Skocz do zawartości
artuj

FIS + niefabryczne radio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szykuję się do montażu liczników z FIS'em (wersja bez CAN) do których bez problemu można podłączyć seryjne radyjko, tak aby wyświetlało aktualną stację czy też ścieżkę na płycie za pomocą wyświetlacza w licznikach.

 

Moje pytanie brzmi, czy da rade zrobić to samo z jakimś nieseryjnym odtwarzaczem? Dorwałem kilka list kompatybilności np. Pioneerów czy Apline'ów i nie ma na nich VW. Najbliżej było A4/A3 ale komunikacja musiała by się odbyć poprzez CAN co odpada. W Oplach czy Renówkach idzie to zrobić bez problemu i nie jest to żaden wyczyn, ale co z Paskiem?

 

Jeżeli się nie da to trudno - pozostaje szukać ładnie utrzymanego oryginalnego zestawu grającego + patent na podłączenie subwoofera.

 

Jeżeli ktoś dysponuje czymś w rodzaju specyfikacji komunikacji radia z np. oplem oraz vw to byłoby super, daje to już pewną furtkę do stworzenia autorskiego rozwiązania i zaprogramowania jakiegoś układu który byłby to w stanie tłumaczyć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chodzi mi po glowie taki projekt, narazie szukam taniego licznika (stan dowolny moze byc z anglika byle by mial pelny i sprawny FIS) co by swojego nie rozbebeszac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę rękawicę, okazało się że bardzo łatwo skomunikować się z FIS'em. Mamy 3 linie - zegar, data i "ENA". Ta ostatnio jak się okazało, służy do przełączania i mówi zegarom nic innego jak to, czy dane nadaje NAVI czy też radio - to wszystko. Ta linia w moim przypadku będzie miała tylko jeden stan, odpowiedni dla radia. Dane nadawane są w trybie znakowym, jest kilka znaków specjalnych które mówi o przejściu do kolejnej linii czy też zakończeniu nadawania. Już się obawiałem że trzeba będzie zasuwać po pikselu, ale to byłoby trochę idiotyczne rozwiązanie.

 

Pora kupić programator na allegro oraz np. Atmel AT90S2313 i do dzieła. Spodziewam się że o wiele większym problemem będzie pozyskanie tych informacji od radia, tam dane mogą być w znacznie mniej trywialny sposób nadawane. Zobaczę czy pamiętam jeszcze coś z elektroniki, którą na studiach notabene fuksem zaliczyłem ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez artuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiekszy problem bedzie dostac szafe bez CAN-u a z pełnym FIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... chyba gdzieś widziałem działający projekt. Muszę pogooglać.

 

O, jest:

http://kuniseins.ku.funpic.de/

Google twoim przyjacielem ;-)

Edytowane przez 0x7B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafa z pełnym FIS bez CAN będzie jutro, biorę bez zastanowienia mimo że wyświetlacz do naprawy.

 

Tamten projekt zawiera sporo przydatnych informacji i też tam trafiłem, rozwiązuje to tylko w 1/3 problem. Google również jest moim przyjacielem, bez potrzeby bym tematu nie zakładał. Może już ktoś po prostu słyszał o jakimś rozwiązaniu które działa w praktyce i jest do nabycia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba wiekszy problem bedzie dostac szafe bez CAN-u a z pełnym FIS.
Podobno jest taki rarytas na Allegro. Allegrowicz "Joker-999" ma jeden taki licznik z Full-Fis bez Can z sprawnym wyświetlaczem ale za duże pieniadze:-( Kogo stać ten może mieć. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obys sie nie mylil. Licznik nie moze byc z 2000 roku, bo bedzie miał juz niepełny CAN i z tego co pamietam 3 wtyczki z tyłu. Miałem swego czasu taki licznik, byc moze to ta sama wersja krązy cały czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to nie tajemnica to opisz dokładnie jaki miałeś ten licznik aby nie kupić tego samego.:-) Jak dobrze pamietam trzecia mniejsza wtyczka z tyłu jest do komunikacji licznika z oryginalna nawigacją vw. Ps:Przy okazji może warto napisać do "Joker-999",zapytać o ten licznik,poprosić o jakieś fotki. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten licznik własnie miał 3 wtyczki ale był to model 2000 i nie działa w AFN-nie. Zegary bez obramówek, a nie działa obrotomierz i cisnienie oleju. No ale to dawno bylo, moze to juz inny kolega ma. Kazdy zainteresownay wie jakie sa ceny takich "szaf" na niemieckim Ebay i jak ciezko to dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie te - swoje już dostałem dzięki pomocy kolegi z forum. Co ciekawsze, zielone podświetlanie - to dopiero rzadkość. Teraz tylko nowy wyświetlacz, kodowanie, zmiana diod. Później biorę się za temat podłączenia nie seryjnego radia pod wyświetlacz FIS.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję. Artur, udało się podłączyć nieseryjne radio pod fisa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnosze temat ... jak podlaczenie FIS'a pod nieori radio ... zaczynam sie borykac z tym samym problemem... tyle ze ja mam CAN'a :P(LATWIEJ/TRUDNIEJ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może odświeżę troszeczkę temat, przerabiam temat FIS a niefabryczne radio (Pioneer) i szukając na www trafiłem na coś takiego http://www.audiopioneer.pl/index.php/product/show/id/631, dzwoniłem do gościa i dowiedziałem się że są takie interfejsy które umożliwiają podłączenie radia (w moim przypadku Pioneer, nie wiem jak z innymi firmami) pod sterowanie z kierownicy i pod wyświetlacz FIS (nawet bez CAN), puki co koleś ma dowiedzieć się u producenta czy mój Pioneer DEH 7300 nie jest za stary do tego interfejsu, jak będę wiedział coś więcej to dam znać

a może ktoś z forum słyszał o takim rozwiązaniu albo widział jak działa takie interfejs ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to może odświeżę troszeczkę temat, przerabiam temat FIS a niefabryczne radio (Pioneer) i szukając na www trafiłem na coś takiego http://www.audiopioneer.pl/index.php...ct/show/id/631, dzwoniłem do gościa i dowiedziałem się że są takie interfejsy które umożliwiają podłączenie radia (w moim przypadku Pioneer, nie wiem jak z innymi firmami) pod sterowanie z kierownicy i pod wyświetlacz FIS (nawet bez CAN), puki co koleś ma dowiedzieć się u producenta czy mój Pioneer DEH 7300 nie jest za stary do tego interfejsu, jak będę wiedział coś więcej to dam znać

a może ktoś z forum słyszał o takim rozwiązaniu albo widział jak działa takie interfejs ? ? ?

kupę czasu już upłyneło i nic w sumie się nie wyjasniło :dolamam

a więc: sprzedawca zapewnia że ten interfejs pasuje w 99 % ale gdyby okazało że jednak coś tam nie chodzi to niema możliwości zwrotu a kwota 260 PLN za interfejs idzie w błoto, byłem już skłonny pofatygować się do Wawy i sprawdzić na miejscu, ale sprzedający nie wyraził zgody, więc niebędę chyba ryzykował, w dalszych poszukiwaniach rozmawiałem z klientem w innym sklepie car audio i powiedział że niema takiej możliwości żeby do VW były takie interfejsy, przeszukując dalej http znalazłem coś takiego: http://www.piloty.pl/ rozmawiałem z nimi i robią takie rzeczy ale akurat do innych marek Opel, Citroen, Peugot, Renault i jeszcze do czegoś, ale koleś mówił że ktoś w polsce to robi bo spotkał się już z takim interfejsem, ale nie wie gdzie to widział

wniosek: widać zdania są podzielone co do istnienia takich interfejsów, i mój zapał do dalszych poszukiwań troszkę ostygł, a może ktoś z forumowiczów też próbował przerabiać ten temat ? ? ?

jeżeli uda mi się coś więcej ustalić na pewno podzielę się tym na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ja odświeżę temat i zapytam czy koledzy którzy się tym interesowali, bądź inni, wpadli w końcu na jakieś rozwiązanie umożliwiające sterowanie radiem np pioneer z kiery?

Ja mogę dodać tylko tyle że dzwoniłem do dwóch sprzedawców z Allegro którzy oferują takie rozwiązania do innych aut (poza grupą VAG) i pierwszy powiedział że raczej czegoś takiego nie znajdę do VAGa a drugi że słyszał o czymś takim ale kosztuje jakieś duże pieniądze (i tu rzucił kwotę 600pln)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym razem ja odświeżę temat i zapytam czy koledzy którzy się tym interesowali, bądź inni, wpadli w końcu na jakieś rozwiązanie umożliwiające sterowanie radiem np pioneer z kiery?

Ja mogę dodać tylko tyle że dzwoniłem do dwóch sprzedawców z Allegro którzy oferują takie rozwiązania do innych aut (poza grupą VAG) i pierwszy powiedział że raczej czegoś takiego nie znajdę do VAGa a drugi że słyszał o czymś takim ale kosztuje jakieś duże pieniądze (i tu rzucił kwotę 600pln)

przeczytaj uważnie post wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeczytaj uważnie post wyżej

 

Czytam i czytam i czytam i nie mogę zrozumieć do czego ma mnie zaprowadzić Twoja wskazówka?

 

Dzięki wielkie za link - przedzwonię, sprawdzę

Edytowane przez darek_tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności