Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

P.S. Jesli ktos potrzebuje takich schematow podlaczen i polaczen, niech pisze do mnie na PW.

Masz rozpiskę do Radia Gamma?

I wygląda na to że z licznikiem 8/949 trzeba posiadać radio delta podpiąć się pod pin nr 9 i 10 magistralą CAN i sprawa z wyświetlaniem informacji rozwiązana. Sam posiadam licznik 949 ale jeszcze nie miałem okazji podłączyć tych dodatkowych kabli, ale widzę że nie jest to takie proste w tej omawianej tu konfiguracji. :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wyglada ze to niemozliwe.

 

Rozpiska radia Gamma:

Radio_Gamma_2.jpg

Radio_Gamma_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na to wyglada ze to niemozliwe.

No właśnie na to wygląda że Gamma + ten najświeższy licznik = kupa :( Do Gammy nie ma podłączeń szyny CAN, chyba że istnieje jakiś emulator czy coś takiego który przekazywałby sygnał z tych 3 kabli na szynę CAN właśnie. Gdzieś coś czytałem na temat czegoś podobnego, nie pamiętam tylko czy nie chodziło o to, żeby nowsze radyjko/navi zadziałało w starszym autku, to trzeba takie ustrojstwo podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie nie wiem czy coś takiego, czy coś podobnego. Nie interesowałem się tym tematem do dzisiaj, do momentu przeczytania Twoich zmagań z kodowaniem i brakiem wyświetlania info z radia na liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie lipa wyszla, niedoczytalem tematu.

a wymienialem licznik dla dwoch rzeczy:

1. wlasnie te komunikaty na wyswietlaczu

2. rysunek samochodu ktory pokazuje dokladnie ktore drzwi sa otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem dla Was w tej sytuacji, to albo sprzedać te liczniki i kupić inne, albo zmienić gammę na deltę lub navi.

Mi się udało, bo mój 1/2fis był 9, ale full fis nieświadomie kupiłem 7, więc po podłączeniu rds ładnie śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszym wyjściem dla Was w tej sytuacji, to albo sprzedać te liczniki i kupić inne, albo zmienić gammę na deltę lub navi.

Na 100% masz rację, ale, no właśnie ale, z tego co wyczytałem w innym temacie Navi też musi być z odpowiednim oznaczeniem bo te starsze modele tak samo jak radyjko Gamma nie będą "rozmawiać" z licznikiem. Heh życie jest ciężkie, "do szkoły pod górkę" "ze szkoły pod górkę" No ale może coś wymyślimy. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jak czytałęm, to do Waszych liczników to tylko MFD wersja G i do tego tuner tmc. Pogromca napisał posta o tym chyba w dziale navi.

A jak z tą nawigacją z czarnobiałym małym ekranikiem? Tam tez jest różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna fachowa pomoc

Licznik Octavia 99r wsadzam licznik 3b0920925A wsady sie ruzna wielkoscia czy da sie to zebrac do kupy. Z oznaczenie wynika ze w 3b0920925A jest immo2 ala jak jest faktycznie nie wiem. Wszystko pokazuje wszystko dziala tylko przekłamuje predkość pewnie co za tym idzie i spalanie itp.

Czy jest opcja by taki licznik zadzialal w tym autku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super

na www.ebay.co.uk nie ma ani jednego licznika ful FIS.

Wpisz w wyszukiwarkę passat breaking i pytaj każdego z osobna. Ja tak kupiłem do siostry A6tki za 70. Dla siebie szukałem przez jakiś czas, aż w końcu się trafił buy it now za 40, tyle, że od benzyny. Ale za ta cenę to nie grymasiłem. Ale wiadomo jak to z ebayem jest-szczęścia dużo trzeba i czasu na szukanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebna fachowa pomoc

Licznik Octavia 99r wsadzam licznik 3b0920925A wsady sie ruzna wielkoscia czy da sie to zebrac do kupy. Z oznaczenie wynika ze w 3b0920925A jest immo2 ala jak jest faktycznie nie wiem. Wszystko pokazuje wszystko dziala tylko przekłamuje predkość pewnie co za tym idzie i spalanie itp.

Czy jest opcja by taki licznik zadzialal w tym autku

Napisz na spokojnie o co ci chodzi?To jest licznik od Angola,wkładasz go do europejczyka?

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

Chodzi o to zeby do Octavi z 99roku wsadzić licznik od passata o oznaczeniu 3bo920925A (z ringami) jet to anglik ale eeprom da sie zmienic na europe z tego co wiem. Jak wsadze ten licznik do auta to wszystko dziala typu spalanie, temp, ile na baku.Zostaje kwestia AirBag ale w Can Gatevey da sie to ominac i juz sie nie swieci (tylko ciekawe czy dziala :] ) I moje pytanie czy da sie te dwa eepromy zgrać w jeden. Ewentualnie kodowanie kluczyka itp . Jak to zrobić by to dzialalo

Ewentualnie jaki wsadzić licznik niebieski by to zagralo

 

---------- Post added at 23:18 ---------- Previous post was at 23:01 ----------

 

Po prostu chce ten licznik mieć :]

Edytowane przez koszard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeprom z europy do anglika o tych samych oznaczeniach wgrasz i owszem, ale wtedy będzie Ci prędkość oszukiwać, więc konieczna wymiana tarczki na europę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ewentualnie mozoze ktos pomoze by licznik o oznaczeniu 3B1919880A zagral w takim autku soft sie nie wiele ruzni kwestia immo i zgrania tego w calosc bo prubuje zmienic licznik w Octavi . Wiem ze z tego roku padaja licznik. A na forum Skody nie znajde tego co tu. Wiecej jest do VW niż do BIDY

 

---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:25 ----------

 

A moze tak Jest skoda i licznik passat w.w. i co zrobic by to dzialalo czy jest jakis magiczny sposob edycji wsadu by po wgraniu wszysto dzialalo

 

---------- Post added at 23:32 ---------- Previous post was at 23:28 ----------

 

 

Ale bardziej chodzi mi okwestie immo . Co tmusze zrobic i jak by to dzialalo i mogl sie tym cieszyc

 

---------- Post added at 23:37 ---------- Previous post was at 23:32 ----------

 

Amoze ktos jest w stanie wypisac ruznice miedzy wsadem od octavi a wsadem do VW do 99 roku gdzie EEPROM zajmuje 1mb.Wiem gdzie jest przebieg ale to tyle a reszta typu immo.Wiem ze tego nikt nie przerabial ale potrzebna pomoc

Edytowane przez koszard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ewentualnie mozoze ktos pomoze by licznik o oznaczeniu 3B1919880A zagral w takim autku soft sie nie wiele ruzni kwestia immo i zgrania tego w calosc bo prubuje zmienic licznik w Octavi . Wiem ze z tego roku padaja licznik. A na forum Skody nie znajde tego co tu. Wiecej jest do VW niż do BIDY

 

---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:25 ----------

 

A moze tak Jest skoda i licznik passat w.w. i co zrobic by to dzialalo czy jest jakis magiczny sposob edycji wsadu by po wgraniu wszysto dzialalo

 

---------- Post added at 23:32 ---------- Previous post was at 23:28 ----------

 

 

Ale bardziej chodzi mi okwestie immo . Co tmusze zrobic i jak by to dzialalo i mogl sie tym cieszyc

 

---------- Post added at 23:37 ---------- Previous post was at 23:32 ----------

 

Amoze ktos jest w stanie wypisac ruznice miedzy wsadem od octavi a wsadem do VW do 99 roku gdzie EEPROM zajmuje 1mb.Wiem gdzie jest przebieg ale to tyle a reszta typu immo.Wiem ze tego nikt nie przerabial ale potrzebna pomoc

Chyba najszybciej by było odczytać PIN Vag Tacho i przypisać kluczyk i ustawić przebieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amoze ktos jest w stanie wypisac ruznice miedzy wsadem od octavi a wsadem do VW do 99 roku gdzie EEPROM zajmuje 1mb.Wiem gdzie jest przebieg ale to tyle a reszta typu immo.Wiem ze tego nikt nie przerabial ale potrzebna pomoc

Kolego na pewno nie zajmuje 1MB. Musiałbyś pokazać nam oryginalny wsad z tej skodziny to może coś wymyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomylka 1K :] a jak na forum wstawic plik do pobrania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak na forum wstawic plik do pobrania ?

Klikasz "opcje zaawansowane" pod oknem szybkiej odpowiedzi, klikasz znaczek spinacza i wybierasz plik do wstawienia na forum i dalej już chyba dasz radę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności