Skocz do zawartości
tomek_wa

TDI CR 140KM jak szybko temp. 90 st?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pisałem jak silnik jest zimny że nie przekraczam lub może ponad trochę 2000obr. przy zmianie biegów, jak jest już letni lub wskaźnik się ruszy to do 2500 lub pod 3000 , jak ciepły/gorący podobnie lub czasami pod 4000. Też mam temp oleju na wskaźniku między zegarami. Jak mam 90 wody na zegarze to oleju koło 70. W trasie olej 89, po wyprzedzaniu lub mocniejszym pogonieniu przez kilka minut 94. Latem jeszcze w upał nie sprawdzałem, ale auto jest na takim oleju że nie powinien do 110 dobić. Olej Millers z aprobatą VW. Na innych olejach różnych marek są wyższe temp. ale to inny dział jest o temp. oleju gdzie jest dużo wypowiedzi na temat oliwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z 3 postów wyzej sam sie zdziwiłem bo czytałem ze maja pompo wtryski ale kolega ma poczatek produkcji 2006r i ma silnik na common railu czy był przekladany czy tak oryginalnie to nie wiem ale z ta temperatura to dziwnie szybko łapie po 3 minutach od zapalenia 90stopni a ja musze klekotać 15kilometrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pisałem jak silnik jest zimny że nie przekraczam lub może ponad trochę 2000obr. przy zmianie biegów, jak jest już letni lub wskaźnik się ruszy to do 2500 lub pod 3000 , jak ciepły/gorący podobnie lub czasami pod 4000. Też mam temp oleju na wskaźniku między zegarami. Jak mam 90 wody na zegarze to oleju koło 70. W trasie olej 89, po wyprzedzaniu lub mocniejszym pogonieniu przez kilka minut 94. Latem jeszcze w upał nie sprawdzałem, ale auto jest na takim oleju że nie powinien do 110 dobić. Olej Millers z aprobatą VW. Na innych olejach różnych marek są wyższe temp. ale to inny dział jest o temp. oleju gdzie jest dużo wypowiedzi na temat oliwy :)

No ja przy ruszaniu na zimno rozkręcam do 2,5tys obr/min, niekiedy nawet 3tys jak mam potrzebę. Mieszkam przy drodze krajowej to trzeba sie szybko wbić do ruchu niekiedy:aniolek Turbo pracuje w spalinach cały czas, więc rozgrzewa sie do kilkuset stopni po minucie, dwóch. A po osiągnięciu zadanej prędkości wrzucam możliwie wysoki bieg i tak jadę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności