Skocz do zawartości
rumpelek

podsufitka - demontaż i montaż antenty w sedanie

Rekomendowane odpowiedzi

To trzeba przerabiać wtyczkę? Kolega w Octavii podłączył oryginalna wtyczkę i działa :0

 

Pytam bo jestem w przede dniu zmiany anteny na klapie na dachową Triflex.

Ja co prawda jestem cwaniak i robię to w ASO, ale chłopaki mi mówili, że oryginalny kabel FM idzie wzdłuż lewej, górnej części dachu i fabrycznie jest pospinany z innymi wiązkami.

 

WAŻNA RADA! Przed założeniem głowicy anteny w oryginalny otwór proponuję posmarować lekko bezbarwnym silikonem (nie za dużo aby nie wypłynął przy dociskaniu - na pewno nie zaszkodzi).

 

Znajomy miał przecieki z powodu słabego dokręcenia nakrętki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skwaru, kabel idzie od anteny, wzdłuż tylnej szyby do lewych drzwi, następnie słupkiem w dół do środkowego tunela i do radia. U mnie zaraz przy tylnej szybie był łączony i później drugi raz łączony w okolicach hamulca ręcznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał ale nie wytrzymałem i w piątek założyłem sobie nową antene:wojak

Tak naprawde to nie ma zawiele roboty:jupi

No i niestety ori wtyczka nie pasi do Sirio trzeba ciągnąć nowy ja pociągłem tak jak szedł ori z tym że w miejscu gdzie odchodzi dośrodkowego tunelu ja poszedłem prosto po progu od strony kierowcy i dalej do radyjka

A CB pociągłem podobnie z prawej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skwaru - > a nie idzie uciąć oryginalnej końcówki anteny FM i wykorzystać tę dołączoną do Siro? Elektry z ASO powinien sobie z tym poradzić prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skwaru - > a nie idzie uciąć oryginalnej końcówki anteny FM i wykorzystać tę dołączoną do Siro? Elektry z ASO powinien sobie z tym poradzić prawda?

Pewnie że się da ale ja osobiście nie jestem zwolennikiem łączenia jakichkolwiek kabli antenowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie że się da ale ja osobiście nie jestem zwolennikiem łączenia jakichkolwiek kabli antenowych

 

Ja rozważam ucięcie oryginalnej końcówki FM i zrobienie nowej od Sirio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledy a ja mam troche inne pytanie:

czy podsufitka do b5 fl da sie zaadaptowac z grupy Vag ?

Jako ze mam wszystko w srodku czarne, podsufitka tez by sie dobrze komponowala:)

Dodatkowo zalozmy ze jak nie znajde czarnej i dam do obszycia, czy mozna kupic np. czarne elementy do b5?

Czy raczki, uchwyty itp beda pasowaly np. od Leona Cupry (sa fabrycznie czarne)

Slupki ew. tez bym obszyl:)

Aktualnie nim sie zabiore za poszukiwania chce znac wasza opinie co uda mi sie kupic...

 

dla przykladu czarne oslony:

http://moto.allegro.pl/volkswagen-golf-iv-cabrio-idealny-piekny-zadbany-i1748732547.html

 

 

 

Podsufitka a4:

 

http://moto.allegro.pl/podsufitka-audi-a4-kombi-avant-99-01-lift-i-inne-i1711627082.html

 

 

 

 

dla mnie nawet podobna, w audi dodatkowa lampka na srodku:)

 

 

 

http://moto.allegro.pl/podsufitka-passat-b5-kombi-2003-r-i1712578612.html

 

 

 

 

sedan:

 

http://moto.allegro.pl/audi-a4-b5-podsufitka-szyberdach-sedan-i1748704328.html

Edytowane przez Karolu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Mam pytanko. Czy coś takiego będzie u mnie pasować? Głównie chodzi mi o tą końcówkę kabla.

http://allegro.pl/antena-dachowa-vw-lupo-beetle-bora-golf-passat-i2004857280.html

Edytowane przez new.vw
zmiana pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie pasować bo sam taka kupowałem i później trza było się męczyć z podsufitką ale dałem rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy nam pytanie czy podsufitka od passata b5 fl sedan będzie pasować do b5 przed liftem, także sedan? Szukam i szukam i nic nie mogę znaleść na ten temat, a moja stara podsufitka opiera mi się już o głowę hehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak sobie poradzić z rozmiękczonym rantem podsufitki ? Zrobił sie plastyczny i nie mogę go założyć za rant dachu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś klej w spreyu do tapicerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na urlopie ale zamierzam obkleic szybę i skleić właśnie klejem w sprayu 2 warstwy:materiał do tworzywa podsufitki i może sie uda:)szkoda mi kupować używke zwłaszcza ze ta która mam jest idealna(poza tyłem). Robił ktoś podobną operację u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podsuftka z Audi A4 pasuje do Passata b5FL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jak sobie poradzić z rozmiękczonym rantem podsufitki ? Zrobił sie plastyczny i nie mogę go założyć za rant dachu :/

 

Powiem tak, można spróbować aczkolwiek nie wiem czy coś da. Zrobiliśmy z kolegą tak:

 

Bierzesz kawałek przewodu antenowego, taki zwykły biały od anteny TV - domowej ;)

U nas akurat było to Toledo ale system montażu jest ten sam, rozbierałem ostatnio B5 FL.

Przewód antenowy idealnie mieści się w rowku przeznaczonym na zagięcie podsufitki. Zakładasz podsufitkę na przeznaczony do tego rowek i upychasz na niego przewód antenowy. Nie widać go przez tylną szybę, u mnie w Toledo jeździ do dzisiaj, dach się nie opuszcza a minęło już przeszło rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest to patent kolego:) powiedz mi tylko przewód okrągły czy płaski? Czyli zakładam tak jak normalnie lecz pomiędzy rant dachu a podsufitke wciskam przewód tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli zakładam tak jak normalnie lecz pomiędzy rant dachu a podsufitke wciskam przewód tak?

 

Dokładnie jak piszesz. U mnie był okrągły, tym się nie przejmuj. Jeden i drugi raczej podejdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności