Skocz do zawartości
Preziu

Mazowiecki off topic czyli pogawędki na tematy różne

Rekomendowane odpowiedzi

zgłaszam oficjalny protest miałem być na pierwszym miejscu

a odnosnie twego protestu jeszcze stwierdzam, ze pierwszego nie ma,:D bo gościem honorowym i organizatorem będzie NIKI , wiec dalej jesteś pierwszy w vwdorsz :P

Edytowane przez marwitko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo gościem honorowym i organizatorem będzie NIKI
.

Niech nikt nie próbuje mi to wytłumaczyć !:lol2

Starajmy się pisać na temat ,zrozumiale i w miarę poprawnie !

http://kaczoland.pl/wrzuta/1604/zrobic-komus-laske

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgłaszam oficjalny protest miałem być na pierwszym miejscu

Jak odwrocimy tabele to prawie jestes na czele :-P

W tym wypadku "prawie" to niewielka roznica ;-)

Wielebny Nas olał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielebny Nas olał ?

nie olał jest nie dysponowany , info dostał .

ja myślałem ze opiekun sie pokaże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak żartuje moja obecność bez względu na miejsce jest oczywista w doborowym towarzystwie jak co roku. i wiece co żeby tak nie pisać listy od początku wystarczy przekonywać listę z tamtego roku i z roku wcześniej praktycznie nic się nie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji w innym temacie . Otóż niektórzy Kol. /Rysiek , Mariusz/ świetnie wiedzą, że od 20 lat kolekcjonuje stare odbiorniki radiowe takie pamiętające początek powstania radia t.j około 1920r. a skończywszy na odbiornikach z końca lat 50-tych ale chętnie też przygarnę np. tranzystorowego Kolibra o Szarotce nie wspominając - pierwsze polskie przenośne radyjko. Wszystkie one są naprawiane w miarę możliwości w oryg. i w 100% działające! Tak wiec jak traficie na jakiś "zabytek" stan obojętny , zróbcie zdjęcie i dajcie znać i na pewno się dogadamy. A gdybyście chcieli naprawić jakiś sprzęt lampowy choć niekoniecznie też się odezwijcie . A jak kogoś zainteresuje temat niech zerknie na Fonar.

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak przy okazji w innym temacie . Otóż niektórzy Kol. /Rysiek , Mariusz/ świetnie wiedzą, że od 20 lat kolekcjonuje stare odbiorniki radiowe takie pamiętające początek powstania radia t.j około 1920r. a skończywszy na odbiornikach z końca lat 50-tych ale chętnie też przygarnę np. tranzystorowego Kolibra o Szarotce nie wspominając - pierwsze polskie przenośne radyjko. Wszystkie one są naprawiane w miarę możliwości w oryg. i w 100% działające! Tak wiec jak traficie na jakiś "zabytek" stan obojętny , zróbcie zdjęcie i dajcie znać i na pewno się dogadamy. A gdybyście chcieli naprawić jakiś sprzęt lampowy choć niekoniecznie też się odezwijcie . A jak kogoś zainteresuje temat niech zerknie na Fonar.

 

Z racji wykształcenia mam troszkę elementów elektronicznych może się przydadzą jakieś kondziołki lub rezystory/potencjometry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego w tysiącach ale zawsze czegoś brakuje. Jak niepotrzebne przywieź w najgorszym wypadku komisyjnie wy...my!:ok

Albo zrobimy coś takiego -

http://allegro.pl/unison-research-absolute-845-w-radomiu-i5441300189.html

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz materię więc zlepiaj to Niki, zlepiaj do kupy. Za rok wystawisz się na stadionie na następnym Audio Video Show :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam gotowy sprzęt na wystawę audio nie dość ,że działający to i nie trzeba go niczym zasilać. Ciekawy jestem ilu z tych speców od A-V potrafiłoby wytłumaczyć zasadę działania o obsłudze nie wspominając.

No i sama nazwa już go nobilituje - REXLAMPA.jpg

A obok sklecona na potrzebę chwili jako zamiennik, bateryjna lampa /1S5T/, posłużyły do tego dwie ruskie wojskowe. :jupi

 

A zwróciłeś uwagę ile waży ten wzmacniacz >90 kg. i podobne mu .Wiesz dlaczego?

DSCN1031.jpg

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dławiki, transformatory, podstawa z marmuru, ołowiana osłona przed promieniowaniem z kosmosu? ;)

Audiofilskie cuda mogą mieć to wszystko razem :-D

 

A Twój sprzęt czerpie energię przez ścianę od sąsiada czy wykorzystuje różnicę potencjałów miedzy kranem a pralką? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to wszystko jak wyżej no i trochę złota ! Dobrze wiesz , że antena 20-50 m / fala elektromagnetyczna /- ziemia .

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje radio ma chyba dwie pary słuchawek, prawda? Kiedyś pamiętali że radia dobrze jest słuchać z kimś, a nie tak jak twórcy walkmana z jedna parą słuchawek...

Fajnie kiedyś jak za malucha pamiętam kręciłem radiem a tam głosy z końca świata. Jedno po polsku a reszta nie wiadomo po jakiemu ;)

Jak usłyszałem jakieś transmisje morsem albo same dzikie dźwięki z granicy kosmosu to straszyłem młodszą siostrę, że to do niej nadają a ta uciekała w popłochu :D

Ech chyba czas odpalić szpulowca i posłuchać starych szlagierów bo nostalgia mnie łapie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogła słuchać cała rodzina do tego służył duży kryształowy wazon. A zresztą poczytaj sobie .

http://wiadomosci.onet.pl/prasa/gadajace-skrzynki/7bjex

Z Piotrem znamy się ze "sto" lat ! I jesteśmy mniej , bardziej aktywni na fonar.pl i tam możesz sobie dużo ciekawego w tych tematach poczytać.

Kończymy wątek edukacyjny i na koniec ciekawostka , ale wykluczając w opisie słowo- taki, to na pewno nie jedyny w Polsce.

http://allegro.pl/odbiornik-detektorowy-echo-i5838613208.html

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stypa :hehe:sese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stypa :hehe:sese

 

Może poprawiny robimy?:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności