Skocz do zawartości
matuch1

Jaki to silnik? I nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od niedawna wszedlem w posiadanie VW Passata B3 - 93 rocznik z silnikiem 2.0 i.

Mój problem polega na tym, że jest to składak i nie posiada tabliczek znamionowych (nowe numery wybito na nadwoziu przez stacje do tego uprawnioną). Na silniku też numer zaczyna sie od liter WC i dalej cyfry, co daje małe możliwości jakiejś identyfikacji. Może ktoś ma jakiś pomysł jak go rozszyfrować? W razie czego mogę dodać zdjęcia silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę dodać zdjęcia silnika

No raczej nikt Ci nie powie co to za silnik bez fotek, 2.0 było kilka a i tak wizualnie bedzie ciężko rozróżnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołaczam w takim razie fotki silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na 2E ale mogę się mylić, poczekaj aż inni się wypowiedzą :oczami:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barti_go

2.o 8v na wygląd jak mój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest 2E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

:) 2E!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LUKI74-1

Napewno 2e znaki szczegulne silnik krokowy na pokrywie zaworów inna przepływka niż w ADY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie i pomoc.

Tak właśnie sie domyślałem, że to 2E 8V, ale pewności nie miałem. Z tego co wiem ten silnik jest w nim około 3 lat. Wcześniej był bodajrze 1.6, to wiadomości z drugiej ręki. Kupiłem go z instalacją gazową i już walniętym przepływomierzem. Przymierzam sie teraz do jakiś ruchów, żeby doprowadzic go do stanu pełnej używalności. Wiem. że przepływomierz to droga impreza,

ale muszę coś zadziałać, bo zimą nie poodpalam sobie na gazie. Myslalem o zalozeniu BLOSA i

np. pierścienia antywybuchowego (BRC to proponuje). Dodam że przewody i cała reszta od wysokiego napięcia jest zadbana. Instalacja gazowa to jedna z najprostrzych instalacji. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Myslalem o zalozeniu BLOSA i

np. pierścienia antywybuchowego (BRC to proponuje). Dodam że przewody i cała reszta od wysokiego napięcia jest zadbana. Instalacja gazowa to jedna z najprostrzych instalacji. Co o tym sądzicie?

U mnie blosik siedzi bez klapek antywybuchowych,co nie znaczy ze strzalu nie mialem :] Wszystko poprawnie mi dziala i smigam dalej!Tez mam najprostsza inst.lpg...i jest OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności