Skocz do zawartości
Gość Mikael

Passat B5 a Skoda Superb

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest cos jeszcze

znaczek na masce :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Rozstaw osi Superb 2800mm, A6 nie jest na tej samej płycie co A4/Passat :)

nie? Zapytam jak mikael: czym one się różnia poza rozstawem osi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael

A ubezpieczenie?? Koszty?? Tym sie rozni?? Bo jak wyjdzie ze za superb wyjdzie wiecej placic to juz wogule bedzie paranoja!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jurasw

Miałem okazję przejecheć się Superb u dealera i moim zdaniem jest ''best'' za te pieniądze.To tak jakby był to większy Passat b5 z full wyposażeniem. :oczami:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
A ubezpieczenie?? Koszty?? Tym sie rozni?? Bo jak wyjdzie ze za superb wyjdzie wiecej placic to juz wogule bedzie paranoja!!

o co Ci chodzi? Masz Passata i przeszkadza Ci, że jakaś Skoda może produkować samochody tej samej klasy, za takie same pieniądze, z takim samym wyposażeniem i z takimi samymi kosztami utrzymania? Kompleksy masz czy co?

Miałem okazję przejecheć się Superb u dealera i moim zdaniem jest ''best'' za te pieniądze.To tak jakby był to większy Passat b5 z full wyposażeniem. :oczami:

Dobrze powiedziane:)

brakuje tylko wersji kombi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael
o co Ci chodzi? Masz Passata i przeszkadza Ci, że jakaś Skoda może produkować samochody tej samej klasy, za takie same pieniądze, z takim samym wyposażeniem i z takimi samymi kosztami utrzymania? Kompleksy masz czy co?
Biedrona proponuje Ci na jakisz czas zmienic forum Passka na Bizz.pl dla matek w ciazy bo nadpobudliwy jestes!!!

 

Mam jakies plany w kierunku Superb dlatego pytam! chyba wolno tu co?? jak nie pasuje to nie odpisuj!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikael, Jeździsz passatem a więc wiesz na co go stać. Idz do salonu skody i pojezdzij superbem, jak Ci się spodoba nim jazda i jego wygląd to go kup i dodatkowo sprzedawca poda Ci jego wymiary, spalanie itd... co tu sie więcej rozpisywać czy to srednia klasa czy wyższa, ważne żebyś Ty w nim się dobrze czuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael

A jednak wasze opinie i oceny sa czasami bezcenne i takich informacji nie dowiem sie w salonie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
o co Ci chodzi? Masz Passata i przeszkadza Ci, że jakaś Skoda może produkować samochody tej samej klasy, za takie same pieniądze, z takim samym wyposażeniem i z takimi samymi kosztami utrzymania? Kompleksy masz czy co?
Biedrona proponuje Ci na jakisz czas zmienic forum Passka na Bizz.pl dla matek w ciazy bo nadpobudliwy jestes!!!

 

Mam jakies plany w kierunku Superb dlatego pytam! chyba wolno tu co?? jak nie pasuje to nie odpisuj!!!

daruj sobie takie teksty - zamiast poszukać informacji w sieci, zakładasz temat a gdy dostajesz odpowiedź, to się jej czepiasz. Dwie godziny mineły od momentu założenia przez Ciebie tego tematu a znalezienie interesujących Cię informacji zajęło mi 5 minut.

jak nie pasuje to nie odpisuj!!!

to na cholerę zakładasz topic?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na prosbe Mikaela otwoeram tematm...

 

prosze jednak o posty bez obrazliwych uwag i glupich docinkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael

Oficjalnie przepraszam Biedrone jezeli Cie urazilem. Myslalem ze jest to forum gdzie mozna sobie wzajemnie pomagac i wymieniac sie informacjami, ale nikt tutaj nie zmusza nikogo do odpisywania i udzielania rad jesli ktos nie ma ochoty! Ja takich informacji potrzebuje i dlatego zalozylem topic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikael, raczej nie ma tu nikogo kto jeździłby jednocześnie i paskiem 5bg i superbem. Ja wprawdzie siedziałem i jechałem szkodą, ale wielkich różnic w wyglądzie i wygodzie nie zauwazyłem. Zdaje się, ze w szkodzie jest troche więcej miejsca z tyłu, praktycznie takie samo wnętrze i identyczne silniki. Moim zdaniem różni te dwa samochody tylko długość, firmowy parasol i znaczek :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael

Dzieki remlus! czyli jest to jakby ten sam samochod co B5! tyle ze skoda. Wielokrotnie sie spotkalem z opinia w segmencie nizszym ze skoda octavia i golf 4 czy raczej Bora to tez te same auta, ale ja widze duza roznice w jakosci wykonania obu aut. Dlatego myslalem ze jest tak samo z B5 i superb. Natomiast z tego co czytam to inaczej sie ma z Passkiem i Superb. One sa chyba o wiele bardziej do siebie podobne :looka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikael, pozwolę sobie zabrać głos w tej dyskusji, bo niejednokrotnie miałem okazję jeździć i Passatem B5 i Skodą Superb. Mało tego, mam okazję w każdej chwili porównać te dwa auta, bo stoją obok siebie w garażu (służbowym).

Faktycznie Superb jest modyfikacją Passata B5 (przedłużona płyta podłogowa o około 10 cm), stąd też Passat zaliczany jest do klasy średniej, a Superb do klasy średniej wyższej (ale nie do klasy wyższej).

Prowadzą się bardzo podobnie, osiągi mają również bardzo zbliżone, wiele części współwymiennych, a i materiały z jakich są wykonane, są identyczne.

Natomiast jedno jest pewne (i tu pewnie niektórzy się oburzą, ale taka jest prawda i fakty), Skoda Superb jest wykonana staranniej od Passata i zdecydowanie lepiej wyposażona. Wiele elementów wyposażenia Superba nie jest osiągalnych za żadną dopłatą w Passacie. Nie są to może jakieś żywotnio niezbędne dodatki, ale jednak. Dlatego też, jak ktoś wcześniej trafnie napisał, to właśnie z Superba do Passata, a nie odwrotnie są adaptowane części przez niektórych użytkowników VW.

Wszystko to co wyżej napisałem wiem nie dlatego, że tak mi się wydaje, ale dlatego, że mogę w każdej chwili porównać te dwa modele aut.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael

.....kropka. wyczerpujaca odpowiedz na ktora czekalem. DZEIKI!!!! :padam: teraz juz wszystko wiem! :oczami:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mikael, pozwolę sobie zabrać głos w tej dyskusji, bo niejednokrotnie miałem okazję jeździć i Passatem B5 i Skodą Superb...

 

To wszystko zgadza się również z moimi obserwacjami.

 

Swoją drogą wydaje mi się, że VW (a w zasadzie koncern VAG) trochę "udupił" pozycję Passata na rynku, bo z tego co się orientuję, to osoby mające małe/średnie firmy i nie posiadające fioła na punkcie Audi (czyli A4) biorą zamiast Passata właśnie Skodę Superb (przynajmniej w gronie osób, które znam). Jest to wynik czystej kalkulacji - za podobną cenę ma się o wiele więcej.

 

Zresztą segment niżej również powinna rzadzić Skoda - miałem okazję przyjrzeć się nowej Octavii z bliska i IMO Bora nie ma do niej startu (korzystniejszy przelicznik jakość/cena).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael
miałem okazję przyjrzeć się nowej Octavii

 

Nowa Oktavie nie porownuj do starej Bory tylko do nowej Jetty ktora jest ciut mniejsza od Passka B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mjr
Mikael, pozwolę sobie zabrać głos w tej dyskusji, bo niejednokrotnie miałem okazję jeździć i Passatem B5 i Skodą Superb. Mało tego, mam okazję w każdej chwili porównać te dwa auta, bo stoją obok siebie w garażu (służbowym).

Faktycznie Superb jest modyfikacją Passata B5 (przedłużona płyta podłogowa o około 10 cm), stąd też Passat zaliczany jest do klasy średniej, a Superb do klasy średniej wyższej (ale nie do klasy wyższej).

Prowadzą się bardzo podobnie, osiągi mają również bardzo zbliżone, wiele części współwymiennych, a i materiały z jakich są wykonane, są identyczne.

Natomiast jedno jest pewne (i tu pewnie niektórzy się oburzą, ale taka jest prawda i fakty), Skoda Superb jest wykonana staranniej od Passata i zdecydowanie lepiej wyposażona. Wiele elementów wyposażenia Superba nie jest osiągalnych za żadną dopłatą w Passacie. Nie są to może jakieś żywotnio niezbędne dodatki, ale jednak. Dlatego też, jak ktoś wcześniej trafnie napisał, to właśnie z Superba do Passata, a nie odwrotnie są adaptowane części przez niektórych użytkowników VW.

Wszystko to co wyżej napisałem wiem nie dlatego, że tak mi się wydaje, ale dlatego, że mogę w każdej chwili porównać te dwa modele aut.

Pozdrawiam.

Witam.

Ja dodam jeszcze do tego, to że SuperB jest lepiej wyciszony od Passata B6 i ma lepiej zestrojone zawieszenie, a mianowicie bardziej sprzężysto sztywne.

Dodatkowe cm jak i lepsze wyposażenie równierz przekładają się na jego wyższa cenne na rynku wtórnym.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardziej sprzężysto sztywne.

 

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym "bardziej sprężysto sztywnym". W moim rozumowaniu bardziej sprężyste oznacza bardziej miękkie a sztywne to chyba nie trzeba tłumaczyć.

Więc jak to z tym jest?

Albo jest bardziej sprężyste albo bardziej sztywne.

 

PS. Bez urazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mjr
bardziej sprzężysto sztywne.

 

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym "bardziej sprężysto sztywnym". W moim rozumowaniu bardziej sprężyste oznacza bardziej miękkie a sztywne to chyba nie trzeba tłumaczyć.

Więc jak to z tym jest?

Albo jest bardziej sprężyste albo bardziej sztywne.

 

PS. Bez urazy.

Tu nic nie trzeba tłumaczyc, ale wyjasniam.

 

Zawieszenie sprężyste nigdy nie oznacza bardzo miekkiego :!:

A jeżdzac Passatem 1,8T i SuperBem 1,9TDi, różnica jest wyraźna.

 

Charakterystyka sprzężystego zawieszenia oznacza małe bujanie nadwozia w porównaniu z np miękkim w passacie, co wyraźnie odczuwalne jest przy jeździe w skręcie.

Passat bardziej się wychyla jak SuperB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności