Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

chłopaki mam mały problem przełożyłem wczoraj licznik zwykły na 1/2 fis kolega przegrał mi wsad tylko mam maly problem na wyświetlaczu nie mogę nic zmienić morze być przyczyna manetka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopaki mam mały problem przełożyłem wczoraj licznik zwykły na 1/2 fis kolega przegrał mi wsad tylko mam maly problem na wyświetlaczu nie mogę nic zmienić morze być przyczyna manetka

 

A manetke podłłączyłeś dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość synec

Witam,

 

Temat bardzo przydatny i wiele cennych informacji w nim jest zawartych. Jednak mam problem. Od razu zaznaczam że posiadam golfa IV z 2000 r. Mianowicie zakupiłem licznik o numerze 3B0 920 947 A wgrałem do niego wsad z odpowiadającej mu wersji golfowskiej czyli 1J5 920 846 C i w sumie wszystko się udało tylko jest mały problem z esp. Po wgraniu wsadu nie miałem w ogóle obsługi abs i esp więc wszedłem vagiem do can gateway i ustawiłem kodowanie na 00006 po czym esp z abs się właczyło. Jednak ikonka esp nie zachowywała sie tak jak zawsze, (tutaj muszę zaznaczyć że mam uszkodzony czujnik g200) i na starym liczniku (1J5 920 826 C) po prostu zapalała się ikonka esp. A na tym nowym liczniku ikonka zachowuje się w taki sposób:

- Po przekręceniu stacyjki ikonka esp się lekko żarzy.

- Po odpaleniu auta ikonka zaczyna szybko migać i po 2 sek. sie zapala na stałe.

- kiedy kliknę przyciskiem esp to ikonka mruga przez cały czas.

 

Nakręciłem filmik jak dokładnie ona się zachowuje. Wiecie jaka może być przyczyna takiego innego zachowania na tych dwóch licznikach? Czemu na starym sie zachowuje inaczej niż na nowym?

Edytowane przez synec
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sterownika ABS leci kontrolka ESP oddzielnym przewodem, więc zerknij na niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A manetkę podłączyłeś dobrze?

sprawdziłem połączenia wszystko prawidłowo co moze byc nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdziłem połączenia wszystko prawidłowo co moze byc nie tak

Jeżeli wszystko dobrze podłączone to pozostaje uszkodzona manetka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli wszystko dobrze podłączone to pozostaje uszkodzona manetka

no chyba ze przewody sa walnięte kupie nowa i podziałam jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no chyba ze przewody sa walnięte kupie nowa i podziałam jeszcze raz

 

Sprawdź połączenia taśmy manetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko.

Zauwazylem dzisiaj taki licznik:

 

http://www.iv.pl/images/58449214513031168968.jpg

 

Skad dorwac taki licznik, ewentualnie czy w moim liczniku mozna uaktywnic taka funkcje jak w tym powyzej.

Prosil bym o kontakt na PW bo nie chce zasmiecac tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mam taki licznik ale nie ma ani mfa ani fis (licznik 3B0 920 800 A). Dołącze się do pytania czy jest możliwość włączenia tego (oczywiście po dokupieniu manetki, o ile to ona zmienia opcję w mfa). Jeśli nie da rady z mfa to chcać montować 1/2 fis to musze kupić licznik od diesla xxx 920 xxx? Dodatkowo nie mam climatronica (zwykła klima) to jaki czujnik temparatury muszę kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dołącze się do pytania czy jest możliwość włączenia tego (oczywiście po dokupieniu manetki,

Nie.

Jeśli nie da rady z mfa to chcać montować 1/2 fis to musze kupić licznik od diesla xxx 920 xxx?

Najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy potrzebuje wymienic zegary w mojim passacie ale jestem zielony w tym mam passata z 97 z pelnym fis ale wyswietlacz nie dziala poprawnie i nie pokazuje temperatury

 

---------- Dodano o 23:19 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:16 ----------

 

jak by byl ktos chetny pomuc to prosil bym o wiesci na gg43298031

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam koledzy potrzebuje wymienic zegary w mojim passacie ale jestem zielony w tym mam passata z 97 z pelnym fis ale wyswietlacz nie dziala poprawnie i nie pokazuje temperatury

 

---------- Dodano o 23:19 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:16 ----------

 

jak by byl ktos chetny pomuc to prosil bym o wiesci na gg43298031

Możesz podesłąć fotki tego wyświetlacza jak teraz pokazuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prodi88

Witam. od niedawno mój wyświetlacz lub cały FIS a dokładniej 1/2 zaczął wariować, włącza się i wyłącza z bliżej nieznaną częstotliwością. Na postoju i w trasie. Czasami jest parę dni spokoju a kiedy indziej wł i wył się co sekundę. (przy każdym wł i wył resetują się wskazania z 1) czy ktoś ma pomysł co może mu dolegać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wszystko opisałem od początku:

 

Zmieniałem licznik z 3B0 919 881 P na 3b1 919 930 d z angola. Wgrałem wsad z mojego starego licznika 3B0 919 881 P(Załącznik 90161 )ale po włączeniu zapłonu zmiast(pod przebiegiem) km mam def? co można zrobić?

 

Kolega riccardoa poradził wgrać wsad z odpowiednika europejskiego,w tym przypadku 3b1919880D lub DXale takiego wsadu nie mogę znaleź

 

miałem wsad 3B1919880___B5-KOMBIINSTR__VDO_V01__IMMO-IDENTNR__VWZ7Z0W1088205_______.rar

3B1919880___B5-KOMBIINSTR__VDO_V01__IMMO-IDENTNR__VWZ7Z0W1088205_______.rar

tu wszystko jest oki def zniknął ale brak cyfr na wyświetlaczu automata.

teraz mam wsad 3B0 919 881 P(stary licznik) i tylko ten def mnie wkurza reszta jest oki.

 

i czy można poprawić jeden albo drugi wsad w kodzie HEX żeby wszystko grało. Czy ktoś to z forum potrafi zrobić?i.

 

 

i czy można poprawić jeden albo drugi wsad w kodzie HEX żeby wszystko grało. Czy ktoś to z forum potrafi zrobić?

Edytowane przez grbrandys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmieniłem samochód, oczywiście licznik Full FIS został wyjęty i teraz chcę go założyć do nowego paska.

Proszę o zmianę we wsadzie licznika Full FIS pinu z licznika obecnego samochodu.

 

załączam wsady zczytane z obu samochodów.

 

z góry dzięki

pozdrawiam.

 

RYX.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego niemam fotek ale wyglada to tak jak by polowe pixseli zniklo chetnie bym sie pozbyl tego zegara ale niemam pojecia jak to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Zmieniłem samochód, oczywiście licznik Full FIS został wyjęty i teraz chcę go założyć do nowego paska.

Proszę o zmianę we wsadzie licznika Full FIS pinu z licznika obecnego samochodu.

 

załączam wsady zczytane z obu samochodów.

 

z góry dzięki

pozdrawiam.

 

[ATTACH]90212[/ATTACH]

Powinno być ok eprom_licznik_FULL_FIS_EFR_949Aok.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinno być ok [ATTACH]90243[/ATTACH]

 

Dzieki wielkie

jutro wrzuce i zobacze czy jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności