Skocz do zawartości
LeGo88

Zgrzyty podczas ruszania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio od jakiegos czasu podczas spuszczania sprzegła na jedynce zaczyna sie zgrzyt przez krutki czas dodam rowniez ze te zgrzyty sa tylko jak jest zimny silnik jak sie zagrzeje niema zadnych zgrzytow. Dodam rowniez ze biegi ladnie tez sie wbijaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem - krótki zgrzyt wyczuwalny na pedałach. Najpierw myslałem że to tylko gdy ruszam i mam skręcone koła ale dzisiaj rzecz miała miejsce także przy wyprostowanych - mam wrażenie, że gdy silnik stygnie coś się "przykleja" i odkleja przy ruszaniu... Dodam jeszcze,że gdy auto stygnie krócej niż całą noc efekt ten jest słabszy - być moze zależy od temperatury.

 

LeGo88 znalazłes może rozwiązanie?

Edytowane przez yaneck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie znalazłem ale w najbliższym czasie będe musiał odwiedzić serwis bo to troszke jest denerwujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke poczytałem i zamierzam przetestować kilka rzeczy:

 

najpierw hamulec ręczny - byc może po nocy nie popuszcza i po przejechaniu tego kawałka dopiero zwalnia i może to koła po prostu się szybciej przekręcą - zostawię bez ręcznego i sprawdzę

 

Dowiedziałem się także ze taki problem często jest związany z pompą ABS, która ponoć w ten sposób wyrównuje ciśnienie - należy po odplaniu silnika, przed ruszeniem wcisnąc pedał hamulca i zgrzyt sie nie pojawi.

 

Podobny objaw rzekomo występuje i jest całkiem ponoć normalny jeśli posiada się ABS z ESD (wspomaganie ruszania).

 

Wczesniej tego nie słyszałem i też mnie to niepokoi...

 

 

(jednemu właścicielowi jakiegoś Opla powiedzieli ze to srzęgło, wymienił a problem NIE zniknał - moim zdaniem to nie sprzęgło ani przeguby ani nic z tych rzeczy.Skoro ma to miejsce tylko po odpaleniu będzie to efekt działania jakiegoś mechanizmu - stawiam na ten ABS)

Edytowane przez yaneck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim też pierwsze ruszanie po dłuższym postoju daje opisany efekt - zgrzyt, czy raczej chrupnięcie odczuwalne (nic nie słychać) na pedale sprzęgła pod koniec puszczania go. Dzieje się to wyłącznie do przodu, niezależnie czy ruszam od razu do przodu, czy wcześniej cofam.

Auto mam od 2 m-cy, nie wiem jak było z nim wcześniej.

 

Wciskanie pedału hamulca nic nie zmienia - jak zaczynam jazdę od cofania, to wciskam hamulec, a podczas ruszania do przodu zgrzyt i tak się pojawia.

Pokombinuję i podzielę się spostrzeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio wydaje mi się że Twój przypadek będzie nieco inny (na pewno inny niż mój) gdyz ja słyszę chrupnięcie - brzmi jak obracanie się kół w miejscu na lekko posypanej piaskiem nawierzchi a owy zgrzyt czuje na pedale gazu (co do pedału sprzęgła nie pamiętam) ale daj znać co wykombinowałeś bo to może byc powiązane lub to inna faza tego samego problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja miałam podobny objaw w samochodzie chłopaka też passat 97 rok. podczas ruszania zgrzytanie delikatne i też przechodziło to na pedał, takie lekki drżenie. najlepsze że jak padał deszcz i zawieszenie było mokre nie było tych objawów a po zimie całkowicie znikły i póki co nie ma tego wogóle. mechanik powiedział mi że to wina wahacza. tam z przodu jest niby jakiś wahacz skośny czy krzywy i to on to powodował. u nas ustało bez ingerencji ale może to też sprawdźcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety hamulec ręczny nie ma z tym nic wspólnego,nie zakleszcza się. Wciskanie hamulca przed ruszeniem też nic nie daje. Niewykluczone ze to pompa ABS ale może też coś z zawieszeniem bądź przenoszeniem napędu. Tak jak napisała 'ewcia' może samo minie. Zimą tego efektu nie było może pojawił się wraz ze wzrostem temperatury...

Najważniejsze ze w trakcie jazdy tego efektu nie ma i wszystko sprawnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nam mechanik mówił że jak będzie mokro to nie będzie tego a więc to może faktycznie zawieszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to jakaś guma - zimą mi skrzypiała guma stabilizatora z powodu niskiej temeratury a teraz jest spokój....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewcia masz racje podczas jazdy na mokrym niema tego !! Dzieki za info przynajmniej teraz wiem ze to nie jest skrzynia !! Dzieki jeszcze raz !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może Ci się to naprawi samo jak u mnie. po zimie ja już nie mam żadnego skrzypienia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W moim aucie występuje identyczne zjawisko bez względu czy mokro czy sucho:) Zawsze rano albo po chwilowym postoju auta - dosłownie kilkunastu minutach.

Jeżdżę już tak dwa lata, żaden mechanik nie potrafił tego zdiagnozować więc odpuściłem sobie i jak narazie nic niedobrego się nie dzieje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiał sie taki zgrzyt ala terkot przy skręcaniu, czasem podczas jazdy do przodu w korku, a także czasem przy cofaniu, myślałem, że to przeguby - jak się okazało przy wyjeżdzaniu z warsztatu z podnośnika - zgrzyt się pojawił i ... diagnoza - zerwana lewa poduszka silnika.

Te usterki mają to do siebie, że czasem przy mechaniku tak jakby ich nie było - złośliwość przedmiotów martwych :)

Także jeśli pojawiają się czasem dziwne dzwięki, warto sprawdzić też stan poduszek pod silnikiem, to element który pracuje non stop i zużywa się z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim też pierwsze ruszanie po dłuższym postoju daje opisany efekt - zgrzyt, czy raczej chrupnięcie odczuwalne (nic nie słychać) na pedale sprzęgła pod koniec puszczania go. Dzieje się to wyłącznie do przodu, niezależnie czy ruszam od razu do przodu, czy wcześniej cofam.

 

Trochę odświeżę. Chrupie jak chrupało, ale zauważyłem, że jednocześnie z chrupnięciem na chwilę przygasają światła, tak jakby odcinane było do nich zasilanie (zwykłe H7, nie xenon). Może faktycznie chodzi o pompę ABS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek jest tym samym chyba, który opisała ewcia. Gdy sie ochłodziło i cześciej pada nie odczuwam tego efektu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sciagnięciu skrzyni okazało sie ze łożysko igiełkowe sprzęgła było wypadnięte z swojego miejsca i najprawdopodobniej to było przyczyną tych zgrzytów. I okazało sie ze sprzegło i dwumasa też była padnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po sciagnięciu skrzyni okazało sie ze łożysko igiełkowe sprzęgła było wypadnięte z swojego miejsca i najprawdopodobniej to było przyczyną tych zgrzytów. I okazało sie ze sprzegło i dwumasa też była padnięta.

 

 

A jaki masz przebieg jeśli wolno zapytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym odświezyc temat. Od jakiegoś czasu u mnie tez pojawia sie zgrzyt. Po odpaleniu auta przy pierwszym ruszeniu jest zgrzyt odczuwalny na pedale gazu, później przy ruszaniu jest juz cicho az do momentu kolejnego odpalenia. Prosze o porade, moze sie juz ktoś z ty uporał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności