Skocz do zawartości
slawcio66

00589 - Airbag Igniter 1 : Passenger Side (N131) 32-10- Resistance too - o co chodzi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Od kiedy spadł pierwszy śnieg zapaliła mi się kontrolka poduszki. Po podłączeniu vaga pokazuje błąd 00589 - Airbag Igniter 1 : Passenger Side (N131) 32-10- Resistance too High - Intermittent. Czy ktoś może wie co to za przyczyna i jak temu zaradzić? Z góry dziękuję!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę pomóżcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

00589 Obwód 1 uruchamiania poduszki powietrznej – strona pasażera – N131

 

Czyli poducha pasażera, za duża rezystencja. Albo wina łacza poduchy, wilgoć w aucie poszła i cosikk sie dzieje w złaczach albo jej po porstu nie ma/ musialbys sprawdzic crash date Vagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic Crash Datę Vagiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczytaj błędy z airbag jeśli craschdata jest to będzie błąd i nie da się usunąć vagiem.

 

 

a co do błedu z pierwszego postu to problem jest ze stykiem w kostce pod siedzeniem. w jednym pasku walczyłem z nią chyba z trzy razy i błąd cały czas wracał, w końcu wywaliłem france, polutowałem przewody i po kłopocie.

Edytowane przez golab21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chodzi chyba o przednią poduszkę pasażera ?, ja przedwczoraj z tym walczyłem , po zdjęciu schowka pasażera widzimy poduszkę przednią i kabel do niej idący , ja po prostu porozpinałem kostki i lekko podgiąłem piny tak żeby lepiej przylegały , oczywiście na odłączonym akumulatorze, później kasowanie błędu vagiem i wszystko ok :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich błąd jak powyżej :

 

00589 - Airbag Igniter 1: Passenger Side (N131)

32-10 - Resistance too High - Intermittent

 

Rozwiązaniem okazało się wypięcie i wpięcie wtyczki nr.2 na foto .Kostka znajduje się pod czarną zaślepką, powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie konkretnie znajduje się ta wtyczka?

Pytam ponieważ poduszki mam dobre, autem jeżdżę już od kilku lat i do niedawna było ok.

W zeszłym roku wyskoczył błąd

00589 - Airbag Igniter 1: Passenger Side (N131)

32-10 - Resistance too High - Intermittent

 

Skasowałem go i przez pół roku był spokój. Niedawno jechałem po drodze z kostki i znów błąd się pojawił. NIestety tym razem nie da się go skasować. Czytałem aby złączkę poduszki pasażera zlikwidować i kable zlutować, tak zrobiłem i nic to nie dało. Kupiłem tez inny sterownik poduszek i też nic.

 

Macie jakiś pomysł?

A może znacie jakiś dobry warsztat na Śląsku, który mógłby to naprawić bez wydawania worka pieniędzy?

Edytowane przez honsiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj usuwałem ten problem u siebie. Problem leży we wtyczce wchodzącej bezpośrednio w poduchę. Podgięcie pinów pomaga. Pokazane na foto kilka postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogło :(

 

Może ktoś jeszcze ma pomysł albo jakiś warsztat na Śląsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś warsztat na Śląsku, który mógłby w tym pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mieszkasz dokładnie????jakie miasto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności