Skocz do zawartości
robbob8

jak otworzyć passata?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szanownych Kolegów z forum.Mam bardzo duży problem z passatem.Ostatnio nie domknełem tylniej klapy...wysadziło mi chyba moduł komfortu lub bezpieczniki,centralny zamek nie otwiera,szyby el nie działają,dioda nie świeci,nie posiadam w passku zamków są zaslepione,co jedynie udało mi się ruszyć zamek tylni i dostać się do środka auta przez bagażnik(kombi),a teraz nie wiem co dalej robić żeby otworzyć drzwi kierowcy,próbowałem łączyć te kabelki w klapie tylniej-zero reakcji,jak moge go otworzyć,żeby dostać się do bezpieczników,tapicerki drzwi nie udało miś się ściągnąć,drut w drziach też nie poradził...co robić dalej?Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym chciał Ci dokopać, ale po jaką cholerę wyciągasz wkładki? Przecież to zero zabezpieczenia a same kłopoty.

 

Co do otwarcia Twojego autka to nie wiem czy sam sobie poradzisz. Sposób postępowania jest uzależniony od tego co jest uszkodzone. Jeśli komfort jest sprawny a tylko nie widzi pilota to w Twoim roku możesz zasymulować kluczyk w klapie jak już ją masz otwartą. Podajesz mase na przewód od wkładki i po wszystkiemu. MOżesz też pogadać z komfortem przy pomocy kompa. Jeśli natomiast komfort jest martwy to masz kilka możliwości mniej lub bardziej subtelnych. Najmniej finezyjna to breszka i wyrwij klamke, otwórz zamek, następnie sprawdz co jest z komfortem. Pisze złośliwie, wiem, ale wkurza mnie amatorka jaką się wykazują "spece" od zabezpieczeń.... Nie rozumiem jak można wyrwać wkładki nie robiąc otwierania awaryjnego. Z rozwiązań mniej inwazyjnych awaryjne zasilenie steuergerate w drzwiach i udawanie wkładki, zasilenie steuergerate i wpuszczenie mu ramki rozkazującej otwarcie zamka i kilka innych metod przy których musisz się dostać pod tapicerkę drzwi lub dywan kierowcy. Zobacz jak się zachowuje komfort po przekręceniu kluczyka, da się z nim połączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to na PW mogę ci wysłać fote - jak zrobic (i jakiego kształtu) wytrych - zeby drzwi otworzyć :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ŻYWY21 a prąd sprawdziłeś czy aku nie jest przypadkiem rozładowane. Otwórz maske i sprawdz kwacha a dopiero kombinuj dalej. Moim zdaniem, modół komfortu nie psuje się od takich żeczy nie popadaj w paranoje, bo zaraz będziesz całe wiązki kabli wymieniał, a te objawy co napisałeś wskazują na padnięte aku.

Edytowane przez rafus1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuje za pomoc w mojej sprawie.Jestem teraz w autku i dostałem komfortu bez otwierania drzwi,w puszce było sucho,3 kabelki zielone już je zrobiłem,vag nie widzi ani centralnego,ani modułu,aku 100%ma prądy bo auto odpala,myśle,że to bezpieczniki popalone ale niemam narazie dostepu bo drzwi zamknięte na amen,auto kupiłem bez zamków...co dalej Koledzy..dziękuje za wsparcie:eek:och te passaty

 

---------- Post added at 18:31 ---------- Previous post was at 13:38 ----------

 

Passat ogarnięty:cool:Jak się domyślałem popaliło bezpiecznik od centralnego i komfortu nr6,spalił się przez kabelki komforu w podłodze pogniły i zrobiły zwarcie,a co do otwarcia drzwi to sciągnełem zaślepke plastikową,rozwierciłem blache zaślepiającą,włożyłem długi śróbokręt i pyk rygiel w góre,na dzień dziśiejszy zamówiłem wkłatke zamka z kluczykiem,i korytka gumowe,bo wcześniejszy właściciel zakupiłe płaskie dywaniki a dzięki nim powódź aż woda się sączyła.Cieszy mnie fakt,że autko zaczeło jezdzić po 5 dniach...zamienie passat na auto japońskie i niezawodne:rolleyes:.

Dziękuje:drinks::urodziny: za pomoc i życze wszystkim wszystkiego najlepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość orzel6666
Ała!!! Albo jesteś bogaty.... albo? ...(nie wiem czy mi wypada) głupi???. Jest instytucja pt: Awaryjne otwieranie aut. Kosztuje to 100zł i nic nie jest zniszczone.To opcja dla bogatych.

Teraz dla biednych: Wyciągasz uszczelkę z drzwi i wciskasz pomiędzy szybę a drzwi drut. I śturasz tak długo aż się otworzą. Jezeli jednak nie mamy druta wybieramy opcję pierwszą a nie NISZCZYMY AUTO.

No porażka po prostu...

maslog jestes wielki ja zrobilem jak pisales 10min i po sprawie akumulator mi wyladowalo chcialem odpalic na kable zamknalem dzwi a tu trach zatrzasnalsie i koniec dzieki wielkie pomysl dobry w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ogromny problem. Dziś wieczorem zatrzasnąłem kluczyk z pilotem w bagażniku w kombi 2001 rok. Niestety posiadam tylko jeden kluczyk, zamiast wkładek w drzwiach mam zaślepki. Czy może zna ktoś jakiś sposób na zdobycie kluczyka bez niszczenia auta czy niestety muszę bić szybę ?? :( Mam uszkodzony mikrostyk w klapie, otworzyłem bagażnik z kluczyka, zostawiłem kluczyk na podłodze i niestety przymknąłem klapę. Klapa nie jest domknięta do końca, ale zamek trzyma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz bić szybę...?!?

Rozwierć zaślepkę, bo kosztuje grosze.

Jak nie używasz zamka to go też rozwierć i otworzysz śrubokrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony koszt "nowej" szyby bocznej to 30-70 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje z zaślepką jest lepiej, bo:

1. mniej pracy z przywróceniem stanu poprzedniego - zaślepka to 1 torx na otwartych drzwiach, szyba to tapicerka i trochę,

2. mniej rzuca się w oczy do czasu naprawienia - można przejeździć tak kilka dni jak ktoś ma napięty czas,

3. kupujesz ją w serwisie od ręki - szybę musisz szukać, żeby pasował rocznik, nie było rys itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł :) nie pomyślałem o tym :) Wielkie dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało, że jak masz zaślepkę w drzwiach kierowcy to musiałeś wyjąć to chromowane gniazdo na kluczyk z tym jakby bolcem...

Tak więc już po rozwierceniu samej zaślepki włożysz śrubokręt i otworzysz.

Ja rozwiercałem kiedyś oryginalnie założony zamek...

Edytowane przez pikopiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, wyjąłem zamek razem z płetwą, która wchodzi w białe oczko w zamku z wcięciem na tą płetwę, także jutro z rana wiertarka, śrubokręt i po kłopocie :) A po otwarciu dorobienie zapasowego kluczyka, żeby sytuacja się nie powtórzyła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledz dziś podczas otwierania drzwi od wewnątrz w momencie jak pociągnąłem za klamke usłyszałem jak by coś pękło i. Drzwi się nie otworzyły i klamka nie działa. Otworzyłem je od zewnątrz, zamknąłem i juz otworzyć ich nie idzie. Rygiel można wcisnąć do połowy a głębiej nie wchodzi. Czy ktoś może wie jak awaryjnie otworzyć drzwi bez użycia klamek ? Bo musze rozebrać boczeka cały a drzwi ani drgną ? Serdeczne dzięki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności