agamek12 Zgłoś #1 Napisano 26 Marca 2009 Koledzy, oglądałem dziś pięknego krajowego Passata 1.8 20V '99, 280.000km od pierwszego właściciela, serwisowane u super mechanika specjalizującego się w VW. Auto ogólnie super, ale ma feler w silniku. Otóż na zimnym silniku cały czas a na ciepłym silniku na wolnych obrotach coś stuka w motorze. Dodatkowo pali się kontrolka ciśnienia oleju na wolnych obrotach niezależnie od temperatury silnika. Do tego niebieski dym na zimnym silniku podczas przyśpieszania. Cena wywoławcza w takim "zestawie" to 14.000zł. Właściciel nie ukrywa, że silnik wyzionął ducha, ale zawias, skrzynia biegów, klima, itp. działa jak trzeba. Nadwozie bezwypadkowe i idealne, wnętrze czyste (garaż). Interesuje mnie to auto ale chciałbym wiedzieć, jaki może być koszt remontu silnika w wersji pesymistycznej - to warunkuje moje dalsze działania. Pomożecie? Aha, nie interesuje mnie kupno używanego motoru - chyba że z pewnego źródła z montażem i porządną gwarancją. Co ważne, auto po wystąpieniu awarii wróciło do właściciela na lawecie i jest odpalane tylko dla klientów. Sam właściciel kupił już B6 1.4 TSI:) Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
agamek12 Zgłoś #2 Napisano 3 Kwietnia 2009 Koledzy, prosze o pilną odpowiedź: 1. na jaką kwotę należy przygotować się z remontem tego silnika, 2. czy wymiana silnika na 1.8T wiąże się z wymianą skrzyni biegów, mocowań, itp? Sprawa jest o tyle pilna, że muszę zdecydować się na auto do soboty, a jego cena tak jak stoi to 13.000zł... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
lukisio Zgłoś #3 Napisano 3 Kwietnia 2009 Hmm. Poszukaj na allegro najdroższego motoru 1.8 20V i będziesz wiedział ile może wynieść remont motoru (wersja pesymistyczna). Na twoim miejscu jeszcze bym poszukał, jeżeli weźmiesz go to pewnie wymienisz silnik jak usłyszysz koszty naprawy. Tu poszukaj silników (tam pewnie jest ADR, ale sprawdź): http://allegro.pl/search.php?string=silnik+1.8+20V&category=50821&order=pd Skrzyni nie będziesz musiał zmieniać, jeżeli jest dobra. Jeżeli gościu jeszcze z ceny zejdzie a ty naprawisz za dobre pieniądze to czemu nie. Może być okazja a może być coś jeszcze w nim, ale to tylko moje gdybanie. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marecek Zgłoś #4 Napisano 3 Kwietnia 2009 ...z używanym silnikiem też jest ruletka . Kompletny remont głowicy 20 zaworowej z nowymi zaworami, prowadnicami i spręzynami to wydatek lekko 1200zł... do tego 20 popychaczy, uszczelka... A wszystko trzeba jeszcze rozłożyć i złożyć, wymienić rozrząd i pompę wody. Wszystko zależy jakie są Twoje oczekiwania. Chciałem napisać, że Kupując nowy silnik ja bym poszukał dobrego elektryka i poszedł od razu w turbo bo wyjdą te same pieniądze (z dokładnością do osprzętu), a przyjemność z jazdy nieporównywalnie większa, ale jak podliczyć koszty tych pierdół, których brakuje Ci w aucie do założenia turbo - orurowania, uszczelek, komputera, IC, nowej turbiny... to w sumie bez sensu... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
@ndrzej Zgłoś #5 Napisano 3 Kwietnia 2009 Na podstawie Twojego opisu, ciężko jest stwierdzić co jest uszkodzone. Jeżeli samochód jest naprawdę warty zakupu, to przyjmij sobie maksymalną cenę za używany silnik + kilka stówek za naprawę. Wszystko co wyjdzie taniej i zostanie w kieszeni będzie miłą niespodzianką. Pozdr Andrzej p.s tu masz linki do ogłoszeń z silnikami http://www.allegro.pl/item589075101_vw_passat_b5_1_8_20v.html http://www.allegro.pl/item589118120_passat_1_8_20_v_b5_silnik.html http://www.allegro.pl/item589356633_passat_b5_silnik_1_8_20v.html Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach