Skocz do zawartości
MłodyWilk22

110KM w TDI bez pompowtrysków??

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio podjechałem do znajomego któy parcuje w fabryce WV, a tak prywatnie dodatkowo ma malutki warsztat i sobie dorabia, co by zarknął na mój nowy nabytek :)

Osłuchał go, pooglądał i mówi, ze igiełka :)

Ale stwierdził, ze to jest model 110KM ale jeszcze bez pompowtrysków czyli na zwykłych wtryskach. Starsznie sie zdziwiłem, bo nawet nie wiedziałem, ze takei silniki wychodziły....

Jest to możliwe?? Wychodziły takie silniki?? W brifie mam wbite 81KW(110KM), lietrka ,,I" na silniku czerwona i na klapie z tyłu też:)

 

Jesli takie silniki wychodziły to teraz druga sprawa. W orginalnej instrukcji od tego paska jest zalecany olej do silnika diesla z pompwytryskiwaczami czyli zgodny z ,,VW 505 00". Skoro nie ma pompwtryskiwaczów to czy nie moge lać zwykłego oleju??Np półsyntetyka 10W/40??

 

Skoro oba silnik( z pompowtryskiwaczami i ze zwykłymi wtryskami) mają po 110 KM to czy jest np różnica z dynamiką czy momentem??

 

Jakie są zalety i wady obu modeli??

 

Ten znajmomy powiedział mi, że nawet to i dobrze, ze kupiłem tego na zwykłych wtryskach bo pompowtryskiwacze są wrażliwe na kiepskie paliwo...

 

Dzięki w góry za wszelkie wypowiedzi:)

Pozdrawiam

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

110 KM nie było na PD.

pompowtryskiwacze są wrażliwe na kiepskie paliwo...

 

Prawda.

 

115Km jest na PD.

Poszukaj w FAQ B3/B4 i B5 było o oznaczeniach silników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Poświęć 2-3h na lekturę tego forum i napewno znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. To jest kopalnia wiedzy.

 

Co do silników to były stosowane przed pompowtryskiwaczami silniki na pompach VP37. Stosuje się do nich oleje z normami VAG 505.00 czyli nie do pompowtryskiwaczy, do których stosuje sie tylko oleje VAG 505.01. Możesz stosować olej 10W-40 ale osobiście odradzam. Jeśli Twój silnik to rzeczywiście zegareczek to wlej do niego olej Mobil 1 Rallye Formula 5W-50 lub ten niższy czyli 0W-40 ale osobiście zalecam ten M1 5W-50. Nie wlewaj "gówna" do idealnego silniczka.

 

Pozatym silniki VP od PD różnią sie mocami, momentami (to tak katalogowo). Żaden z silników VP nidgy nie miał równej mocy co silniki PD. Wady i zalety ??? Osobiście uważam, że wiecej zalet mają silniki PD. Co do wrażliwości na kiepskie paliwo to nie uważam aby silniki PD były jakoś bardziej wrażliwe na słabe paliwo od silników VP. Ja poprostu uważam, że silniki z grupy VW-Audi są poprostu mniej wrażliwe na kiepskie paliwo niż silniki innych producentów niemieckich, francuskich czy włoskich.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki bo ja tu nowy i nie bardzo jeszcze wszystko rozumiem :)

 

PD - to pompowtryskiwacze?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PD - to pompowtryskiwacze??

 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja zalałem Mobil Synt S special V, SAE 5W-40.

Pytałem sie kilak osób - mechaników jak i właścicieli sklepów motoryzacyjnych i taki własnie mi zalecili. Ale chyba nikt z nich nie wpadł na to, ze mój model nie ma pompowtryskiwaczy :)

 

 

Piszesz HHA, ze stosuje się do nich oleje z normami VAG 505.00 czyli nie do pompowtryskiwaczy.

A tym oleju który zalałem jest oznaczenie ,,VW 505 01/505 00" i pisze ,,Olej silnikowy opracowany o technologię syntetyczną specjalnie do silników wysokopręznych koncernu vW wyposażonych w system wtrysku oparty na pompowtryskiwaczach".

Mogę na takim jeździć , czy nie bardzo?? JAk nie to szkoda bo butelka 1l/45zł :/

 

Pakafoto - czyli 110 konnych silników nie było wogóle na PD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Mogę na takim jeździć , czy nie bardzo?? JAk nie to szkoda bo butelka 1l/45zł

 

czyli 110 konnych silników nie było wogóle na PD ??

 

 

Możesz spokojnie jeździć na tym oleju ale potem zmień na M1.

 

Silnik 110KM to VP37 a silniki PD to 101KM, 115KM, 122KM, 130KM, 136KM, 140KM i 170KM.

 

Wszystko to znajdziesz na forum. Poczytaj a będziesz dużo mądrzejszy i bardziej oświecony :rotfl:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już jestem spokojniejszy :)

Dzięki bardzo !!!

 

To w takim razie zagłebiam się w lekture :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pakafoto - czyli 110 konnych silników nie było wogóle na PD ??

Nie było. 110 KM jest na pompie.

 

 

EDIT

 

HHA dokładnie opisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do wrażliwości na kiepskie paliwo to nie uważam aby silniki PD były jakoś bardziej wrażliwe na słabe paliwo od silników VP. Ja poprostu uważam, że silniki z grupy VW-Audi są poprostu mniej wrażliwe na kiepskie paliwo niż silniki innych producentów niemieckich, francuskich czy włoskich.

Tu masz rację i zgadzam się z Tobą. Można podać wiele przykładów "na jakim" paliwie jeżdzą silniki VW, w szczególności starsze TD i D

Wielu moich znajomych podniecało się silnikiem montowanym w omegach i bmw że taki super no i chcieli "nauczyć" te samochody jeżdzić na "innym" paliwie. Skutki-pompy do wymiany,czyszczenie układu paliwowego itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą kończy się era pompowtrysków w Volkswagenie - koncern przechodzi na Common-Rail. Zobaczymy jak na tym wyjdzie - oby tylko nie stracili swojej pozycji (do tej pory za jednostki napędowe byli chwaleni, no, przynajmniej za diesle :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

PD-ki jeszcze latami będą produkowane i zapewne przez nastepne lata po zarzuceniu ich produkcji będą jeździły bez kłopotów. W tym czasie powstanie zapewne już siakaś 17-ta wersja Common-Raila, która i tak będzie miała wiecej słabych punktów niż pierwsza PD-kowska konstrukcja VW-Audi.

 

 

Ot moje zdanie :rotfl:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Szkoda tylko, że to grozi dalszym spadkiem pozycji VAGa (obecnie już są mocno krytykowani za awaryjność) :/ Wolałbym tego uniknąć, bo w końcu czym będę w przyszłości jeździł, jak nie autem z VAGa? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności