Skocz do zawartości
Gość Antuan

"Automat" -Olej na skrzyni???Jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Antuan

Witam

Mam problem i nie wiem skąd się wziął,a mianowicie-jeżdżę w dość dalekie trasy i nie wiem dlaczego ale przy rozgrzanym oleju (wycieka)...odkłada się o dziwo?-na skrzyni-skąd może być ten wyciek? To wygląda tak jakby wyrzucało olej od góry...ale nie wiem w którym miejscu.Wycierałem i starałem się obserwować ale niestety nic nie zauważyłem...dzieje się tak tylko i wyłącznie po przejechaniu około 100km.

Jeśli ktoś wie jak to sprawdzić..i ewentualnie doradzić-byłbym niezmiernie wdzięczny.

A'propos-dolewam olej (ATF II D) Hipol...i pilnuję by było go zawsze tyle ile być powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodniczka oleju jest na wierzchu skrzyni, z niej może wyciekać. Są tam 4 gumowe oringi-uszczelnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze możliwość wyrzucania oleju przez okienka obudowy sprzęgła, u mnie tak było... Puszcza uszczelniacz skrzyni (albo silnika) a siła odśrodkowa zrobi swoje. Wymiana tego uszczelniacza = wyjęcie skrzyni, a to nie fajna zabawa przy automacie.

 

Przy chłodnicy oleju skrzyni bardziej podatnym miejscem przecieków jest łeb śruby. Pod chłodnicą o-ring jest pomiędzy płaszczyznami skrzyni i chłodnicy, więc jest dość mocno dociskany, a u góry (na łbie śruby) jest włożony w rowek tak jak pierścień na tłoku. Też z tym walczyłem, ale to miejsce jest dobrze widoczne, olej zbiera się wokół łba śruby i w otworze na klucz (imbus chyba 8mm).

 

Umyj skrzynię, będzie łatwiej znaleźć źródełko (i oby to były o-ringi wskazane przez montera - wymiana prosta )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności