Skocz do zawartości
rafalek

Fis i nawigacja - troche inny problem

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zamontowalem nowy licznik z pelnym fisem w moim pasku (od 3bg do mojego 3b :) ) Wsjo poza temperatura ladnie dziala. Podlaczylem sobie nawigacje pod licznik (slynne 3 kabelki) i pieknie dziala. Ale... jezeli zapali sie rezerwa to piknie i pokaze sie ikonka rezerwy ale tylko podczas zapania auta. Potem juz podczas jazdy jest tylko info z rds radia w gornej czesci fis. Tak samo jest w przypadku plynu od pryskiwaczy. Jezeli w kodowaniu licznika wylacze info z nawigacli lub jezeli odepne kabelki od nawi to wtedy dziala wszystko ok. Ikonka jest non stop a jezeli sa jakies 2 uwagi (np rezerwa i plyn) to pokazuja sie zamiennie.

 

Teraz pytanie czy w przypadku podlaczenia nawigacji tak powinno byc? Troche to bez sensu bo jadac w trasie mozna poprostu zwyczajnie zapomniec o rezerwie o obudzic sie w szczerym polu z pustym bakiem... Moze to kwesta jakis ustawien w dopasowaniu licznika? Jak jest u was z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak malo z Was ma pelnego fisa? :) Prosze o odpowiedz kogos kto ma pelnego fisa i podlaczone radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości jak podłączyłeś ten licznik? Z tego co wiem to 3BG ma trochę zmienioną magistralę CAN i licznika tak po prostu nie da się podłączyć do 3B. Robiłeś jakiś konwerter albo coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że bez problemu można zaadoptować licznik z 3BG do 3B.

Też jestem na etapie zaadoptowania licznika, ale z 3B (gdyż po lifcie mi się trochę mniej podoba). Mam licznik bez CAN xxx 319 xxx, a włożę z 1/2 FIS xxx920xxx. Rozmawiałem trochę z gościem i napisał, że powinno działać (bez adapterów). Mam auto z lutego 99'. Słyszałem właśnie, że liczniki były bez CAN, ale ogólnie w aucie siedziała instalacja z CAN. Podłączę licznik z 1/2 FIS i jak obroty będą działały to zakładam. Jak się uda to napiszę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik z 920 ma can a z 919 nie ma can. Jezeli nie masz can'a nie uruchomisz licznika bez konwertera can (adaptera czy jak to sie tam zwie). Ja mam paska z 2 polowy 99r wiec mam juz can (moj stary licznik ma 920 w numerze). Wiec licznik bez zadnych problemow sie zaadoptowal i nic w tym nienormalnego :) Jedyny problem moze byc z immo ale jakos u mnie sie udalo bez nowego transpondera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z rezerwa jest tak, jak zejdzie na rezerwe piknie i wywali ikone, później juz nie pokazuje tylko przy odpaleniu. Jak go kupiłem i wracałem z De to pamiętam, ze mi kilka razy sygnalizował, chyba co zejscie o 10 kmów.Co do sprysków to mi wywala co jakis czas jak uzyje na rezerwie płynu spryskiwaczki. Komunikaty sa zamiennie, zawsze pierwszy dotyczy rezerwy paliwa.

 

aha dodam jeszcze, że ikona znika po klilku sekundach jak pokaże. Nie jest widoczna cały czas, można ja podejrzec wchodzac w menu fisa i w podmenu status, tam pokazuje co wyrzucił fis ;)

 

Mam nadzieje, że troche Ci pomogłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to mi chodzilo. Czyli wyglada na to ze umnie wszystko jest ok. Byc moze na dluzszym odcinku faktycznie co jakis dluzszy czas pokaze ze jest rezerwa paliwa. W kazdym razie jezdzac po miescie pokazuje tylko przy odpalaniu auta a podczas jazdy juz nie.

 

Niestety nie mam tego menu w fisie wiec nie mam tej mozliwosci sprawdzenia tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz te menu, trzymasz przycisk dolny ( ten co schodzisz na doł w normalnym trybie nie pomyl z resetem ) przez około 5 sekund i wejdzie, w menu przechodzisz rowniez przyciskami gora dół a wyjscie z menu jest resetem, krotkie wcisniecie jak i wejscie w opcje menu tez resetem krotkie wcisniecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie u mnie tego menu nie ma :) Wiem jak sie w nie wczhodzi i probowalem trzymac nawet przez okolo minute kazdy przycisk i menu nie ma. Doczytalem ze wystepowaly liczniki bez tego menu. Najwidoczniej mnie sie wlasnie taki trafil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to nie wiedziałem, ze nie wszystkie mialy ;) W sumie to nic ciekawego tam nie ma po za opcja przydatna dla mnie, że moge wyłaczyc strzałki od navi na fisie i wejsc w tryb kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pełnym FIS`ie te ikonki sie pojawiają tylko raz podczas jazdy. Co do rezerwy to nie wiem czy pika i pojawia sie kilka razy - bo mało razy jechałem na rezerwie. Ale w weekend pojawiła sie ikonka od płynu do spryskiwaczy i przejechałem od wtedy 1300 km trase i ani razu sie nie pojawiła ponownie - no nie licząc postoju na tankowanie.

Komendy ostrzeżeń moge w kazdej chwili podejrzeć z menu "car status".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spryski pojawiaja sie u mnie kilkakrotnie, tego jestem pewien w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a tego przypominacza jakoś nie koduje się vagiem? Co ile Ci przypomina, bo ja jechałem odcinki po ok 5 godzin bez przerwy i nie przypominało mi o spryskiwaczach.... tylko dlaczego :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siwy, pewnie sie programuje..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się i programuje ale pewnie nikt nie wie jak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności