Skocz do zawartości
ZajAc23

Prędkościomirz zaniża ;-/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.Posiadam angola i powiem panowie jedno-w angolu jest skala w milach jak i w kilometrach,wskazania nawigacji są zawsze wyższe(przynajmniej w mojej -Panasonic),i następna sprawa licznik w angolu zazwyczaj zawyża o 10% dla bezpieczeństwa kierującego.Więc licznik możesz mieć przekombinowany.

 

no tak ale w angolu na srodku tarczy masz 130Km/h a w wersji europejskiej 100Km/h stad to przeklamanie jak masz cos majstrowane z tarczami. (jak ktos na wersje GB nakleił tarcze z wersji EU)

 

co do GPS to akurat u mnie zaniza.

 

natomiast te 10% to skad wzieles? ba ja wyczytalem ze norma to +-5%

Edytowane przez rosiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja zmienilem felgi stalowe na 15 cali na 16 cali kiedys maks predkosc wynosila 180 teraz po wymianie felg doszlo do 200 na autostradzie mala probe chcialem zrobic kurde czy taka razaca roznica jest na zmianie felg ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być jeszcze VAGiem przestawiony licznik na 6cylindrowy silnik - sam kiedyś przestawiłem sobie i nie mogłem dość o co chodzi.

 

Zobacz czy obrotomierz też ci zaniża wskazania, czy tylko prędkościomierz. Jak obrotomierz również zaniża to może być stukany kod silnika 6-cylindorwego a nie 4-cylindorwego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączam się pod temat

tak jak u kolegi climatronic pokazuje elegancko natomiast licznik zawyża im szybciej jadę tym więcej.

problem w tym ze auto nie było nigdy anglikiem bo sprawdzałem w serwisie...

ktos podpowie jak by można usunąc tą denerwującą usterkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby jak climatronic ma pokazywać prędkość??

 

a drugi moja uwaga. Oczywiście licznik angielki zawyża około 6 km ( mam koła 15 calowe a więc fabryczne) w porównaniu z nawigacją, a na chwilę obecną jest to jeden z najdokładniejszych pomiarów. Jak mam licznik na górze (czyli 130 km/h) to mi pokazuje nawigacja 124km/h

 

aha i czekam na odpowiedź jak w climatronicu zobaczyć prędkość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha i czekam na odpowiedź jak w climatronicu zobaczyć prędkość

 

poszukaj sobie.. na forum masz instrukcje jak zobaczyć prędkość na climatronic-u i wiele innych rzeczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności