Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

witam chcem wymienic licznik na 1/2 fis, moj to 3B0 920 907 i czy bedzie pasowal 3B0 920 925.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam chcem wymienic licznik na 1/2 fis, moj to 3B0 920 907 i czy bedzie pasowal 3B0 920 925.

 

Będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj bawiłem się w założenie licznika z komputerem, ale tym MFA. Kabelki przerobione wg. wskazań na samym początku. I podłączyłem nowe zegary vag-com użyłem do zmiany kodu softu i ok. Ale problem się zaczął jak chciałem się zalogować do licznika, a nie znam pinu, widzę wyżej że K+can commander ma opcję odczytania pinu. Chyba, że jest jeszcze inny program.

I mam jeszcze takie pytanie po podłączeniu nowego licznika po naciśnięciu resetu lub strzałki w dół na przełączniku komputera buczy coś po naciśnięciu. I teraz nie wiem czy kabelki źle podłączyłem czy to jest wina, że jeszcze licznik nie jest do końca zaprogramowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to jest wina, że jeszcze licznik nie jest do końca zaprogramowany?

Na pewno nie jest to spowodowane nie jest to spowodowane brakiem zakodowania kluczyków.Funkcje manetki komputera powinny normalnie działać po podłączeniu wtyczek do licznika.

widzę wyżej że K+can commander ma opcję odczytania pinu. Chyba, że jest jeszcze inny progra

Vag tacho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę to co ja mogłem źle zrobić? Nie przełącza mi funkcji komputera. Jak dam w górę to nic nie słychać jak w dół i reset to pipczy po naciśnięciu.

 

---------- Dodano o 20:33 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:31 ----------

 

A vag tach jak włączyłem to na górze jest napisane, że nie znalazło interfejsu :/

 

---------- Dodano o 20:41 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:33 ----------

 

Mam nadzieję, że nie pomyliłem się tutaj:

 

Przewody kładziemy w takiej kolejności:

Wtyczka T32b zielona(licznika)------Wtyczka T6e czarna(przy przełącznikach zesp.)

23 ------------------------------------------------------------------------ 2

24 ------------------------------------------------------------------------ 1

25 ------------------------------------------------------------------------ 4

Wtyczka T32a niebieska(licznika)

7 -------------------------------------------------------------------------- 3 w tym nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chodzi o to żeby 3 kabelek z wtyczki do przełączników podłączyć do niebieskiej wtyczki od licznika na pozycji 7, a tam jest czarny taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurdę to co ja mogłem źle zrobić? Nie przełącza mi funkcji komputera. Jak dam w górę to nic nie słychać jak w dół i reset to pipczy po naciśnięciu.

 

---------- Dodano o 20:33 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:31 ----------

 

A vag tach jak włączyłem to na górze jest napisane, że nie znalazło interfejsu :/

 

---------- Dodano o 20:41 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:33 ----------

 

Mam nadzieję, że nie pomyliłem się tutaj:

 

Przewody kładziemy w takiej kolejności:

Wtyczka T32b zielona(licznika)------Wtyczka T6e czarna(przy przełącznikach zesp.)

23 ------------------------------------------------------------------------ 2

24 ------------------------------------------------------------------------ 1

25 ------------------------------------------------------------------------ 4

Wtyczka T32a niebieska(licznika)

7 -------------------------------------------------------------------------- 3 w tym nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chodzi o to żeby 3 kabelek z wtyczki do przełączników podłączyć do niebieskiej wtyczki od licznika na pozycji 7, a tam jest czarny taki.

Musisz go połączyċ z tym czarnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie chcę przełożyć licznik bez fis na 1/2 fis(B5 variant 90KM)mój szwagier nie wierzy mi że jak przełożę licznik to nie odpalę auta bo immobilizer się nie będzie zgadzał,chcę mu to udowodnić, pytanie czy jak pojawi się błąd to po przekładce z powrotem na mój stary licznik się on skasuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

jak mam wymienić pastylke od immo bez niszczenia kluczyka w passacie b5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się udało zrobić, pin sczytałem vag k+can, a przełącznik nie reagował, ponieważ odwrotnie podłączyłem kabelki do zielonej wtyczki :D

I teraz mam takie pytania:

1. Po podłączeniu sobie 1/2 fis wszystko ok tylko jak włączyłem silnik to wyskoczył błąd z olejem i był napis stop, czy to jest wina braku jakiegoś czujnika czy po prostu temperatura oleju za niska? Czy można to jakoś ominąć?

2. W liczniku z MFA jest jakaś opcja, która pokazuje ile jeszcze kilometrów mogę przejechać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Po podłączeniu sobie 1/2 fis wszystko ok tylko jak włączyłem silnik to wyskoczył błąd z olejem i był napis stop, czy to jest wina braku jakiegoś czujnika czy po prostu temperatura oleju za niska

Zobacz czy nasz czujnik poziomu i temperatury oleju,na dnie miski olejowej,podejrzewam że możesz nie mieć.

2. W liczniku z MFA jest jakaś opcja, która pokazuje ile jeszcze kilometrów mogę przejechać?

Nie ma.Masz w końcu licznik z MFA czy 1/2 fis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam takiego czujnika.

Wstawiłem z MFA ponieważ bałem się, że w 1/2 fis ciągle będzie mi mrugało z tym olejem, chyba, że można wyłączyć tą opcję, żeby np nie sprawdzało czujnika oleju czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam passata z 1999r kilka miesięcy zabrakło mu do can... Motor 1.6 benzyna, nr licznika 3B1919880 Jest to licznik z mfa i jest manetka. Czytałem poprzednie posty i znalazłem licznik z pełnym fisem o nr 3B0919890JX. Wystarczy zmienić licznik z zakodować immo? Pozdrawiam

 

Może jednak ktoś odpowie na moje pytanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że licznik jest od passata b5 2,8 V6 z automatyczną skrzynią biegów. Jeszcze jedno pytanie. Jaki interfejs najlepiej kupić do zakodowania imma ? Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki interfejs najlepiej kupić do zakodowania imma ?

interfejs kkl i program VAG-COM 3.11-2 , interfejs VAG-TACHO przynajmniej 1,7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego nowego licznika nie mam pinu... Pójdzie go sczytać którymś z tych interfejsów? Na aukcjach jest napisane, że jest możliwość, ale tylko immo 1 a ja mam 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje Panowie :) W przyszłym tygodniu zabiorę się do działania...

Wesołych i spokojnych Świąt życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności