Skocz do zawartości
kirsi

Ku przestrodze B6 2.0 TDI - remont silnika!

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę tu swoją historię ku przestrodze... żebyście zawsze naprawiali swoje samochody w warsztatach, które maja ubezpieczenie OC i brali rachunek za całość naprawy.

 

Ja mam wyjątkowego pecha jeśli chodzi o mój samochód. Mam 2.0 TDI z lipca 2005. Kupiłam pod koniec stycznia tego roku używanego w Polsce przez jednego faceta, totalnie bezwypadkowy, serwisowany w tym samym ASOb (VW) i z przebiegiem 103 tys, więc raczej nie zakładałam problemów. Jakbym zakładała to może wydałabym połowę na starą vectre albo mondeo.

 

Po miesiącu jeżdżenia padła pompa paliwowa... no nic, podobno to po nieciekawej ropie ze stacji NESTE na Warszawskim Ursynowe - może tak, może nie... zapłaciłam 1500 za naprawę i 500 za przegląd. Całe szczęście, że mam fakturę.

Samochód jeździł przez niespełna 4 tygodnie, aż padł mi podczas powrotu z urlopu... na złość 30 kilometrów za Elblągiem, w jakiejś totalnej dziurze.

Szarpnął i zgasł przy 120 km/h i dotoczył się do zatoczki autobusowej.

 

No cóż z powodu lekko niedokręconego jednego kabelka z paliwem na filtrze paliwowym, wyciekał olej napędowy i rozpuścił pasek klinowy, który pękł. Przez to poszło 8 zębów na rozrządzie, zawory i głowica, a dzisiaj (mija miesiąc od kiedy samochód stoi w warsztacie w VW Olsztynie) panowie zadzwonili z dosyć słabą informacją, że podczas tej awarii pękł jeszcze BLOK SILNIKA, więc dojdzie do tego jeszcze minimum 8 tysięcy. MASAKRA. Cała naprawa nie wiem ile będzie kosztowała... około 14 - 17 tysięcy!!!

Szczęście w nieszczęściu, że warsztat który zawinił, czyli ten co wymieniał pompę paliwową miał OC i nie robili problemów, tylko dali mi kopię polisy i jeśli wszystko dobrze pójdzie to cały koszt naprawy pójdzie z OC warsztatu.

Samochodu nie mam już miesiąc i pewnie w ciągu najbliższych 2 tygodni go nie zobaczę. Sprawa z PZU trwa długo - papierologia, wielokrotne oględziny... Teraz czekają na 3 oględziny samochodu w VW w Olsztynie i mam nadzieję, że blok silnika ubezpieczenie również uzna.

 

Aż strach pomyśleć, co by było gdybym musiała sama za to płacić. Choć na Allegro można kupić silnik za poniżej 4 tys i pewnie tak by się to skończyło...

 

To tak ku przestrodze... ZAWSZE BIERZCIE RACHUNKI I NAPRAWIAJCIE W SERWISACH Z OPŁACONYM OC, BO JAKIŚ BARAN - NIEKOMPETENTNY MECHANIK - MOŻE SPOWODOWAĆ TAKI PROBLEM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspolczuje klopotow.No warsztat godny polecenia przynajmniej sie nie miga tylko sie przyznaje do bledu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodatkowo wzial samochod zastepczy na ich koszt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ty kobieto robisz remont w ASO. Jesli sprawa remontu z oc nie wypali to kup poprostu drugi silnik z jakiegos anglika i śmigaj dalej. To koszt w granicach 2-3 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Zeby paliwo rozpuscilo pasek,to musialo by to trwac dluzszy czas,nie bylo slyachc,czuc,widac plam?

 

Kobieta to widze zspsula by metalowa kulkę.

 

Temat powinien sie nazywac ku przestrodze,nauczcie sie otwoerac maske w waszych pojazdach i czasem tam pozaglądajcie.

Edytowane przez marewel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko współczuć takich wielkich mechaników to tylko rozjeba.. dziady jedne szkoda samochodu i kasy nie ma co tylko ASC VW !!! nie ma co oszczędzać bo później może być lipa jak w tym przypadku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko współczuć takich wielkich mechaników to tylko rozjeba.. dziady jedne szkoda samochodu i kasy nie ma co tylko ASC VW !!! nie ma co oszczędzać bo później może być lipa jak w tym przypadku!!!
Czytanie ze zrozumieniem sie klania... to bylo w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeżeli w Olsztynie to u Palmowskiego a to już współczuje koleżance bo ten serwis to kompletna porażka (opinia osoby która kupiła tam 5 aut)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do B6 silnik 2.0 TDI za mniej niż 4 tysiące :?: gdzie :?::!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pijanemu wczoraj pisalem wiec wiecie jak to jest heh , aso no ladnie teraz to naprawdę strach oddać samochód nawet do niby prostej wymiany z reguły!!! ach ci fachowcy w tym kraju!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do B6 silnik 2.0 TDI za mniej niż 4 tysiące gdzie

 

Jak wyżej pisali:

Choć na Allegro można kupić silnik za poniżej 4 tys i pewnie tak by się to skończyło...

http://allegro.pl/item608780429_silnik_2_0_tdi_140km_vw_audi_przeb_129tys_2900.html

http://allegro.pl/item594751986_silnik_passat_b6_2_0_tdi_o_synbolu_bmp_2005_09r.html

http://allegro.pl/item595333835_silnik_2_0_tdi_vw_passat_3c.html

 

3 pierwsze lepsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co, robisz swap? :D

 

heh, jakby tak policzyć to nie opłaca się :D Za 4 tysie to goły silnik bez osprzętu, a za ile reszta :confused::D

 

Lepiej kupić B5 z przebiegiem 170 tysięcy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić B5 z przebiegiem 170 tysięcy

 

Teraz moda jest na 180tys:D Czy tu 4 letnie czy 8letnie B5FL a wszytskie maja tyle samo, kurde a moj wlasnie dobija do tej bariery bo ma obecnie ciut ponad 173tys:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 pierwsze lepsze..

 

Zważywszy że za głupie 1Z czy AAZ trza dać 2 - 2,5 koła, to jest to niewiele za taki silnik do B6 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak oddam autko do mechanika pierwsze co zrobię to zadam pytanie o ubezpieczenie warsztatu. Dzięki za rzeczową informację trzymam kciuki w jak najszybszym powrocie passiorkiem na nasze drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałam decyzję z Pzu o pozytywnym rozpatrzeniu mojej sprawy, czyli o wypłacie odszkodowania. Całe szczęście bo okazało się w międzyczasie że pękł jeszcze blok silnika!

Co byście mi poradzili? Sprzedać teraz ten samochód, czy po wymianie silnika i rozrządu na nowy lepiej go zatrzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj dostałam decyzję z Pzu o pozytywnym rozpatrzeniu mojej sprawy, czyli o wypłacie odszkodowania. Całe szczęście bo okazało się w międzyczasie że pękł jeszcze blok silnika!

Co byście mi poradzili? Sprzedać teraz ten samochód, czy po wymianie silnika i rozrządu na nowy lepiej go zatrzymać?

 

tylko idiota sprzedał by auto z nowym silnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co byście mi poradzili? Sprzedać teraz ten samochód, czy po wymianie silnika i rozrządu na nowy lepiej go zatrzymać?

Ehhhh....Myslenie kobiet :D

Oczywiscie, ze wyremontowac i cieszyc sie jazda. Na wszystko miec faktury, to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności