Skocz do zawartości
pelikan

Przerwywająca klima

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo dziś czytałem na forum o problemach climatronika lecz w moim przypadku nic nie znalazłem.Mianowicie dziś zauważyłem ze klimatyzacja po załonczeniu no LO dziwnie przerywa tzn.pracuje i nagle przez 20 sek przerywa zimny nawiew po chwili znowu chłodzi ,dzieje się to głównie na wolnych obrotach (słychać to po pracy śilnika). Test climatronika nie wykazał błędu.Prosze o podpowieć czym to może być spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź stan paska napędzającego sprężarkę a najlepiej go wymień ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki jutro zwróce uwage na pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanek19

Sprawdz czy działa wentylator od klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oraz sprawdż napinacz, mógł się poluzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki PANOWIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wraz z załączeniem się sprężarki -załącza się wentylator. Przy nie pracującym wentylatorze chłodnicy (elektrycznym) ciśnienie w układzie rośnie do ok 25- 30 atm. i klimę rozłącza czujnik ciśnienia, jak spadnie załącza się.

 

Sprawdź ten wentylator bo dość często siadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy aby nie "dobijałeś " czynnika chłodzącego niedawno?

Z autopsji wiem, że gdy czynnika jest za dużo w układzie to takie "numery" mogą się dziać mimo że wentylator pracuje prawidłowo. Ciśnienie wówczas niebezpiecznie wzrasta a wentylator nie jest w stanie obniżyć ciśnienia i na moment wyłącza się sprężarka.

Z tego co pamiętam to czynnika w układzie powinno być coś ok.630 gram.

A może jest za mało czynnika...

Edytowane przez zbiggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak macie racje Panowie dziśiaj zauważyłem że wentylator od klimy ani drgnie podejrzewam że jego żywotność doszła kresu.Wypatrzyłem na allegro zamiennik za 119.50 gr ale prosze bardzo wytrawnych znawców o podpowiedz czy taki zamiennik pochodzi chociaż rok czasu .Niewiem ile kosztuje w ASO ale podejrzewam ze cena orginału mnie przerośnie .POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze bardzo wytrawnych znawców o podpowiedz czy taki zamiennik pochodzi chociaż rok czasu

Wytrawnym znawcą nie jestem ale u mnie śmiga taki wentyl z Allegro za 120 zł już ponad rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to powiem wam ze mi troszke szkoda bylo wydac te 120 zeta wiec troszke sie namęczyłem wyciągnąłem cały ten wentylator.rozebrałem silnik, pojechałem do sklepu z częsciami elektrycznymi zakupiłem nowiuśki komplet szczotek, łożysko...elegancko szczotki przypiłowałem zeby luźno chodziły łożysko wymieniłem wszystko wyczyściłem i śmiga jak nówka:D 2 dyszki mnie to kosztowało w i 3 godziny pracy wiec 100 na paliwko w kieszeni;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pelikan postukaj w silnik wentylatora. Te wentylatory maja to do siebie, że po zimie zawieszają się szczotki. Kilka uderzeń i będzie śmigało napewno jeszcze sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem niedawno kupiłem nowa chodnice nie oryginalna bo taka tez była poprzednio,po nabiciu wycieków nie było i już podczas ozonowania klima wyłączała się i załączała ale pomyślałem ze pewnie jakiś przekażnik nie łączy lub coś podobnego jednak wszystko jest w porządku,wentylator podłczony był na pierwszym biegu po podłączeniu na drugi nie było poprawy.zaznacze ze wyłącza ja przy wyższych obrotach i że jak już chodzi to chłodzi dobrze.No i teraz mam pytanie czy mogę coś sam jeszcze sprawdzić czy tylko serwis?i czy jest to możliwe że koleś nabił za dużo czynnika?(bo gdyby było mało to tak raczej by sie nie działo)Klima manualna.Z góry dziękuje za pomoc.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja miałem podobny problem po wymianie chłodnicy i nabicie zaczeło szarpać silnikiem jak włączyłem klimę pare wizyt u gości od klimy i do wymiany filtr, zawór i wszystko śmiga -zawór nie puszczał ciśnienia i w skutek tego czujnik rozłączał i załączał czego efektem było szarpanie silnikiem -sprawdz ciśnienie jakie wytwarza sprężarka na wyższych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli chodzi o to że nie puszczał ciśnienia które było za duże tzn.zawór bezpieczenstwa?Czy za wymianą filtra i zaworu wiąże sie ponowne napełnianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie objawy takie jak w/w + zauważyłem iż nie chodzi 2-gi wentylator przy włączonej kilmatyzacji, a zdaje się że powinien, czy też się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności