Skocz do zawartości
silvarus

Brak wspomagania na zimnym

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, jak z rana ruszam samochodem to przez pierwsze kilka obrotow kierownica nie ma wspomagania. Wkurza mnie to bo na ciasnym parkingu mozna wkoncu doprowadzic do kolizji. Jak juz kilka razy pokrece to wspomaganie wraca do normy. Dzieje sie tak rowniez jak postoi ze 3 h na parkingu. Co moze byc przyczyna?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiepski/stary płyn od wspomagania, ewentualnie jeśli niedawno wymieniałes płyn to słabo odpowietrziny układ.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie wydaje ze to wina plynu, zamierzam go wymienic ale niechcialbym w bloto wywalic 45 pln, jak by sie okazalo ze to nie to, wole sie upewnic moze ktos juz mial podobny przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku że mam uszkodzony przewód między pompą a maglownicą (wstawiony łącznik, jakoś nie mogę się zebrać aby kupić nowy) to trochę tych płynów przetestowałem, uzywałem Febi zielony(ok 45pln), mobil ATF, hipol ATF, i Lotos ATF- na lotosie (chyba 12PLN) działo mi się tak samo jaki i tobie natomiast teraz używam Hipol ATF (chyba 14-16PLN) i wszystko ok. Ok też był mobil ok 25PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku prawdopodobnie pompa do wymiany poniewaz nie trzyma plynu jak troche postoi, gdzies tam splywa i cza troche pokrecic na sile zanim napompuje ponownie plynu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może sprawdź zaworek ciśnieniowy ( bezpieczeństwa ) przy pompie wspomagania może to on się zawiesza i zamiast ciśnienie pchać do układu mieli je w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada, ale nie zabardzo wiem jak sie zabrac za sprawdzenie tegoz zaworka, moze Ktos poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez podobnie ze kiera chodzi na poczatku ciężko, ale ja miałem maglownice wymienioną rok temu ale pompa ta sama, na poprzedniej było dobrze tylko magiel sie blokował, a na tej to od samego poczatku cos szwankowało, ogolnie wszystko na wolnych obrotach sie dzieje, czasmi tylko w lewo ciezko idzie, ale np jesce na parkingu jak stoje w miejscu to krece kierą to czuc takie przerywanie podczas krecenia nie ma jednolitego przesuwu i jesce jedno jak juz wszystko ok to kiera chodzi bardzo lekko az za lekko czasami jest to troche niebezpieczne bo lekki skręt to auto reaguje odrazu tym bardziej jak jedzie ktoś inny tym autem

 

ten zaworek to tzreba odkręcić ten wielki imbus????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności