Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj na stacji benzynowej syn wracajac do samochodu zauwazyl ze jedno swiatlo (od kierowcy) jest tak jak powinno białe a drugie tak jakby fioletowawe.... I teraz boje sie zeby to nie byla oznaka przepalonego ksenonu ! Samochod ma 3lata i 130 tyś. przebiegu czy to juz czas? Jaki jest koszt jest wymiany (żarnika albo całej lampy jezeli jest to konieczne) .

Mam bi-xenon wiec chyba koszt sie zwiekszy .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to trochę za szybko żeby żarnik od Xenonki się wypalił. A nikt przy nich nie grzebał ?. Ojciec w Vectrze ma Xenon od 2000 roku i nic się nie dzieje świeci od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nic nie grzebie w samochodzie :) Ma jeźdźic i ja przy tym nie grzebie. Ale w ten piatek jade na przeglad juz przy 135k km wiec zobaczymy spytam sie tam ale boje sie zeby to nie był objaw przepalenia. Bo tak jakby albo to moje wrazenie ale slabiej swiecil ten wlasnie "fioletowy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórym palą się szybciej innym później, ale z tego co wiem, to zmiana barwy na niebieską jest oznaką padania lampy.

Pocieszę Cię jeszcze bardziej pisząc, że przy przepaleniu jednego podobno zaleca się wymianę obu, aby kolory świecenia lamp były takie same!

 

Co do kosztów to się nie wypowiadam, ponieważ jeszcze nie musiałem u mnie ich wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

dzisiaj na stacji benzynowej syn wracajac do samochodu zauwazyl ze jedno swiatlo (od kierowcy) jest tak jak powinno białe a drugie tak jakby fioletowawe.... I teraz boje sie zeby to nie byla oznaka przepalonego ksenonu ! Samochod ma 3lata i 130 tyś. przebiegu czy to juz czas? Jaki jest koszt jest wymiany (żarnika albo całej lampy jezeli jest to konieczne) .

Mam bi-xenon wiec chyba koszt sie zwiekszy .

prawdopodobnie padnie niedługo,w serwisie 700zł za sztukę(powinieneś wymienić oba)+wymiana,na allegro jest niejaki vwserwis,u niego te same żarniki (Osram lub Philips) kupisz po 150zł,za wymianę płaciłem 300zł(niestety trzeba demontować cały przód),jeśli masz warunki to możesz wymienić sam,pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma nic do strachu po prostu jak się przepaliła, to wymiana żarnika nie jest to jakiś ogromny koszt, na pewno nie lampa do wymiany:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ua to dobrzE:) bałem sie ze bedzie drozej. Kiedys jeden ze znajomych przy kupnie Passata ztraszyl ze jak padnie xenon to 4000 nie moje :) no ale na szczescie nie jest to az tak "duzy" koszt jak na jakosc i zywotnosc.

A o tym ze trzeba dwa to wiadoma sprawa jak ze zwyklymi tez zawsze trzeba dwa. No nic dzieki za porade oby jeszcze popalila troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bałem sie ze bedzie drozej. Kiedys jeden ze znajomych przy kupnie Passata ztraszyl ze jak padnie xenon to 4000 nie moje

 

Rojasek, mam Passata z 2005 roku z bixenonami przebieg 135 tyś i właśnie jestem po wymianie palników. Nie tak wilk straszny jak go malują. Na początku gasła mi lewa lampa, zapalała i znowu gasła aż w końcu światło zrobiło się fioletowe i nadszedł jej koniec. Kupiłem przez Allegro 2 palniki D1S po 110 zł które wymienił mi gość za 100 zł. Razem 320 zł i godzina roboty. Sam bym sie nie brał po trzeba rozebrać cały przód.

 

Jeszcze jedno, trzeba wymienić jednocześnie dwa palniki bo będą rożnie świeciły. Po wymianie jednego palnika widać zasadniczą różnicę w jasności świecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem przez Allegro 2 palniki D1S po 110 zł

 

za 150zł za sztuke jeden żarnik? Jak to mozliwe ze 1 zarnik jest w cenie dobrej zarowki H7?:) nie moge poprostu tego pojac i czy jest odczuwalna róznica miedzy oryginałami? Czy ten xenon jest dalej biały, porpsotu powiem Ci szczerze ze jak na krótkich tak na krótkich ale jak długie włacze na jakiejs drodze miedzy drzewami to jednak róznica jest bardzo odczuwalna miedzy zwyklymi zarowkami dlatego kwestia oswietlenia jest dla mnie wazna poniewaz sporo jeżdże poza miastem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to mozliwe ze 1 zarnik jest w cenie dobrej zarowki H7

 

 

W Polsce wszystko jest możliwe. Przed zakupem zrobiłem szerokie rozpoznane gdzie ile kosztują palniki D1S. W serwisie prawie 800 zł sztuka - oryginalne, u znajomego w sklepie Auto-Moto od dystrybutora z minimalną marżą 500 zł za komplet czyli 250 za sztukę - też oryginalne OSRAM albo PHILIPS. Ja wybrałem wariant najtańszy - tak na próbę - Allegro 220 zł za komplet czyli 110 zł sztuka.

 

Świecą o niebo lepiej niż oryginalne tuż przed przepaleniem. Oczywiście serwis daje 2 lata gwarancji, a czas pokaże czy mój zabieg się opłacił.

Edytowane przez vwpich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczraj bylem w ASO i na wystawie obil mi sie w oczy jakis zarnik za 230 zloty, jak bede zostawial auto obadam jaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za 150zł za sztuke jeden żarnik? Jak to mozliwe ze 1 zarnik jest w cenie dobrej zarowki H7? nie moge poprostu tego pojac i czy jest odczuwalna róznica miedzy oryginałami?

nie ma różnicy bo po 150zł kupiłem orginały,ale ktoś chce wydawać 700 w aso to jego sprawa,ja nadwyżkę wolę spożytkować na inne przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,ale ktoś chce wydawać 700 w aso to jego sprawa,

No sorry ale chyba nie powiecie ze jakis komplet zarnikow za 500zł bedzie lepiej świecił od kompletu z serwisu za ~1500zl?

Bo jednak oświetlenie, hamulce i opony to najwazniejsze rzeczy i na tym nie powinno sie oszczędzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojego problemu?Skoro chcesz nabijać kase serwisowi to zapłać 1500zł.Ja jak koledzy kupiłbym na Allegro za 300zł komplet a za oszczędzone 1200zł poleciał na tydzień na Rodos na deske:D

Skoro w serwisie sprzedaja Osram i na Allegro takie same Osram to jak moga te z Allegro świecić gorzej?Nie dajmy sie okradać w sewisach:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najśmieszniejsze jest to,że żarniki były w orginalnych VW opakowaniach,dokładnie takich samych,jak w aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) zobaczymy jak mi padnie to kupie te z allegro. Poprostu nie pojmuje tego problemu z serwisami bo nigdy nie serwisowałem poprzednich samochodów. Aż tacy źdźiercy...grr. No dobra pozyjemy zobaczymy ale na koszt okolo 700zł z robocizna pewnie trzeba sie lecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koszt okolo 700zł z robocizna pewnie trzeba sie lecic

bez robocizny!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to polecam tego Gościa

to chiny,gustujemy w orginałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gustujcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności