Skocz do zawartości
dziobek

Passat 1.8T - co z tą turbiną???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!!! Otóż wczoraj mój kolega z pracy, który ma takiego samego Passata 1.8T po przejażdżce moim autem powiedział, że w jego aucie wogóle nie słychać turbiny a moim słychać ją zawsze. Nie za głosno, ale słychać. I tu moje pytanie do użytkowników tego modelu : czy w waszych autach też słychać turbinę??? Ogólnie wiem, że turbinę słychać, ale nie wiem w jakim stopniu powinna ona " gwiżdżeć " i przy okazji zapytam przy jakim przebiegu należałoby do niej zajrzeć ( mówię o regeneracji??? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie słychać delikatnie turbinę jak się wkręca na obroty, szczególnie w tunelu, mam teraz 195 tys. i pierwsze turbo - jest suche, sprawdzaliśmy z Comportem na VAG-u ciśnienie doladowania i pokrywa się z żadanym na kompie więc jest ok. Olej 5w50 Mobil wymiana co 8-10 tys, użytkowana zgodnie z zasadami. Myśle że jeszcze troche pożyje, V-max bez problemu 230km/h oczywiście licznikowo ;) , na GPS-e wyszło 219 km/h więc mimo przebiegu silnik póki co jest zdrowy:)

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duży wpływ na to czy ją słychać czy też nie ma olej,jakim zalewasz motor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zawsze słyszę turbiknkę ale to że Ci powiem że delikatnie to nic Ci nie da. Nie bardzo wiem jak słownie wyraziź to w jakim stopniu ją słychać.

Podobnie jak Walter robiłem logi i zarzucam taki sam olej co 10 tys km. Przebieg mam 161 tys i jak na razie turbo w porządku.

 

V-max bez problemu 230km/h oczywiście licznikowo

Walterek taki mały OTcik: jesli to vmax to chyba jednak z problemami co? To nie BMW ze masz odcinke przy 250 i nagle przestajesz przyspieszac:) Tu koncowy etap nabierania Vmax trwa dłuuuuuugooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Walterek taki mały OTcik: jesli to vmax to chyba jednak z problemami co? To nie BMW ze masz odcinke przy 250 i nagle przestajesz przyspieszac Tu koncowy etap nabierania Vmax trwa dłuuuuuugooooo

 

 

do 200 km/h jako tako, ostatnio przez około 10 km trzymałem podłogę z oporami ale doszedł do 240 licznikowych na gps-ie 223 km/h

turbine słychac jak się wkręca na obroty, przebieg 220 tys. turbina czy nowa; nie wiem, ale w każdym razie jest sucha, olej castrol edge 10w60.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy normalnej jeździe nic nie słychać. Ale jak docisnę do podłogi, to słychać świst, ale powyżej 3500obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11072012386.jpg

problem jest taki ze to co widac na zdjeciu gorna czesc lata luzno jak zyd po pustym sklepie i moje pytanie co to jest? i czy da sie to jakos zrobic? bo podczas jazdy to oddaje nieprzyjemny dzwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, to jest klapka wastegate. Jest to częsty problem turbin 1.8T i jest trochę o tym na naszym forum. Niektórzy oddają turbinę do firm, które to naprawiają, niektórzy zabijają nita klapki i wtedy nie lata (tymczasowe) a niektórzy wymieniają turbinę na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale da sie tak jezdzic czy cos moze walnac z czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uży wpływ na to czy ją słychać czy też nie ma olej,jakim zalewasz motor

 

Jaki wpływ ma na to olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten zaworek sie nie domykal i auto przyspieszało dopiero kolo 3500 rpm ale troszke pokombinowałem i jest ok a miałem zamiar kupować turbine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności