Skocz do zawartości
wild

Oświetlenie wewnętrzne

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego momentu mam brak oświetlenia wewnętrznego a jeśli włączam lewą lub prawą stronę lampki w podsufitce to włączają mi się awaryjne.

Lampki z tyłu też nie działają

Wcześniej pojawiła mi się woda za fotelem kierowcy ,pobuszowałem po forum i znalazłem pomoc w sprawie tejże wody, więc może ktoś mi podpowie co z tym oświetleniem (prawdopodobnie jest to skutek wcześniejszej powodzi)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalany modul komfortu.Wywal fotel wyjnij modul i zobacz czy jest tam sucho.Jak tak to pewnie przewody od modulu sie uszkodzily .Ale najpierw sprawdz co ci powie VAG.Mialem tak problem z zamkiem centralnym i oswietleniem.Poprostu jeden z przewodow od modolu wewnatrz pancerza sie utlenil mechanik szukal 4 godz rozwalil wszystkie boczki by posprawdzac kable.Ogolnie to bardzo typowa uterka w VW szalejacy modol.Zrobisz jedno a za pare dni popsuje sie co innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł komfortu jest suchutki

może bezpiecznik a może jakiśprzekaźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do tego postu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=48690#5

 

Zastanawiają mnie jeszcze te awaryjne które zapalają Ci sie po włączeniu podświetlenia w podsufitce. Możliwe że przez tą wodę gdzieś przy module komfortu pogniły kabelki i robi się jakieś zwarcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak osuszałem podłogę to kabelki wyglądały przyzwoicie moduł komfortu też suchutki

Ale jeszcze wnikliwie popatrzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez było suchutko i kabelki wyglądały OK a jednak nie były OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak opisałeś rozleciało się łączenie w drobny (zielony) pył.

Po zlutowaniu wszystko świeci Dzięki wielkie

Ale

Jestem teraz w posiadaniu świecącej się kontrolki poduszki czyżbym coś naruszył a może podczas demontażu fotela coś nie tak podłączyłem!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wild

 

Żółta wtyczka/gniazdo pod fotelami jest elementem obwodu airbagu.Jak zapłonu nie włączałeś w tym czasie to nie powinno nic się wyświetlać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze zapomniałeś podłączyć poduchę fotela albo nie zapomniałeś tylko uszkodziłeś kabelek od tej poduchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do świecącej poduchy to też może być jeden z przewodów zgniły we wiązce idącej do m. komfortu.

 

Jedno mnie zastanawia po co wyciągać fotel kierowcy aby się dostać do komfortu? Przecież bez jego demontażu da się go wyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włączałem zapłon w celu sprawdzenia oświetlenia wewnętrznego po zlutowaniu kabelków

 

---------- Post added at 08:30 ---------- Previous post was at 08:29 ----------

 

Co do świecącej poduchy to też może być jeden z przewodów zgniły we wiązce idącej do m. komfortu.

 

Jedno mnie zastanawia po co wyciągać fotel kierowcy aby się dostać do komfortu? Przecież bez jego demontażu da się go wyjąć.

jak wcześniej pisałem miałem wodę i wyjąłem fotel dodatkowo w celu dosuszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
włączałem zapłon w celu sprawdzenia oświetlenia wewnętrznego po zlutowaniu kabelków

 

Czyli zlutowales kabelki, nie podlaczyles fotela i wlaczyles zaplon? Jesli tak to normalne ze pali ci sie kontrolka. Podlaczenie poduchy nie spowoduje ze zgasnie. Trzeba podpiac sie VAGiem i wykasować błąd, wtedy kontrolka przestanie swiecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli zlutowales kabelki, nie podlaczyles fotela i wlaczyles zaplon? Jesli tak to normalne ze pali ci sie kontrolka. Podlaczenie poduchy nie spowoduje ze zgasnie. Trzeba podpiac sie VAGiem i wykasować błąd, wtedy kontrolka przestanie swiecic.

Wszystko się zgadza

Podpiąłem się wykasowałem i jest OK

TX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie tez oświetlenie wewnetrzne kabiny i bagaznika zaczeło migac , działało czasami a teraz juz wogóle :( powiedzcie mi koledzy gdzie dokładnie jest ten moduł.

Edytowane przez rafalbazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam u mnie tez oświetlenie wewnetrzne kabiny i bagaznika zaczeło migac , działało czasami a teraz juz wogóle powiedzcie mi koledzy gdzie dokładnie jest ten moduł

moduł komfortu znajduje się pod fotelem kierowcy. aby sie do niego dostać musisz wyjąć siedzenie i podnieść wykladzinę...

zobacz przy okazji czy nie masz mokrej wykładziny a zwłaszcza czy Ci go nie zalało, wtedy masz w kuj wody za fotelem kierowcy. jeśli masz mokrą wykładzine to na stację i okurzaczem wyciągnij ile dasz radę i resztę wysuszysz zostawiając auto z dmuchawa na nogi i ewentualnie zostaw na noc auto bez dywaników.

 

jak leczymy zalania

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8154

mam nadzieję że nie będzie Ci to potrzebne :D

pzdr

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aby sie do niego dostać musisz wyjąć siedzenie

ciezko jest wyjac fotel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciezko jest wyjac fotel ?

 

jeśli masz poduchę w fotelu to najlepiej odłącz akumulator, zdejmij kostkę, osłony szyn czyli te plastiki i z fotelem do przodu. nie jest to trudne. mi największą trudność zrobiły boczne plastiki, te przy progach ponieważ nie wiedziałem dokładnie gdzie są zaczepy ale jakoś poszło :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdejmij kostkę
co za kostka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co za kostka ?
jeśli masz sterowanie foteli lub podgrzewane lub poduchy w nich to pod fotelem są od tego kostki i wypnij je na odłączonym aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz sterowanie foteli lub podgrzewane lub poduchy w nich to pod fotelem są od tego kostki i wypnij je na odłączonym aku
jeśli masz sterowanie foteli lub podgrzewane lub poduchy w nich to pod fotelem są od tego kostki i wypnij je na odłączonym aku

aha no to oczywiste ze tzreba odłaczyc myslałem ze chodzi o cos innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności