Skocz do zawartości
remus

co sądzicie o klamrach obniżających??

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko co do tych klamerek...

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=586470969

 

czy oplaca sie je montować ? sprawdzał juz ktoś czy faktycznie są tak dobre? chce obnizyc autko po jak najmniejszych kosztach i z mozliwoscią powrotu do pierwotnego stanu...prosze o rade jesli ktoś eksperymentowal troche nad zawieszeniem.. jak to zrobic tanio i dobrze...z góry dziekuje.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie to jest opcja dla samobojcow. przeciez to sprezyny moga popekac od tego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wedlug mnie to jest opcja dla samobojcow. przeciez to sprezyny moga popekac od tego....

 

Dokładnie tak.

Ale jak nadal będziesz chciał obniżać to daruj sobie te zaciski z allegro za 40zł. W sklepie tzw "żelaznym" kupisz zacisk max 10zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to sa chyba klamry do lin..... jakbys chcial na zlocie auto posadzic nizej to ok ale na pewno nie do jazdy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ok..widze ze szkoda zachodu... jednakże i tak chce obniżyc auto chyba zdecyduje sie na sprężynki koszt jeszcze w miare mam tylko nadzieje ze amorki to wytrzymaja bo to juz bylby za duzy koszt...w sumie to kiedyś mialem obnizoną MK II na samych sprezynach i z amorami seryjnymi nic sie nie dzialo... ciekawe jak w tym przypadku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku minutach jazdy klamry zsuną się na jedną stronę sprężyny.Sprężyna się odkształci, może obcierać o amortyzator. Nie montowałem takiego czegoś ale wiem jak ciężko jest równo ścisnąć sprężynę zaciskami do sprężyn w celu demontażu i wymiany na inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spręzyny to pół biedy, ale jakbyś chciał cały czas jezdzic na tych "zaciskach" to w krótkim czasie amorki szlak trafi. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za szybką odp....... myslimy dalej hehehe .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech taka klamra się rozepnie, przesunie przy większej prędkości........

Różnica ciśnień w kołach jest już zabójcza podczas szybkiej i krętej drogi a ten wynalazek ? Przemyśl to na spokojnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego w ogóle cos takiego niebezpiecznego jest w sprzedaży? <wow>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zakładał któryś te klamry, bo widzę że nie.

 

Kiedyś, kiedyś założyłem takie klamry do Kadetta na przód.

 

Po dwie na sprężynę, obniżyło auto o około 2-3 cm, było twardziej.

 

Nic nie popękało, klamry nie przesuwały się, amortyzatory się nie popsuły (przejechane około 10.000 km.

 

Później założyłem sprężyny sportowe -30 mm (jakieś nie markowe) i dużej różnicy nie zauważyłem.

 

Klamry z jakiegoś sklepu żelaznego, po kilka złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawie to samo co ucinanie zwojów sprężyny ... wiejski tuning, zagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego. Poszukaj na allegro używanych springów do swojego passata ... obniżenie do -30mm nie powinno zbytnio zaszkodzić amortyzatorom ale prawdopodobnie szybciej sie zurzyją bo nie będą pracowały w zakresie skoku do jakiego zostały wyprodukowane. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem te klamry jakieś 10 lat temu, ciężko było kupic sprężyny w dobrej cenie (brak aukcji internetowych itp.)

 

Dziś sprężyny sportowe są tanie i łatwo dostępne, więc lepiej założyc sprężyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLAMRY albo ZYCIE....wybor nalezy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności