96 i do 2005 i wygladaly tak samo czy garazowane czy nie czy na sloncu czy na deszczu, kropla w krople, lakier jest kladziony w fabryce przez zanurzanie a nie przez natrysk i to roznica odcienia, kupilem np lakier od dealera vw b6l i co??? jasniejszy jak z palety seata a nie vw!!!!!!!!!! i on do mnie bo cie sie od slobca przepalil a ja mu to jak wyjasnisz to \e moj z 99 garazowany wyblakl tak samo jak 2005 3many na deszczu???????

a on eeeeeeee...i nic

szkopol tkwi w technice nakladania, wiem co mowie mialem co nieco na ten temat w szkole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam kolor b6l z 99 i powiem wam tak, widzialem paski z tym kolorem od 96 i do 2005 i wygladaly tak samo czy garazowane czy nie czy na sloncu czy na deszczu, kropla w krople, lakier jest kladziony w fabryce przez zanurzanie a nie przez natrysk i to roznica odcienia, kupilem np lakier od dealera vw b6l i co??? jasniejszy jak z palety seata a nie vw!!!!!!!!!! i on do mnie bo cie sie od slobca przepalil a ja mu to jak wyjasnisz to \e moj z 99 garazowany wyblakl tak samo jak 2005 3many na deszczu???????

a on eeeeeeee...i nic

szkopol tkwi w technice nakladania, wiem co mowie mialem co nieco na ten temat w szkole

Kolego widzę że mieszkasz za granicą, ale znaki interpunkcyjne i przestankowe powinny cię obowiązywać. Nie mówiąc o dużych literach rozpoczynających zdanie. Dwa przecinki w tym ciągu słów niczego nie załatwiają (po prostu musiałem cały twój post przeczytać 3 razy, aby zrozumieć jego sens).Tak a'propos ciekawe jaką szkołę skończyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja dodam swoje pięć groszy.

jeśli kupujecie części o tej samym nr. lakieru to nie ma bata będzie pasować. jest to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie ponieważ lakiernik zawsze może spartoczyć robotę a tu ori w kolorze (jeśli oczywiście nie był wcześniej malowany ani Twoje auto). a kolory- błagam Was, panowie, niebieski to niebieski, błękitny to błękitny, zielony to zielony. jeśli wyblakły to polerka :)

ja kupiłbym na alledrogo pod kolor jeśli oczywiście igiełka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lakier jest kladziony w fabryce przez zanurzanie a nie przez natrysk i to roznica odcienia

ciekawe, a potem potrząsają karoserią aby zleciał nadmiar farby ?? Kolego to jest tak samo malowane metodą natryskową (obejrzyj sobie np wnękę koła zapasowego, drzwi od środka itp), tyle że przez odpowiednio zaprogramowane roboty, a nie przez człowieka. Na różnice odcienia ma wpływ nawet grubośc warstwy w przypadku metalika.

 

[ame]

[/ame]

 

pokaż mi proszę jak zanurzają całą karoserię w wannie ;)

 

jeśli kupujecie części o tej samym nr. lakieru to nie ma bata będzie pasować

Tej zimy babka otarła się o moje drzwi przednie na parkingu. Mam kolor LA7W - reflex silver (podobno ciężki do malowania). Kupiłem drzwi po nr koloru, w zasadzie idealne, z oryginalnym lakierem. Mimo wszystko jest minimalna różnica, ale i tak jestem zadowolony, bo wątpie aby lakiernik zrobił to lepiej, do tego musiałby jeszcze cieniować się na sąsiednich elementach. Przynajmniej struktura lakieru jest taka jak być powinna, grubość również. Na fotce nawet widać różnice między drzwiami przód-tył, niewielką ale jednak (na żywo jest mniesza). Na tylnych lakier jest oryginalny, na przednich też tyle że z innego samochodu. Nie jest to kwestia polerki bo jedne i drugie drzwi świecą sie jak psu ......

 

img7595t.th.jpg

 

pzdr

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na fotce nawet widać różnice między drzwiami przód-tył, niewielką ale jednak

ja tam różnicy nie widzę :) jest :ok czepiasz sie ponieważ wiesz w czym rzecz :)

 

ps:te robociki- jestem pod wrażeniem

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może troszkę z innej beczki, a co sądzicie o zakładaniu elementów w kolorze auta z innego auta, np: przednia maska lub drzwi, kolor na przykład taki jak u kolegi czyli LC9Z ? ? ?, czy ktoś praktykował taki patent czy te lakiery różniły się odcieniami ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może troszkę z innej beczki, a co sądzicie o zakładaniu elementów w kolorze auta z innego auta, np: przednia maska lub drzwi, kolor na przykład taki jak u kolegi czyli LC9Z ? ? ?, czy ktoś praktykował taki patent czy te lakiery różniły się odcieniami ? ? ?

 

jesli chodzi o kolor mojego auta to LL5Y... błękitny metalic.

odnośnie tego praktykowania to poczytaj ostatnie pięć postów... :) u mnie jest :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał PacoRamires Zobacz post

może troszkę z innej beczki, a co sądzicie o zakładaniu elementów w kolorze auta z innego auta, np: przednia maska lub drzwi, kolor na przykład taki jak u kolegi czyli LC9Z ? ? ?, czy ktoś praktykował taki patent czy te lakiery różniły się odcieniami ? ? ?

jesli chodzi o kolor mojego auta to LL5Y... błękitny metalic.

odnośnie tego praktykowania to poczytaj ostatnie pięć postów... u mnie jest

a no właśnie, o to mi chodziło

miałem malowaną przednią maskę i lakier został źle dobrany, kolor jest jakby "brudniejszy" i to strasznie mnie kuje w oczy, a ostatnio znalazłem machę w oryginalnym lakierze w bardzo dobrym stanie i pomyślałem czy nie będzie różnicy po założeniu takiej maski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego widzę że mieszkasz za granicą, ale znaki interpunkcyjne i przestankowe powinny cię obowiązywać. Nie mówiąc o dużych literach rozpoczynających zdanie. Dwa przecinki w tym ciągu słów niczego nie załatwiają (po prostu musiałem cały twój post przeczytać 3 razy, aby zrozumieć jego sens).Tak a'propos ciekawe jaką szkołę skończyłeś?

technikum elektroniczne i obecnie studiuje w manchester'ze

 

fakt z ortografia noga, nigdy z polskiego orlem nie bylem, ale zycze Ci bys opanowal przedmioty scisle na moim poziomi wtedy ortografie ci wybacza-watpie zebys dotrwal w TE do polrocza pierwszej klasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
technikum elektroniczne i obecnie studiuje w manchester'ze

 

fakt z ortografia noga, nigdy z polskiego orlem nie bylem, ale zycze Ci bys opanowal przedmioty scisle na moim poziomi wtedy ortografie ci wybacza-watpie zebys dotrwal w TE do polrocza pierwszej klasy ;)

 

..ja skończyłem TE i co, a na dodatek umiem pisać po polsku, ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..ja skończyłem TE i co, a na dodatek umiem pisać po polsku, ha

 

ciesze sie niezmiernie ;) oby tak dalej hahaha

 

---------- Post added at 18:12 ---------- Previous post was at 18:10 ----------

 

a co do malowania to upieram sie ze jest po mojemu ,wg pewnego zarzutu zdjelem boczek i.....ooo jej, od wewna3 jest malowane- magicznego paska mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do malowania to upieram sie ze jest po mojemu

Czyli przez zanurzanie karoserii tak jak wcześniej pisałeś, jeżeli tak to ja już wymiękam i dalsza dyskusja nie ma sensu ;)

 

wg pewnego zarzutu zdjelem boczek i.....ooo jej, od wewna3 jest malowane- magicznego paska mam

chciałeś tam ujrzeć gołą blachę czy co, jasne że jest malowane tyle że niedokładnie (z "prześwitami"), tak jak na poniższym zdjęciu.

 

pzdr

IMG_7998.jpg

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. dzis odebrałem auto od lakiernika i sie rozczarowałem- inny odcien lakiernik gada zew po paru msc zderzak zsciemnieje i bedzie ok ale ja nie chce w to wierzyć co mam robic. mi siewydaje ze jest duza róznica, a co wy na to?? lakier LC7V perła

Zdj?cie0020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Arus46 też mam tak pomalowany zderzak , tylko sytuacja była o tyle skomplikowana iż jeden gość dobierał farbę , a drugi malował i oczywiście winnych brak .

Jedno mogę powiedzieć : niech nikt kitu Tobie nie wciska że ściemnieje , szybciej osiwiejesz niż zderzak zmieni odcień . Na zdjęciu różnica może nie jest zbyt widoczna ale jeśli już to zauważyłeś to znaczy że był źle dobrany lakier . Możesz , a nawet powinieneś to reklamować ale jak znam życie i miałem podobne przypadki to kończyło się to awanturą i przy kolejnej naprawie lakierniczej musiałem szukać nowego lakiernika . Mało kiedy spotyka się fachowca który przyzna się że spartolił robotę i chce to poprawić , myślę iż będziesz miał kłopot (...)

Mimo wszystko życzę powodzenia , a tak na marginesie to chciał bym się mylić ...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać widać różnicę, i nie wierz w te gadkę że kiedyś tam ściemnieje... niech Ci to poprawia, mi lakiernik malował drzwi i błotnik przedni bo mi koleś stuknął pomalował tak że nawet pod słońcem czy jakoś tam inaczej różnicy nie poznać a już tak się wpatrywałem ze znajomymi i nic nie poznać a mam czarną perłę LC9Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam ten sam lakier co wy LC9Z lakiernik malował mi przedni błotnik i dobrał mi lakier o kolorze C9Z po malowaniu nie widac wogole róznicy lecz popd lakierem było troche brudu pojechałem do lakiernika i ten popwiedzial ze pomaluje mi za 2 tygodnie jeszcze raz bo niby teraz moze sie lakier zciąć i potem moze zaczac pękac (czy to prawda??) do tego napisał ze zobowiazuje sie pomalowac błotnik w ramach gwarancji za koszt 0 zł i dał pieczątke. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności