Skocz do zawartości
kuki2601

Spawarka tig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma take nie typowe pytanie i nie wiem czy to tu ale pytanie brzmi tak ma w tej chwili miga do spawania a chciał bym za kupić tiga ale nie wiem jakiego wybrać wiec proszę was koledzy o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci zbyt wiele nie pomogę ,ale polecam : http://www.rywal.com.pl/index.php

przedzwoń a z pewnością pomoga ci dobrać sprzęt odpowiedni do twoich wymagań.

Korzystamy z tej firmy od lat i nigdy nie było problemu z którym by sobie nie poradzili.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kontakt z Grupą Luksor. Serwisują sprzęt w kilku zaprzyjaźnionych firmach i znają się na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam kontakt z Grupą Luksor. Serwisują sprzęt w kilku zaprzyjaźnionych firmach i znają się na rzeczy.

 

w sumie to posłuchaj Wojtka, bo on w tej branzy specjalistą jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego wszystko zależy co chcesz tym TIGiem spawać, jeśli chcesz mieć sprze uniwersalny to kupuj na zmienny prąd będziesz mógł spawać AL patrz na wydolność spawarki ponieważ niektórt są np. do 160 A ale nie dłużej ja 10 min w ciągu godziny pracy. Wszystko zależy co chcesz spawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam miga 150 A i nawet nie mogę nim pospawać tłumika bo tylko smarka i nic po za tym do blacharki jest oki ale do niczego więcej hi dlatego mysle nad tigem bo raz spawałem tigem i jest to fajna sprawa a potrzebuję go do zastosowań domowych jak pospawanie tłumika i tp no i mam czasem robotę przy aucie jak wymiena progów i tp ale nic na akord no i chce tylko żeby robił w mare fajne lagi:rolleyes: pozdrawiam

 

---------- Post added at 17:24 ---------- Previous post was at 17:13 ----------

 

No i szukam TIGa do 1600 zł pewnie nic ciekawego się nie znajdzie no i na 230V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego spawanie tigiem jest sporo droższe chociażby na cene gazu osłonowego bo w magu możesz spawać nawet na zwykłej gaśnicy śniegowej a do tiga potrzebujesz czystego argonu i spawanie jest wolniejsze. Fakt tig do zabawy jest lepszy bo przy pomocy i troche praktyki bez większego kłopotu możesz zrobić układ wydechowy z nierdzewki. Mogę Ci coś poradzić bo jestem spawaczem z zawodu i spawam tigiem i wiem z doświadczenia że tańszy w eksplatacji i to sporo jest mag podeśle Ci pare linków z dobrym sprzętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spawacze MAG i TIG dawac do mnie bo robota jest na kontraktach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item561276574_spawarka_inwertorowa_tig_thf_180_ii_dc_puls_magnum.html

gdzieś czytałem że to w brew regulaminowi ale co tam. Jak będziesz szukał to patrz żeby tig miał możliwość spawania tzw. pulsem upraszcza to sprawę spawania cieniutkich blach

 

---------- Post added at 17:52 ---------- Previous post was at 17:51 ----------

 

Spawacze MAG i TIG dawac do mnie bo robota jest na kontraktach

 

 

jakieś konkrety bo akurat szukam moje gg 7067677

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi hi dzięki za ten link i z tego co słyszałem to tig nie potrzebuje tyle argonu co mig CO2 no i tyle co ja tam robię to myślę ze na tym TIGu nie zbankrutuje tylko trochę zarobie hi hi no a co do pracy to ja też szukam:D gg5380996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś potrzebował jakiejś porady to wal jak w dym, pomoge trochę się na tym znam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę ze się znasz i to więcej nisz trochę:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, będę miał do pospawania konstrukcję stalową z profili 60x60x3mm lub 60x30x2mm

i teraz pytanie jakiego sprzętu do tego potrzebuję :) dodam że nigdy nic nie spawałem i jestem zielony

czy coś takiego: http://allegro.pl/item1197457381_einhell_spawarka_trans_bt_ew_150_zgrzewarka_gw_fv.html

przejdzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam że nigdy nic nie spawałem i jestem zielony

 

kolego poszukaj spawacza ze swoją spawarką bo ta to jest na trzy elektrody pod rząd i termika ją wyłącza, no i druga sprawa nie spawasz więc nie pospawasz ;) (żadna spawarka na 230 volt nie nadaje się do spawania konstrukcji) jakbyś mieszkał dużo bliżej to pospawałbym ci elektrodą otuloną, bądź gazowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
60x60x3mm lub 60x30x2mm

Taką spawarką nie poszalejesz przy takich grubościach.

Lepiej zapłać jakiemuś spawaczowi który ma własny sprzęt i z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki panowie za podpowiedź :) tak zrobię, dam to komuś do poglutowania. Punkcików nie mogę dać :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności