Skocz do zawartości
royal90

dobry sprzęt audio (2500zł)

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy, jestem tu nowy, i od nie dawna mam super paska B5 FL:) i tu sedno sprawy: potrzebuje do niego konkretny zestaw grający znaczy tylko radio, subwoofer i wzmacniacz w cenie podanej wyżej.... w poprzednim pasku B4 miałem subka 120W w RMSie ale to było trochę a nawet o wiele za mało więc sprzęt poszedł z paskiem gdyż nie opłacało się już wyciągać i przekładać do nowego... co do głośników wysoko tonowych zostaną orginalne gdyż całkiem nie źle grają a po ustawieniu basu specjalnie (oddzielnie głośniki, oddzielnie subwoofer) służyły by mi jako tzw syczki - tak zresztą miałem w poprzednim B4...

 

a może macie jakieś swoje już gotowe układy grające, to chetnie po słucham z czego po składaliście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś ambitny plan żeby rozbudować audio w swoim pasku. Sprzęt miałem naprawdę niezły (DLS UR1 + DLS R6A pod u-dimension Prox 500.24, na tył używka Xetec P2 Evo i dwa PB-B105Dv.2 Black), ale jakoś się rozeszło po kościach. Ostał mi się Xetec, Power Bassy i jeden kondzio. Z eXem nie mogę się jakoś rozstać bo jak mi kiedyś wróci ochota, to trudno będzie kupić za tak małą kasę wzmacniacz o następujących parametrach:

2 x 205W @ 4 ohm

2 x 350W @ 2 ohm

2 x 590W @ 1 ohm

1 x 700W @ 4 ohm bridged

1 x 950W @ 2 ohm bridged :)

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę. Napisz do kolegi o nicku Slater i zapytaj się jak u niego gra i ile na to wszystko wydał. Potem napisz do mnie, a powiem Ci co ma włożone. :D

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

1.Głośniki do systemu przedniego - HERTZ ESK 165 plus dystanse do Passata

2.Jednostka centralna - ALPINE CDE-9882Ri

3.Wzmacniacz czterokanałowy 4x60W do systemu przedniego i subwoofera - HERTZ EP4

4.Głośnik niskotonowy 30cm - HERTZ ES300 plus skrzynia basowa bas reflex

Oczywiście dochodzą do tego jeszcze dobre kable i Profesjonalny montaż u kolegi MauroO:) Jak gra? Po prostu "miodzio":D Najlepiej jednak jest samemu posłuchać żeby być obiektywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znaczy tylko radio, subwoofer i wzmacniacz w cenie podanej wyżej

A jaki masz zestaw odseparowany na przodzie?

 

Przede wszystkim zacznij od wytlumienia drzwi i osadzenia glosnikow przednich na dystansach z MDFU. Tak zeby graly do srodka auta.

Chobys wydal 250.000zl na sprzet a slabo to osadzisz i podlaczysz to bedzie slaby efekt.

 

Za 2500zl da sie kupic dobry wzmak, suba i radio.

Ale jeszcze dochodza koszty okablowania, wyltumienia drzwi.

 

Wzmak polecalbym u-dimensions glow 4x75W w RMS na 4 Ohmach

Glosnik basowy: u-dimension junior (sam taki mam :) lub RE Audio RE-10 S4

junior jest dla szybkiego punktowego basu, re audio schodzi nizej. zalezy jakiej muzyki sluchasz :)

 

jednostka centralna to jakas alpine. Np model: 9812

 

Sprobuj kupic uzywane ale jeszcze na gwarancji (ja tak zrobilem). Wtedy mozesz zaoszczedzic troche grosza na wytlumienie i okablowanie :)

 

Jakby Cie moje instalcja w passacie B5 FL (3BG) interesowala to prosze bardzo:

drzwi i okablowanie:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=43152

 

zabudowa bagaznika:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=50663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, to dystanse są potrzebne??? i do tego wyciszenie??? bo przeciesz pasek orginalnie ni ema takich bayerów jak dystans a gra nawet ładnie:) w sumie co do głośników z przodu to myślę nic nie ruszać narazie aż nów kasa się spojawi bo szykuje się dużo wydatków jak narazie - tu możecie zonbaczyć jakie mam te wydatki....http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=51873

więc narazie tylko radio i to nie za wypaśne bo więcej chcę wyłożyć w bass....

 

kolego topek, zaciekawiłeś mnie tą zabudową, ja planowałem tak normalnie sobie ten wzmacniacz położyć ale widzię że to do wykonania jest:) a zwłaszcza że mam cały sprzęt potrzebny do wykonania tego gdyż starszy jest mechanikiem:D

Edytowane przez royal90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze, to dystanse są potrzebne??? i do tego wyciszenie??? bo przeciesz pasek orginalnie ni ema takich bayerów jak dystans a gra nawet ładnie

Dystanse są potrzebne, ponieważ fabryczne głośniki nie wyglądają tak, jak inne uniwersalne głośniki. Są zalane w takim jakby dystansie i przynitowane do blachy. Żeby więc założyć inne głośniki, trzeba przykręcić dedykowany do Passata dystans do blachy i dopiero do niego głośnik. Bez tego nie ma szans. Co do radyjka, to radyjko powinno być ostatnią rzeczą, na której się oszczędza. Co z tego , że wydasz więcej kasy na głośniki i wzmacniacz, jak podłączysz to do jakiegoś przypuśćmy - Soniaka. Bez sensu. Jakość dźwięku w pierwszym stopniu zależy od jednostki centralnej. Pomyśl o tym. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygłuszanie matami to wg. mnie w passacie z powodu zamkniętego profilu blachy nie jest to konieczne. Służy bardziej pozbyciu się rezonansów niż pogłębieniu basu.

Wiem bo wygłuszyłem na razie jedne drzwi i mam porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica zawsze bedzie pomiedzy gołą blachą a wygłuszoną blachą ;) ja mam u siebie

1. head unit ALPINE 9882Ri (kolo600zł nowe)

2. Front Speakers JBL GTO 6507C (uzywki kupilem za 250zł, nowe kolo319)

3. Sub JBL GT4-12 (lub teraz jako CS1204) (250zł nowy)

4. 1x Wzmak JBL GTO 752 (250RMSu 500zł nowy) na sub

5. 1x Phonocar (chyba ph645) (2x 150RMS 4 ohm koło 400zł) na przody

6. kabelki kupione w zestawie 20mm^2 (za 140 zł)

7. 2x CHINCH Caliber (50zł za sztuke)

8. Kondensator SIGNAT 1.0F (za 150zł)

9. plus troche grosza na zabudowe bagażnika, zrobienia skrzyni zamknietej do glosnika, dystansow do drzwi, (około 100 na wszystko) i troche poświęconego czasu w garażu ;)

SUMA: 2500 złoty polskich PLN :D:P

 

---------- Post added at 17:02 ---------- Previous post was at 17:01 ----------

 

akość dźwięku w pierwszym stopniu zależy od jednostki centralnej. Pomyśl o tym. Pozdr.

zdecydowanie potwierdzam !! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro po sprawdzam co tam chłopacy macie za sprzęty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz to sprawdzić u mnie?:confused::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze, to dystanse są potrzebne??? i do tego wyciszenie???

Dystanse napewno (ja mam 3 dystanse czyli 5cm walec). Bo jak wyjmiesz oryginalne glosniki i wsadzisz w to miejsce inne to po pierwsze szyba moze o magnes haczyc (zalezy jak glebokie glosniki) a po drugie glosnik bedzie Ci gral do srodka drzwi a nie do auta :)

Wytlumic mozesz w sumie tylko blache wewnetrzna. Ocynku nie musisz.

Roznica jakosci dzwieku po zamontowaniu glosnkow na dystansach i wytlumieniu jest ogromna. Sam nie wierzylem, ze az tak. Szczegolnie przy duzych glosnosciach ladnie i czysto gra a ja czasami lubie glosno posluchac :)

 

Ustaw w swojej komorce dzwonienie lub wibre.

Poloz ja na poduszce a poloz na stole i przyklej ja tasma do podloza :)

Uslyszysz roznice.

 

---------- Post added at 09:41 ---------- Previous post was at 09:38 ----------

 

Co do radyjka, to radyjko powinno być ostatnią rzeczą, na której się oszczędza. Co z tego , że wydasz więcej kasy na głośniki i wzmacniacz, jak podłączysz to do jakiegoś przypuśćmy - Soniaka. Bez sensu. Jakość dźwięku w pierwszym stopniu zależy od jednostki centralnej. Pomyśl o tym

Szkoly sa rozne mowiace o tym co najbardziej wplywa na jakosc dzwieku.

Ja moge napisac: co ci z super alpiny czy clariona jak glosniki masz przykrecone do plastiku boczka :)

 

Mnie tez chyba czeka wymiana jednostki centralnej i ciekawe czy naprawde bede mial skok jakosciowy :)

Napewno przy dobrym radiu latwiej wysterowac wszystkie ustawienia.

U mnie jednostka centralna jest narazie oryginalna navi MCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem ja mam w tej chwili drzwi lewe wygłuszone matami a prawe nie. Różnica to brak rezonansów. Bas sie nie wzmocnił. Natomiast dystanse obowiązkowo. Szczególnie że nie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już pisałem ja mam w tej chwili drzwi lewe wygłuszone matami a prawe nie. Różnica to brak rezonansów. Bas sie nie wzmocnił. Natomiast dystanse obowiązkowo. Szczególnie że nie drogie.
a są może gdzieś na necie takie gotowe do kupienia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co gotowe chcesz kupić w necie? Dystanse są na allegro dedykowane do Passata. Wystarczy użyć wyszukiwarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale co gotowe chcesz kupić w necie? Dystanse są na allegro dedykowane do Passata. Wystarczy użyć wyszukiwarki.
a no to spoko:) dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności