Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie przewodów potrzebnych do połączenia manetki z licznikiem oraz czujnika temperatury.

 

Co do przewodów, to dzwoniłem do ASO i zaśpiewali mi 89zł - wydaje mi się to grubą przesadą. Widziałem jednak na allegro mnóstwo różnego rodzaju ori wtyczek, końcówek do przewodów za grosze. I właśnie mam co do tego pytanie. Może ktoś poradzić, jakie konkretnie wtyczki, końcówki mi są potrzebne, aby przewody zrobić samemu?

 

A teraz w sprawie czujnika temperatury. Moje auto nie było fabrycznie wyposażone ani w fis ani w climatronic, w związku z czym nie posiadam czujnika temp. zewnętrznej znajdującego się przed chłodnicą. Byłbym wdzięczny za poradę odnośnie tego, co dokładnie muszę kupić, aby fis pokazywał mi temperaturę zewnętrzną.

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

 

Jeśli chodzi o przewody, to ja dostałem na szrocie kostke od licznika i drugą do manetki przy okazji zakupu czujnika temperatury, którego też nie miałem. Rozłożyłem kostki, przedłużyłem kable i wszystko działa.

Co do czujnika, to w moim przypadku była oryginalna wtyczka do czujnika pod zbiorniczkiem płynu do wspomagania, mimo tego że nie miałem fis ani climatronika. Robienie instalacji odpadło, podpiąłem czujnik i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą byłem w aucie i sprawdzałem, czy pod tym plastikiem obok zbiornika płynu wspomagania jest jakaś wolna wtyczka - i nie było. jest jedna taka zielona podłużna, dwie kwadratowe czarne i.. tyle. żadnej wolnej wtyczki nie zauważyłem. ona może tam być, tylko że gdzieś głębiej? prosiłbym o poradę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przed chwilą byłem w aucie i sprawdzałem, czy pod tym plastikiem obok zbiornika płynu wspomagania jest jakaś wolna wtyczka - i nie było. jest jedna taka zielona podłużna, dwie kwadratowe czarne i.. tyle. żadnej wolnej wtyczki nie zauważyłem. ona może tam być, tylko że gdzieś głębiej? prosiłbym o poradę :)

 

Jest taka możliwość, że jej nie masz. Głębej raczej nie będzie, chyba że ktoś coś kombinował. Najwyżej będziesz musiał dorobić jeszcze przewody do czujnika temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo zachodu jest z dorobieniem takiej wiązki?

 

w załączniku dołączam foty, jak u mnie wygląda to wszystko pod osłoną obok zbiornika na płyn do wspomagania.2013-12-22 11.02.22.jpg

2013-12-22 11.01.45.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejrzyj dwie ostatnie strony wydaje mi się,że wszystkie posty są.

I tak jak pisze przedmówca.

Potwierdzam również,że Etka nie widzi liczników z podanymi przez ciebie numerami.

 

Witam ponownie licznik mam juz u siebie i kurde naprawde jest na nim 919 a jest z 1/2 fis wiec to chyba naprawde mozliwe ale jak pisaliscie dopiero podlaczenie pod vag wszystko ujawni,zrobie to w srode albo czwartek))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze, bo się zastanawiam i nie wiem.

W wersji z fisem jest obok 0 km/h małe kółko, poprzez które licznik bada natężenie światła. Tylko tak. Kupując licznik z angola i wkładając do niego tarczke z mojego licznika(bez fisu, nie ma także tego jaśniejszego kółeczka - sprawdzałem) niejako zakrywam dostęp światła pomiarowego. Co w takiej sytuacji? Domyślam się, iż licznik wykrywa że jest ciemno i fis staje się ciemniejszy, aby nie razić po oczach. Nie będzie to przeszkadzało w użytkowaniu, widoczności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi jeszcze, bo się zastanawiam i nie wiem.

W wersji z fisem jest obok 0 km/h małe kółko, poprzez które licznik bada natężenie światła. Tylko tak. Kupując licznik z angola i wkładając do niego tarczke z mojego licznika(bez fisu, nie ma także tego jaśniejszego kółeczka - sprawdzałem) niejako zakrywam dostęp światła pomiarowego. Co w takiej sytuacji? Domyślam się, iż licznik wykrywa że jest ciemno i fis staje się ciemniejszy, aby nie razić po oczach. Nie będzie to przeszkadzało w użytkowaniu, widoczności?

zawsze możesz sam czujnik na kabelkach wsadzić w inne miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat czujnika uznaje za nieważny, ponieważ kupiłem zegary eu z pełnym fisem razem z manetką w mega cenie :)

 

w najbliższym czasie założe i dam znać o efektach :)

 

pytanie odnośnie czujnika temperatury.

który pin z wtyczki przy czujniku prowadzić do pinu w zegarach? pin numer 1 czy pin numer 2?

Edytowane przez Mic15hal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okay, dzięki za pomoc :)

musze dopaść tylko jakąś starą wtyczke do licznika, zrobić wiązke manetka->licznik i będę podpinał wszystko :)

 

edit:

 

jeszcze takie pytanie mam, w kwestii bezpieczeństwa.

 

będę robił adaptacje licznika vcds'em, ponieważ vag-tacho nie posiadam.

jeśli zrobię coś nie tak w nowym liczniku, to czy po podpięciu starego auto będzie w stanie normalnie odpalić i jeździć jak gdyby nigdy nic?

Edytowane przez Mic15hal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że post pod postem :)

 

pytanie odnośnie adaptacji licznika poprzez edycje wsadu - czy przy użyciu tego sposobu, muszę kupować pastylki do kluczyków? czy jest to operacja zupełnie nie inwazyjna w kluczyki?

i drugi pytanie - do czego podpiąć mase od czujnika temperatury? jeden pin do kostki licznika, a drugi? niestety auto nie miało gotowej instalacji z wtyczką obok zbiornika na płyn do wspomagania

 

dziękuje serdecznie za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic kupować. Podpinasz licznik i tyle.

Masę podpinasz gdziekolwiek do metalowego elementu auta lub do punktu masowego pod akumulatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podejdzie do mnie licznik full fis o numerze 3B0 920 847A w aucie nie mam Can, mam MFA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz założyć ten licznik do auta, które masz przedstawione w swoim opisie - to się da, ponieważ masz już szynę can :)

 

jeśli natomiast chodzi o jakieś inne, to trzeba coś tam zmieniać, jest to opisane w tym temacie. w każdym razie taka opcja także wchodzi w gre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Can to chyba właśnie nie mam.. Zawsze jak chce się połączyć z komputerem i mam opcje przez Can albo bez Can, mogę tylko bez Can.. więc jeśli nie mam Can to licznik nie podejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do Can to chyba właśnie nie mam.. Zawsze jak chce się połączyć z komputerem i mam opcje przez Can albo bez Can, mogę tylko bez Can.. więc jeśli nie mam Can to licznik nie podejdzie?

 

Połącz się z licznikiem, odczytaj jego numer. Jeśli masz ... 920 ... to masz CAN i ten licznik też możesz założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ori masz 1/2 fis, to na 100% masz can, bo 1/2 bez can nie było :) (co prawda ktoś tutaj niedawno kupił 1/2 bez can, ale póki co się nie odezwał czy mu to działa ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale "sprawa" tyczy się jego auta, do którego link ma w swoim podpisie. a tam już ewidentnie widać, że ma 1/2 fis - co zresztą jest tam także napisane :)

Edytowane przez Mic15hal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już sam nie wiem:D tak mam 1/2fis, mój błąd że źle napisałem:P muszę sprawdzić jaki numer mam starego licznika i wtedy będę wiedział:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności