Skocz do zawartości
SlawekS

Problem z siecią

Rekomendowane odpowiedzi

No tak jak napsiałem to było po podlączeniu na sztywno. Jak ustawię żeby IP pobierał automatycznie to pingi nie odbiera ani komputer brata ani mój. Poprostu muszę jeszcze spróbować połączyć nasze komputery bez switcha, normalnie karta sieciowa I -kabel-karta sieciowa II. Wtedy zobaczę co wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo uszkodzony, switch, albo źle zaciśnięte kable, albo uszkodzona któraś karta sieciowa. Skoro mówisz, że wszystkie firewalle są wyłączone i dobrze skonfigurowałeś, to wybierz jedno z powyższych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ustawię żeby IP pobierał automatycznie to pingi nie odbiera ani komputer brata ani mój

Zapomnij o pobieraniu IP automatycznie!!! Przecież nie masz w tej sieci serwera DHCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na obydwu kompach jest ten sam system ? Czy może Xp i Vista ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% kabel. Przy łączeniu komputer - komputer musi być kabel z "przeplotem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oni łączą się przez switch więc kabel ma byc "prosty"

Tak jak już wcześniej koledzy pisali kabel/konfiguracja - niepotrzebne skreślić

A sposoby jak masz to zrobić opisali już inni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czasami mam taki sam problem jak kolega który założył temat. IP ustawione na "sztywno", powyłączane wszystkie zapory, firewalle, antyviry itd i jeden z kompów nie odbiera danych...ogólnie kompy się nie widzą. Daję kilka razy napraw w jednym i drugim, ewentualnie restart obu kompów i już sieć LAN działa:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieraz karty sieciowe wymagają aby Link Speed był na obu komputerach jednakowy, np. 100Mb/s Full Duplex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja mam identyczny problem. IP sztywne, te same grupy robocze wyświetla, że połączenie lokalne itp. drugi komp ciągnie ode mnie neta, ale żeby przesłac pomiędzy sobą jakies pliki to nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, byl dzisiaj kolega i kabel jest na 100% dobry bo sprawdzał testerem do kabli takim specjalnym. Komputery juz się widzą ale u mnie dalej jest połączenie z ograniczoną łącznością. grać w fifę możemy ale tylko przez chwilę bo po około 30 sekundach pisze połączenie utracone. Jak brat tworzy na swoim kompie serwer do gry to mogę się przylączyć do niego i gramy przez 30 sekund. Ale jak ja tworzę serwer w grze to on nie ma możliwości się do mnie przyłączyć. Coś chyba w moim kompie blokuje i przerywa łącze. Dodam że zapora windows i antywirus wylączony.

Połączenie ustanowione jest na automatycznym pobieraniu IP i tak jest dobrze. Cóż sie może dziać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Ja mam identyczny problem. IP sztywne, te same grupy robocze wyświetla, że połączenie lokalne itp. drugi komp ciągnie ode mnie neta, ale żeby przesłac pomiędzy sobą jakies pliki to nie da rady

włącz sobie konto gościa na obu kompach. windows xp? service packi?

 

---------- Post added at 21:55 ---------- Previous post was at 21:53 ----------

 

100% dobry bo sprawdzał testerem do kabli takim specjalnym

testerem okej, a kolejność żyłek po bożemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak żyłki wszystko oki. NA obu komputerach są windowsy XP tylko że ja mam service pack 3 a on 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Połączenie ustanowione jest na automatycznym pobieraniu IP i tak jest dobrze. Cóż sie może dziać??

?????

To tylko przez przypadek się "widzicie"...

Nie możecie mieć pobierania adresów IP automatycznego bo nie macie w sieci serwera DHCP - o czym wspominał już kolega LukD.

A tak w ogóle, to: google wyłączyli??

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic460303.html

i metodą obrazkową:

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=164464&st=0&p=2363951entry2363951

 

Powodzenia!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności