Skocz do zawartości
artuj

FIS + niefabryczne radio

Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo poszukuje czegość co po zamontowaniu radyjka typu 2DIN Alpina Kenwood Pioneer będzie można sterować z kierownicy a już nie wspomne o wyświetlaniu na Full FISie. Dalej nie znalazłem rozwiązania. Coś się zmieniło u Was koledzy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc ja się pochwalę tym co już wiem.

 

Do grupy VW raczej można zapomnieć o tym żeby działał FIS jeśli jest niefabryczne radio. Co do sterowania z kierownicy to jest firma Connects2 w UK która robi adaptery:

http://www.connects2.co.uk/

 

W Polsce dystrybutorem tych produktów jest firma TME:

http://www.tme.eu/pl

 

Kompletny adapter składa się z dwóch części: głównego adaptera oraz kabla odpowiedniego dla danego niefabrycznego radia.

 

Żeby znaleźć adapter na stronie TME trzeba wejść w katalog (szukaj) -> różne -> akcesoria car audio. Tam szukamy adapterka i kabla właściwego dla nas.

 

I tak np. do Passata rocznik 1998-2003 należy wybrać adapter CTSVW001:

http://www.tme.eu/html/PL/_framesymbol/ramka_6077_PL_pelny.html

 

Jeśli chcemy żeby działał z radiem Pioneer to oprócz tego wybieramy kabelek do tego radia: CT-PIO:

http://www.tme.eu/html/PL/_framesymbol/ramka_6029_PL_pelny.html

 

Ale..

 

TME ma dość wysokie ceny jeśli bierze się pojedyncze sztuki. Ja znalazłem człowieka na allegro (car-tronic), który najwyraźniej bierze tego więcej i ma znacznie lepsze ceny. Do mojej skodziany za kompletny adapter i wysyłkę zapłaciłem 210 pln - dla porównania, jeśli wziąłbym w TME zapłaciłbym 260pln.

W tej chwili adapter jest w drodze do mnie więc jeszcze nie mogę nic powiedzieć na temat jego działania. Jak podłącze to poinformuję czy działa

 

Mam nadzieje że te informacje pomogą wielu passato-maniakom i nie tylko:)

 

EDIT

No i adapter doszedł i nie działa bo piny z fejsa nie pokrywają się z tymi które mam w kostce w aucie. Albo fejs jest niekompatybilny albo Skoda coś namieszała... Póki co wyjaśniam o co chodzi

Edytowane przez darek_tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ja tak się składa że mieszkam w UK więc wezme to zamówie tu Connects2 i będzie może taniej .ale na razie to jeszcze radia nie mam i się jeszcze zastanawiam i kase składam.

Pozdro i dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę do tego producenta http://www.connects2.co.uk/ i dowiem się, czy jest możliwość współpracy niefabrycznego radia (w moim przypadku JVC)

z FIS-em - i nie mówię o sterowaniu a o wyświetlaniu informacji RDS.

 

Swoją drogą to zastanawiam się jak dowiedzieć się czy ma się CAN czy nie? Mój pasek jest z 2003 ale "rok modelowy" to 2004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Udało się komuś podłączyć niefabryczne radio typu 2 DIN pod wyświetlacz FIS ? Nie interesie mnie sterowanie z kierownicy tylko podłączenie pod sam wyświetlacz FIS czyli informacje RDS. Ogólnie nie chciałbym żeby jedno pole właśnie tam gdzie są pokazywane informacje RDS przestało świecić bo wygląda to " średnio "

 

Jeśli ktoś dał radę to proszę o info co i jak...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę pytanie krzysia86. Czy da się jakoś podłączyć niefabryczne radio tak aby wyświetlało na FIS? albo jakie inne fabryczne 2DIN da się podłączyć? W tej chwili mam MCD, które gra beznadziejnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę pytanie krzysia86. Czy da się jakoś podłączyć niefabryczne radio tak aby wyświetlało na FIS? albo jakie inne fabryczne 2DIN da się podłączyć?
zawsze może sobie poszukać MFD + DSP no chyba że masz jeszcze większe wymagania ,a co to tego tamu o niefabrycznym radiu i fis-ie to chyba nikomu się to na razie nie udało ogarnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem aby wyświetlać informacje na fisie, znalazłem protokół i jest opisane jak to działa i nie jest to wcale skomplikowane dla orientujących się w takich sprawach ale mi jeszcze wiele brakuje bo dopiero znam podstawy programowania mikrokontrolerów ale może kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłem protokół i jest opisane jak to działa i nie jest to wcale skomplikowane dla orientujących się w takich sprawach

Sory za odkopanie tematu, ale jestem bardzo zainteresowany komunikacją z FISem i od dłuższego czasu nie mogę znaleźć czegoś konkretnego, mógłbyś podać linka do tego protokołu? Będę mega wdzięczny.

Edytowane przez MrTi2310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mi powie dlaczego mi nie wyświetla RDS na FIS-ie? Fis pełny , radio ori GAMMA, a RDS-u nie mam na kompie. Dodam że wyświetlacz sprawny, bo pokazuje te ikonki. Jak to uaktywnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem się wyjaśnił :) nie podłączona kostka. Teraz wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się komuś podłączyć fis+sterowanie z kierownicy do niefabrycznego radia? Z tego co zaobserwowalem odpowiada za to Zielona kostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiadomo, to nikomu. Każde standardowe radio (1 czy 2 din) nie ma wyjścia na FIS. Wyjątkiem są tutaj zamienniki fabrycznych jednostek. Patrz produkty GMS albo dedykowane stacje Alpine. Ale tutaj są zupełnie inne standardy komunikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMS z fisem b5 nie połączy się. Działa to podajrze dopiero od b6

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korespondowałem sobie z pewnym Chińczykiem na temat radia i wyświetlania informacji na FIS. Prosił o przysłanie schematu kostek. Pomyślałem MCD bo taką akurat miałem. Napisał mi że ich radio i ich wtyczka dedykowana do radia i zakończona na vw :) czyli bez przejściówki.

Zapewniał że sterowanie z kierownicy + fis i sygnalizacja otwartych drzwi na radiu ma działać. Będę pewnie musiał sobie Can dociągnąć od klimatronika,bo przed liftem chyba nie było do radia.

Firma to Joying.

Radio na androidzie na Internetach ma dobre opinie.

Wysyłka z Niemiec czyli 4 dni i bez cła, cena wtedy większa jak z chin :)

Zastanawiam się czy nie spróbować.

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam androida z can. Zielona  kostka iso wychodząca z kieszeni z dwoma kablami. Podłączyłem te kable pod Key 1 i Key 2. Czy coś trzeba więcej podłączyć by pokazywało rds z radia na liczniku z Full fis.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności