Skocz do zawartości
Stuku

Zachowanie instalacji LPG [nie passat]

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dotyczy zachowania instalacji w moim drugim samochodzie po pasku (mowa o Mercedesie 124, silnik 2.3 M101). Problem jest następujący : rano odpalam samochód na benzynie i żeby silnik zaczął normalnie pracować na LPG potrzebuje minimalnie 60 stopni. Jednakże jeśli nie osiągnie temperatury 80 stopni falują obroty i silnik sprawia wrażenie jakby zaraz miał zgasnąć (strasznie niskie obroty). W instalacji w Pasku nie miałem takich problemów, wystarczyło tylko odpalić na benzynie i mogłem od razu śmigać na gazie. Tu natomiast sprawa wygląda tak a nie inaczej. Czym to może być spowodowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie opis Twojej instalacji ? Bo tak to można tylko wróżyć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat dotyczy zachowania instalacji w moim drugim samochodzie po pasku (mowa o Mercedesie 124, silnik 2.3 M101). Problem jest następujący : rano odpalam samochód na benzynie i żeby silnik zaczął normalnie pracować na LPG potrzebuje minimalnie 60 stopni. Jednakże jeśli nie osiągnie temperatury 80 stopni falują obroty i silnik sprawia wrażenie jakby zaraz miał zgasnąć (strasznie niskie obroty). W instalacji w Pasku nie miałem takich problemów, wystarczyło tylko odpalić na benzynie i mogłem od razu śmigać na gazie. Tu natomiast sprawa wygląda tak a nie inaczej. Czym to może być spowodowane ?

a na benzynie chodzi po odpaleniu w porządku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego masz w tym swoim mercedesie do regeneracjii lub do wymiany parownik/reduktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego masz w tym swoim mercedesie do regeneracjii lub do wymiany parownik/reduktor

 

Jaki to jest koszt u gazownika ??

a na benzynie chodzi po odpaleniu w porządku ?

 

Odpala bez problemów, jednakże w czasie jazdy zarywa jakby kończyła się benzyna i nie wkręca się na obroty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki to jest koszt u gazownika ??

 

Odpala bez problemów, jednakże w czasie jazdy zarywa jakby kończyła się benzyna i nie wkręca się na obroty...

 

miałem podobny problem w Mazda 323F .. oczywiście mechanicy, że wszystko w porządku, że japoniec itd. a objawy takie na zimnym obroty na benzynie 300/min na gazie podobnie i ogólna trzęsawka po rozgrzaniu do temp. 80-90 .. obroty ok 900 i stały .. zabawa w wymianę .. swiec, kabli, przepławki, szukanie lewego powietrza, filtry, sonda ... itd. nic

po duugich poszukiwaniach znalazła się "banalna" przyczyna .. a mianowowicie nie działał zawór od tzw. ssania (brałem to tez pod uwagę przy poszykiwaniach ale wymieniłem silnik krokowy :) a to nie to samo było w tym silniku)

zawór od "ssania" działał w tym silniku na zasadzie termostatu ... sprzężyna tłoczek ..ze zmianą temperatury otwierał i zamykał kanał dodatkowego powietrza i to okazało się uszkodzone

trochę długi wywód .. ale może to być podobna przyczyna skoro na benzyce nie chodzi również w porządku .. tylko gdzie i jaki zawór w mercu nie wiem :

z tym zarywanie to może być przeciwnie, że zalewa motor i nie może się wkręcić na obroty

na początek spróbuj może zlokalizowac czujnik temperatury (jak taki jest) podłączony do komputera czy coś się zmienia .. podłącz na wtyczkę np. rezystor 1 k om (taki pseudo tuning .. fałszowanie temp. dla kompa) i zobacz czy coś to wpływa bo niestety ale najpierw musi być oki na benzynce a poźniej dopiero LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał adamrogowski Zobacz post

kolego masz w tym swoim mercedesie do regeneracjii lub do wymiany parownik/reduktor

Jaki to jest koszt u gazownika ??

Regeneracja ok +/- 200zł a wymiana chyba coś ok 500zł ale tego nie jestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro mam umówioną wizytę u gazownika - zobaczymy co z tego wyniknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5ecf42667c2b3a64.jpg

 

Wymiana membran pomogła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności