Skocz do zawartości
vito03

Zrywająca się linka potencjometru gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem to ciągle zrywająca się linka z potencjometru do padała gazu. Załorzyłem już grubszą (samoruba) i także zerwało,może ma ktoś taki problem. Jeśli by ktoś wiedział i podał mi jaki jest numer potencjometru (passat b5 97r. 1,9 tdi AFN) bo samochud w ciągłym użyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam cię kolego właśnie dzisiaj także miałem taki problem. Auto używam prywatnie jak i służbowo i pech chciał że będąc w terenie jadac z prędkościa 100 km/h zerwałami sie ta linka ( tska krótka z pedała do potencjometru dł. koło 5 - 10 cm) na szczęście nikogo nie wyprzedzałem w tym momencie bo mogło się to żle skończyć.

 

baedzo prosiłbym o pomoc, mechanicy nie mogą tego znależć tylko mają cały potencjometr od anglika. także posiadam Passata 97r. 1,9 110 KM

AFN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ta linka gdzies kleszczy i dlatego sie zrywa albo osłona jest zardzewiała i linka ma problem ze slizganiem sie po niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi powiedział mechanik to nie było tam zadnej osłonki tylko ta linak.

 

 

a dokładnie to opiszę to

 

jest pedał gazu z niego idzie taki listek plastikowy ( z jednej strony ma obrączkę którą nakłada sie na pedał gazu a zdrugiej rurke w która wchodzi ta linka stalowa) z drugiej strony linki stalowej idzie do potencjometru ale dokładnie nie wiem jak to wygląda bo nie widziałem tego

 

bez osłonki nie ma numeru seryjnego i nie mozemy tego znaleźć i nie wiem czy dostane samą linkę czy musze kupić ją z potencjometrem

 

---------- Post added at 18:32 ---------- Previous post was at 18:25 ----------

 

659993311

 

ta własnie linka mi sie zerwala a plastik ten dlugi mam cały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ten element w którym chowie sie linka zacina ja kleszczy w któryms miescu i tak długo az sie przetrze=zerwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

może ale nie to jest teraz problemem musze jak najszybciej to naprawic potrzebuję auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mozesz to załóz inna linke a ten element metalowy rozszerz jesli mozesz i powinno pomóc tylko uwazaj zebys nie wyłamał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pytanie czy moge zalożyc z inna długością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mozesz ja skrócic i dobrze zabespieczysz koncówke to nie widze problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zkad masz pewność że można ja skrucic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mozemy tego znaleźć i nie wiem czy dostane samą linkę czy musze kupić ją z potencjometrem

 

prawdopodobnie linka z tarczą to oddzielny element. 8D1721757C - 112zł w ASO (patrz załacznik)

Jak by trzeba było kupować to z potencjometrem to sam czujnik położenia gazu w aso kosztuje ponad 2000 zł plus pewnie adaptacja :612:

linka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pedał gazu ,który różni się ostatnimi 2 cyframi może pasowac ; 8D1721506 ,a ,8D1721523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam cięgno gazu (zaczep linki) oryginalny o numerze 8D1 721 757 C - 8D1721757C w cenie 90,00 PLN + wysyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przede wszystkim,

widzę, że temat stary, ale dla mnie wciąż aktualny.

Linka ta zerwała mi się własnie po raz 3 w ciągu +- roku.

Pierwsza podobno była dość wysłużona (nie wiem czy oryginał),

druga, sztukowana z tego co było pod ręką, akurat z fiata doblo nie wytrzymała dłużej niż 3 m-ce (ponoć była założona zbyt krótka, za sztywna),

trzecia, gruba, nowa także sztukowana wytrzymała dłużej, ale wczoraj odmówila posłuszeństwa. Zawsze dzieje się to przy zmianie biegu i delikatnym (!) dodaniu gazu.

Teraz mechanik ma wprawić oryginał, sam wprawiał poprzednią i twierdzi, że ona nie ma prawa tam się o cokolwiek przetrzeć, a pęka pewnie dlatego, że były wprawiane kombinowane zamienniki.

Gdy odda auto obejrzę zerwaną linkę i skorbnę conieco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam by nie tworzyć nowego tematu.

 

Problem jest taki że nie chce by podczas jazdy zerwała mi się linka od gazu dlatego pisze tego posta. Jest tak że pedał gazu bez problemu mogę wciskać na luzie lub na biegu ale jak gdy wcisnę delikatnie pedał od sprzęgła to linka od gazu ciężko chodzi. O co może chodzić ? Szykować się do zmiany linki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności