Skocz do zawartości
passekb5

Podświetlenie podłokietnika Passat B5 jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym podśiwtlić podłokietnik od wewnątrz w Passku B5, chciałbym aby one działało na zasadzie podświelenia schowka tzn. podczas zamknięcia zeby się lampka lub diody wyłączały...Jesli ktoś wie jak to zrobić to prosze o pomoc ponieważ jestem zielony w tych sprawach dlatego zwracam sie o Was Drodzy Forumowicze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz normalnie diody szeregowo tak aby można je było zasilić z 12 V ,lub jeżeli chcesz jedną a mocną to trzeba obliczyć rezystor do niej.

Chyba że ma być zwykła żarówka to najmniej problemu będzie.

Podłącz do zapalniczki która znajduje sie z tyły podłokietnika i zamontuj krańcówkę pod klapą podłokietnika,tak aby po zamknięciu podłokietnika wcisnąć krańcówkę w pozycję OFF.

Samą krańcówkę podpinasz jak zwykły przełącznik w układzie zasilania ,tak jak w domu włącznik od światła.

Opisałem najprościej jak można.

 

 

Pozdrawiam2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest problem, bo w 3B nie ma podświetlenia tylnej popielniczki. Trzeba ciągnąć z przedniej, a to już trzeba cały tunel środkowy demontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcioskinny

super pomysł z tym podswietleniem podłokietnika warto zpróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki aczkolwiek odnosi sie do podłokietnika mam zepsuty zamek który zamyka podłokietnik i mi brzęczy i mnie to denerwuje a jak by było zamknięte na zamek to by było wszystko ok da sie dokupić ten mechanizm zamka osobno ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jest problem, bo w 3B nie ma podświetlenia tylnej popielniczki. Trzeba ciągnąć z przedniej, a to już trzeba cały tunel środkowy demontować.

 

a chcesz to zrobic bez demontazu? powodzenia :) ja napiecie do podswietlenia wzielem od guziczka otwierania klapy wlewu paliwa. schowek swieci sie jak sa zalaczone swiatla. nie mialem ochoty na zabawe z krancowkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a chcesz to zrobic bez demontazu? powodzenia

Nie bez demontażu tylko, że wystarczyło by zdjąć drugą część tunelu (jeżeli popielniczka z tyłu była by podświetlona), a tak, trzeba będzie jeszcze zdjąć plastik wokół lewarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej ,troszkę zdemontować plastików będziesz musiał.:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok- koledzy ja mam taki problem w podłokietniku z tyłu nie zamyka mi się popielniczka brakuje mi takie małego -wihajstra z lewej strony na zdjeciu , może ma ktos sprzedać.

11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok- koledzy ja mam taki problem w podłokietniku z tyłu nie zamyka mi się popielniczka brakuje mi takie małego -wihajstra z lewej strony na zdjeciu , może ma ktos sprzedać.

 

Kolego odkręć popielniczkę całkiem i poszukaj wewnątrz tunelu , bo to kółeczko mogło wpaść tylko do środka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ma ktos sprzedać

 

Jeśli chodzi o tą małą zębatkę to mam coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

---------- Post added at 08:43 ---------- Previous post was at 08:40 ----------

Wkurza mnie ta otwarta popielniczka

OK- zdjęcie na pewno widziałeś, ile byś chciał kolego za ta śmieszna zębatkę >?//?

 

---------- Post added at 08:48 ---------- Previous post was at 08:43 ----------

 

Wkurza mnie ta otwarta popielniczka,OK- zdjęcie na pewno widziałeś, ile byś chciał kolego za ta śmieszna zębatkę >?//?

Edytowane przez spartan67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile byś chciał kolego za ta śmieszna zębatkę >?//?

 

Niestety kolego już jej nie mam, sprzedana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma podświetlenie tylniej zapalniczki do podświetlenia schowka?

Zapalniczka ma zasilanie na sobie cały czas ,więc problemu nie ma żadnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wkurza mnie ta otwarta popielniczka

 

Akurat na zamykanie ta zębatka ci nie pomoże, za zamykanie odpowiada taki kawałek plastiku z bolcami, też go nie miałem ale sobie dorobiłem z blachy aluminiowej grubości ok 2mm i dwóch śrubek.

 

0amf9.jpg?psid=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę będę robił podświetlanie to zrobię manual z fotami ;) Ma się włączać po załączeniu świateł-bez sensu żeby cały czas świeciło,a dorabiać włącznik-nie chce mi się :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Kupiłem "kompletny" podłokietnik używany ale oryginalny vw :-|

 

Też poszukuje tej zębatki z popielniczki.

 

 

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Edytowane przez artur94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś orientuje się czy mozna nabyc do podlokietnika ze schowkiem w pasku b5 sam przycisk, zatrzasask od otwierania schowka? Ulamal mi sie jeden z wąsów trzymajacych go na miejscu i teraz schowek podlokietnika jest ciagle otwarty. Jezeli ktos ma jakies sugestie odnosnie sprytnej naprawy tego ustrojstwa lub tez numer etki to bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy ktoś orientuje się czy mozna nabyc do podlokietnika ze schowkiem w pasku b5 sam przycisk, zatrzasask od otwierania schowka? Ulamal mi sie jeden z wąsów trzymajacych go na miejscu i teraz schowek podlokietnika jest ciagle otwarty. Jezeli ktos ma jakies sugestie odnosnie sprytnej naprawy tego ustrojstwa lub tez numer etki to bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam serdecznie

 

Ja naprawiłem :)

Zdemontowałem schowek po czym brakujący plastik-ten właśnie haczyk/zawiaz uzupełniłem innym kawałkiem plastiku,jest poklejony na gorąco i dodatkowo "objechany" poxipolem dookoła-trzyma.

P.S. Sprężynka z długopisa po drobnych przeróbkach też nadaje się jak ktoś zgubi oryginalną.

 

 

 

W sobotę będę robił podświetlanie to zrobię manual z fotami ;)

 

Podświetlanie dawno jest a fotek niet...Zapomniałem zrobić.

 

Inaczej:musimy pociągnąć instalację choćby z postojówek,czy też z innego źródła napięcia po zapłonie-też może być.Wiercimy dwa otwory-ja dałem LED'y o szerokim kącie świecenia 10mm.Lutujemy i cieszymy się podświetlanym schowkiem.Od razu uprzedzam-to że świeci się cały czas to nie znaczy że to widać przy zamkniętym schowku-można śmiało monrtować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie, myslalem o tym juz w b5 a teraz w b5fl niedlugo zawalcze w tym i wkleje do fotki do siebie.

U mnie bedzie sie zapalalo po otworzeniu podlokietnika(mowie o schowku a nie zapalniczce).

Troche roboty ale wrazenia bezcenne...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności