Skocz do zawartości
wertum

Project German Tunning Passat B3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Informuję, że zaczynam odpicowywać passata wg. wzoru z poniższego linku

 

Jako, że mój aktualny lakier jest w dobrym stanie i jest lakierem metalic zdecydowałem o pozostawieniu koloru wiśnia metalic.

 

Plan:

 

1. Zakupy (przyszły tydzień)

 

a) Grill z kratką w środku (dostępny na allegro) - około 100 zł

b) hokej na zderzak - około 40 złotych

c) "Dyplomatki na opony) - 210 złotych za komplet

d) kołpaki spinnery chrom - 140 zł

e) Lakier volkswagen wiśnia metalic ( do malowania zderzaków i listw) - około 50 złotych (2 litry)

f) Grunt i podkład do plastiku - około 40 złotych

g) folia na maskę i dach - około 40 złotych

 

Co już mam?

 

a) folia do przyciemniania szyb

b) folia do przyciemniania tylnych lamp

 

2. Dalszy plan - soczewki in pro - ok. 700 złotych (narazie odpuszczam)

 

Wszystko planuję zrobić w jeden weekend - w ramach prac przygotowawczych zostaną wymienione amortyzatory na przodzie oraz sprężyny

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
c) "Dyplomatki na opony) - 210 złotych za komplet
to się nazywa białościanki lub whitewalls dostaniesz to na sklepie garbusa. Jednak musisz pamiętać ze musisz mieć odpowiedniu dużego balona aby to nie odstawała i o kilku zasadach jeżdżenia na tym. Jak coś odezwij sie na pw

 

g) folia na maskę i dach - około 40 złotych

eee kolego powiedz mi skąd załatwisz takie duże arkusze folii za tak małą cene, nie chcąc Cie martwic ale w PL jest raz ze problem z takimi dużymi arkuszami, poza tym cena jest znacznie wyższa....

 

d) kołpaki spinnery chrom - 140 zł

porządne spinerowe kołpaki kosztują od 300pln, jeśli chcesz aby to dobrze wyglądało musisz znaleźć aluminiowe a nie plastikowe ;)

 

b) folia do przyciemniania tylnych lamp

zrób lampy pistoletem (podkład, baza + klar), o wiele lepiej to wygląda i mozesz sam dobrac sobie odpowiedni stopień przyciemnienia

 

w ramach prac przygotowawczych zostaną wymienione amortyzatory na przodzie oraz sprężyny

w ramach prac przygotowawczych to wsadź sobie lepiej zawieszenie gwintowane ;)

 

---------- Post added at 10:18 ---------- Previous post was at 10:15 ----------

 

p.s. podaruj sobie kołpaki spinery i poszukaj aluminiowych kołpaków od jakiegoś krążownika szos i je odnów, efekt będzie o wiele lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nakładek to zastanawiam się jeszcze nad pomalowaniem, gdyż naczytałem się o poważnie zniszczonych oponach po tym "wynalazku" - co do kołpaków chromowych to świetny pomysł - dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naczytałem się o poważnie zniszczonych oponach po tym "wynalazku"

 

brednie... jeździłem na tym ponad rok (zerknij do tematu mojego paska, w poście tytułowym masz vw polo na whitewalls) i zero problemów

 

---------- Post added at 11:16 ---------- Previous post was at 11:14 ----------

 

p.s. zycze powodzenia z malowaniem -próbowałem juz i d.... (przeciez opona pracuje)... możesz ewntualnie kupić takie opony kiedys pytałem to w 14" mozna dorwać za ok 600-700pln nówke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
d) kołpaki spinnery chrom - 140 zł
W passacie - żałosne...

Kup jeszcze magnetyzer i spoiler z deski do prasowania ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990
a) Grill z kratką w środku (dostępny na allegro) - około 100zł

 

Miałem...co prawda nie z kratką ale to samo wykonanie i materiał....powiem tyle BADZIEW JAKICH MAŁO!!!!!!!!! ani jak to dopasować ani nic...po bokach na klej do szyb miałem łapane (ten czarny)

 

b) hokej na zderzak - około 40 złotych

 

Pewnie Ci chodzi o ten od golfa III....wole ori passata...

 

c) "Dyplomatki na opony) - 210 złotych za komplet

 

Na pasku fatalnie to wygląda nie pasuje do niczego:|

 

d) kołpaki spinnery chrom - 140 zł

 

Jeżeli chcesz zrobić z niego choinkę idziesz w bardzo dobrym kierunku:ok:

 

Zamiast wydawać kasę na takie pierdoły (to tylko moje zdanie) lepiej kupić ładną felgę która będzie spełniać swe zadanie i posadzić paska na glebę....Ten pasek z filmiku jak dla mnie....poprostu zwieśniaczony...

Ale tak jak mówię to tylko moje zdanie

 

Pozdrawiam:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to chlopcze na dachu jak i na masce jest ekoskóra, skorotex czy skaj a nie okleina - ona poszla na listwy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób z fajnego Passata jakiegoś kasztana ......... Wszystko jeszcze ujdzie ale koła z tymi spinnerami i białymi czymś to nikt tego nie łyknie.... Lepiej jwygląda dobrze pomalowana na czarno stalowa fela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ramach prac przygotowawczych zostaną wymienione amortyzatory na przodzie oraz sprężyny

 

jak dobrze widziałem to na filmie był zawias gwintowany weiteca a to raczej tanie nie jest

zwłaszcza teraz wiem bo kupowałem miesiąc temu weitec hicon tx plus cena u mnie w Łodzi to 4380zł najtańszy weitec to koszt jakieś 2500zł (gwintowany przód a tył regulowany poprzez talerzyk) ja swój zakładam na początku kwietnia plus fele 17 i już będzie super później pomyślę co dalej

 

pomyśl najpierw o tym bo na filmie prócz tych soczewek no i atrapy to lipa jakby to powiedział Tede w operacji tuning - pasek na filmie to "kwintesencja wiejskiego tuningu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 100% popieram ostatnie zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 100% popieram ostatnie zdanie

 

to i ja się podłącze

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności