Skocz do zawartości
lukas63

Prostownik za szybko naładował aku? [pilne :)]

Rekomendowane odpowiedzi

Schodzę odpalić a tu Aku był rozładowany - podładowałem prostownikiem i w niecala godzine z 7A na prostowniku spadło do 2A - czy przypadkiem nie za szybko naładowało? i jeżeli za szybko to przypadkiem nie znaczy, że aku nadae się na szrot?

 

Dzięki za szybką odp. bo jutro mam ważny wyjazd :( a tu passacik zawodzi

 

Z tej szybkości dopiero zauważyłem, że nie w tym dziale - poproszę o przeniesienie do ogolnotechnicznego

Edytowane przez lukas63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze zgruzowałes sobie aku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy przypadkiem nie za szybko naładowało? i jeżeli za szybko to przypadkiem nie znaczy, że aku nadae się na szrot?

Zazwyczaj to objaw padniętego akumulatora :(

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze aku stracił pojemność - niestety czas na nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i szybko, aku może być padnięty ale na pewno nie w skutek tego ładowania, tylko pewnie swoje lata już ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz są takie Aku 3 lub 4 lata i szrot Nie to co kiedyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo teraz są takie Aku 3 lub 4 lata i szrot Nie to co kiedyś

 

coś musi napędzać firmy, teraz nie ma nic bezawaryjnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat zawiodl wczoraj schodze wieczorem - probuje odpalic - nic - kompletnie rozladowane aku - prostownikiem go i ladujemy - w ciagu 1 h naladowalo co znaczy. ze do wyrzucenia aku bo za szybko naladowalo - wiec mysle kupie rano aku i po sprawie - naładowałem do pełna stary aku schodze dzisiaj odpalam - piluje 15 min - dopiero po tych 5 minutach - zrobilo tyk tyk i zapalił (oczywiscie robiłem przerwy miedzy pilowaniem o dzwieku tttttt.... :D) - fuks zapalil - mysle pewnie aku szrot wiec jazda do sklepu - podjezdzam pod sklep, zakladam nowy aku a tu nie moge zapalic - nie wiecie co moze byc? moze rozrusznik? - alternator jest dobry, bo był robiony i jest tip top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy akumulator jest pusty prąd ładowania będzie duży i będzie malał w miarę postępu ładowania. Ja stan akumulatora oceniam nie po tym jak szybko się ładuje, tylko jak długo "trzyma".

 

A tak w ogóle to masz problem z odpaleniem bo nie chce zaskoczyć ale kręci, czy nie chce odpalić bo słabo albo wcale nie kręci?

Pytam bo gdzieś wyżej napisałeś, że piłowałeś 15 minut - a to na zdechniętym akumulatorze łatwe nie jest.

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam jak kolega wyżej , problem z odpaleniem auta a nie z aku. Mierzyłeś napięcie akumulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba szczotki się kłaniają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek sprawdzał i ładowanie było ok przed kupnem jak i po - a z aku miałem już wcześniej problemy więc zakup nowego to był dobry pomysł - a co do piłowania 15 min to w przenośni, bo nie robiłem tego ciągiem tylko próbuje zapalić i 2-3 min przerwy - a co do tego, że nie zapalił to było to coś z rozrusznikiem - wystarczyło poprzeczyszczać i popukać w niego lekko (wiem, że nie jest to zalecane) i udało się - pali na dotyk -właśnie wróciłem z 5 dniowego wyjazdu na narty :) - ale i tak będzie trzeba zajrzeć do rozrusznika - może szczotki się kończą...

 

Dzięki za rady - temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności