Skocz do zawartości
Gość tmf

Brak hamulców tył w B3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tmf

Witam.

Jestem nowy na forum ,ale już mam poważny problem.

Kupiłem Passata B3 rocznik 92 z ABS.

Miał mieć zapowietrzony układ hamulcowy.

Próba standardowego odpowietrzania nie powiodła się;w tylnych odpowietrznikach nie pojawia się ani kropla płynu bez względu na to czy zapłon jest włączony (pompa pracuje) czy nie.

Po zdjęciu piasty jednego koła stwierdziłem że przy hamowaniu tył zachowuje się tak jak by był odłączony od układu. Do cylinderków nie wchodzi nic.

Gdzie szukać przyczyn?

Czy można odłączyć w jakiś sposób system ABS i sprawdzić w ten sposób układ jak "normalny"?

Oddzielna sprawa to przeznaczenie przekaźników.

Poprzedn właściciel wlutował się dodatkowym przewodem niewiadomego przeznaczenia w nóżki jednego z przekaźników. Nie wiem jaką rolę pełni ten przekaźnik a co za tym idzie nie wiem co "TO" jest.

Pomóżcie. :dontgetit:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próba standardowego odpowietrzania nie powiodła się;w tylnych odpowietrznikach nie pojawia się ani kropla płynu

 

Dolewałeś płyn podczas odpowietrzania? Sprawdź czy jakiś przewód nie jest zaślepiony ewentualnie dziurawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można odłączyć w jakiś sposób system ABS

Wyjmij bezpiecznik

Nie wiem jaką rolę pełni ten przekaźnik

Podaj numer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tmf

 

Dolewałeś płyn podczas odpowietrzania? Sprawdź czy jakiś przewód nie jest zaślepiony ewentualnie dziurawy.

Oczywiście dolewałem.Sprawdzałem przepustowość przewodów na poszczególnych punktach połączenia i wszędzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tmf
Czy można odłączyć w jakiś sposób system ABS

Wyjmij bezpiecznik

 

Nie wiem jaką rolę pełni ten przekaźnik

Podaj numer

Dzięki za informację o bezpieczniku.

Nr przekaźnika to 21 ;co prawda u mnie jest jakiś przekaźnik bez numeru (być może zmieniany) - numerację podaję ze zdjęcia instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Próba standardowego odpowietrzania nie powiodła się;w tylnych odpowietrznikach nie pojawia się ani kropla płynu bez względu na to czy zapłon jest włączony (pompa pracuje) czy nie.
Moze i glupio sie zapytam ale... :niepewny: Przy odpowietrzaniu z wlaczonym pod zaplonem byl wcisniety pedal hamuleca???U siebie odpowietrzalem dwa razy...za pierwszym razem poszlo ksiazkowo,za drugim cisnienie na cylinderki poszlo dopiero po podpompowaniu.Przy czym pompa przez pewnien okres nie wlaczala sie przy odpaleniu silnika.Jest jeszcze korektor sily hamowania...byc moze jest uszkodzony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności