Skocz do zawartości
shel82

Malowanie aluminiowych felg?

Rekomendowane odpowiedzi

felg nie pomalujesz kolego na chrom :) jedynie to co możesz to wychromowac ich ale to mija się z celem bo drożej cie to wyniesie niz same felgi :D lepiej ich wypolerować na połysk :D trochę wysiłku i możesz zrobić to sam :D takiej i efekt podobny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale sa lekiery chromowe ktore dadza porzadany efekt, sprobuje poprostu poomalowac bo wychromowac je to raczej odpada, popytam u tzw specjalistow hehe zobaacze co powiedza oni na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma lakieru chromu :D jest tylko taki bajer ale felga niegdy nie bedzie w chromie jak ja pomalujesz jedynie to to że bedzie srebrna :D jedynym i słusznym rozwianiem jest polerka na połysk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście bałbym się podjąć pomalowania felg za pomocą takiego lakieru. do tego starałem się dodzwonić do gościa z linku co Karolu podałeś i od 2 dni zero odezwu. jestem ciekaw jak przebiega malowanie takim lakierem i w jakich warunkach. daj znac jak ruszysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie felgi bede mial
mialem taka felge na pasku 6 lat temu w 18" ;)

co do farby - chrom -jest ale b. droga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ktos malowal felgi w kolorze chromu?? bo ja sie czaje na takie cos wlasnie takie felgi bede mial http://www.allegro.pl/item902799818_..._ladne_17.html

 

i chce je pomalowac na chrom. ile kosztuje taki lakier i co do tego bede potrzebowal

 

te fele super wyglądają ze spolerowanym przodem <ramiona> a wnętrza i reszta srebrne. Efekt - miazga!!! robiłem takie coś do czarnego a3 ;)jak chcesz mieć połysk - POLERUJ przody. jeszcze lepiej wyglądałyby te pająki z czarnym wnętrzem ;)

co do farby chrom - jest lakier Argentum, droższy od zwykłych lakierów <typu srebrny> malowanie w argentum wymaga b.dobrego przygotowania powierzchni <nie może być nawet malutkich dziurek, najlepiej dobrze zalać podkładem, większe poszpachlować> po podkładzie idzie lakier czarny, a na czarny argentum i glazurka na koniec.

 

Srebrny, argentum i chrom - wszystkie dają inny efekt. niżej fotka z felgami. Jedne w argentum < na zdjęciu wyszły źle :( bo chodziło mi o ujęcie polerek :D > a drugie poler całości. poler.jpg

Edytowane przez HaNsiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodzwoniłem sie do gościa z alledrogo i otrzymałem małą instrukcje obsługi- może komus się przyda :)

GlassChromv4[1].pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piaskowaniem trzeba uważać aby nie używać piasku ani śrutu o zbyt wielkich ziarnach. Zostawia bardzo chropowatą powierzchnie felgi co ciężko nadrobić potem podczas lakierowanie. Ja czyszcze zawsze papierem ściernym 150, potem podkład akrylowy z utwardzaczem, następnie na mokro papierem 800 , nakładanie koloru bazowego 2 warstwy i dwie warstwy lakieru bezbarwnego, świetny efekt, moge posłać foto jak ktoś chce na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z piaskowaniem trzeba uważać aby nie używać piasku ani śrutu o zbyt wielkich ziarnach. Zostawia bardzo chropowatą powierzchnie felgi co ciężko nadrobić potem podczas lakierowanie. Ja czyszcze zawsze papierem ściernym 150, potem podkład akrylowy z utwardzaczem, następnie na mokro papierem 800 , nakładanie koloru bazowego 2 warstwy i dwie warstwy lakieru bezbarwnego, świetny efekt, moge posłać foto jak ktoś chce na maila.

 

 

Ja tak pomalowałem juz kilka kpl. jak sa większe ubytki to można po zmatowaniu przeszpachlować np. szpachlem z dodatkiem aluminium.

Ja dla ciekawszego efektu maluje jesze po bazie surowa perłą która nie zmienia koloru bazy a powoduje że felgi mienią sie w słońcu w rózne odcienie.

Własnie jestem na etapie przygotowywania kpl. do passata i za tydzień moze pochwale sie efektem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności