Skocz do zawartości
Zagan

Podłączenie zdalnego sterownika c. zamka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem radiowy sterownik c. zamka na pilot. Zabieram się z podłączenie. Sterownik steruje otwarciem/zamknięciem zamka plusem.

Chcę podłączyć sygnał do zielonego (otwarcie) i szarego (zamknij) kabla przy pompce zamka w bagażniku. Czy muszę zastosować diody na przewodach ze sterownika do pompki aby plus nie "przeszedł" na sterownik przy zmykaniu/otwierani zamka kluczykiem?

Gdzie szukać plusa do zasilania sterownika?

Dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem u siebie taki sterownik i dałem diody i do kierunkowskazów i w kable do otwierania/zamykania. W schemacie nie było zaznaczych tych diód (były tylko dla kierunków). Tak sobie pomyślałem, że to grosze kosztuje, a nic nie zaszkodzi.

 

A plus też dochodzi do pompki w bagażniku, jeżeli się nie mylę, to jest to czerwony grubszy kabel. Ale sprawdź miernikiem. Masa też jest. Pozdrawiam.

Edytowane przez RAFAL10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RAFAL10, tak myślałem, tylko się chciałem się upewnić:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dać centralkę sterownika nad skrzynkę bezpieczników? Łatwiejszy dostęp, kable masz tak samo do sterowania, łatwiejszy dostęp do kierunków, można przy okazji zrobić tak jak ja. Kupiłem sobie na allegro taki procesorowy ściemniacz, podłączyłem pod sterownik. Gdy otwieram pilotem zapala mi się światło w środku. Jak zamknę drzwi to światło się świeci jeszcze jakiś czas, chyba, że zamknę pilotem, to gaśnie od razu. Mała kasa a fajny efekt. Polecam jak najbardziej. Dodatkowo jeżeli masz domykanie szyb z kluczyka to wydłuż (jeżeli masz możliwość) długość impulsu plusa na zamykanie. Będą Ci się szyby domykały. W razie co służę pomocą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać link do tego procesorowego ściemniacza albo jak to się nazywa bo mnie zainteresował:cool: A co do centralki to w bagażniku też jest dostęp do wszystkiego i nie trzeba żadnych kabli z bezpieczników ciągnąć! Z zakupionego 4 metrowego przewodu zostało mi jakieś 3.70m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zadzierać z administracją podając linki do konkretnych aukcji allegro. W wyszukiwarkę wpisz po prostu: MIKROPROCESOROWY SCIEMNIACZ OSW WNETRZNA AUTA. To będzie to. Fajna sprawa, naprawdę. Szczególnie w nocy na ciemnym parkingu. Dostajesz tylko w oczy 2 strzały kierunkowskazów i dalej nie wiesz gdzie jest klamka itp... Polecam. Mam już to w drugim VW i działa....

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszytkich ja mam problem tego typu ze nie mam zielonego pojecia gdzie znajde w pasku b5 ta pompke zamka a podobnego tematu nie znalazlem lub zle szukam.Kupilem sterownik http://www.allegro.pl/show_item.php?item=819065940,prosze o pomoc.

 

A czy kolego B5 ma zamek pneumatyczny??

Wydaje mi się, że zamek jest elektryczny już. Więc w bagażniku nie znajdziesz pompki, bo jej tam po prostu nie ma.

 

Looknij sobie tutaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=128717

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez wroobelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym sobie załozyć centralny z pilota. W związku z tym mam takie pytanie czy takie coś bedzie do mojego paska b4??? Czy opłaca sie takie coś kupić??

http://www.allegro.pl/item874421581_sterownik_c_zamka_bagaznik_pilot_q7_extra_cena.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bedzie do mojego paska b4??

Będzie:) A czy się opłaca to dla jednego jest to dużo a dla drugiego mało:D Ja nie żałuję zakupu podobnego sterownika! Dodam, że ja kupiłem zestaw z pilotami a nie ze scyzorykiem

Edytowane przez sadus
Po przeczytaniu posta "wroobelek`a"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, te "scyzorki" rozlecą się do miesiąca czasu. Grot będzie latał, i będzie wisiał w stacyjce. To tania chińska podróba. Jeżeli chcesz mieć coś porządnego, kup zwykłe piloty. Jeżeli bardzo chcesz mieć scyzoryki, kup oryginalne - chociażby od Skody. Na allegro widziałem gościa, który sprzedaje alarmy do oryginalnych scyzoryków VW. Owszem wychodzi sporo drożej, ale mam tak już ponad rok i super. Kolega kupił takie jak Ty chcesz, po miesiącu się to rozleciało. Skończyło się na tym samym co mam ja... Tylko tyle, że 2 x robota i podwójne koszty.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Moje pytanie czy sie opłaca miało takie znaczenie czy to nie jakiś szajs bo tak tani. widziałem inne około 140zł i sie zastanawiam jaka różnica jest w takim po 150 a w takim po 50 zeby czasem nie przepłacić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie. Moje pytanie czy sie opłaca miało takie znaczenie czy to nie jakiś szajs bo tak tani. widziałem inne około 140zł i sie zastanawiam jaka różnica jest w takim po 150 a w takim po 50 zeby czasem nie przepłacić???

Wszystkie piloty typu scyzoryk z allegro są tak samo syfiaste i tak samo się rozlecą. Jeżeli to ma być trwałe, to weź po prostu zwykłe piloty i daj spokój ze scyzorykami, bo będziesz żałował. Przerabiałem na sobie to i wiem co mówię. Jak mają być scyzory to tylko ORIGINAL. Takie jest moje zdanie poparte doświadczeniem swoim i kilku znajomych, którym montowałem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no 300zł nie wydam na centralke

Kup po prostu sterownik, z fajnymi pilotami metalowymi, ze sterowaniem plusami, żeby się nie bawić z przekaźnikami, jeżeli masz domykanie szybek w kluczyku to zwróć uwagę, żeby na plus zamykający można było wydłużyć impuls, aby Ci szybki domknęło. No i wyjście na kierunki (to już chyba wszystkie mają). I jaki kupisz z tymi funkcjami, które opisałem - każdy będzie dobry. Reszta to przerost treści nad formą.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reszta to przerost treści nad formą.

 

taaa tylko czemu ja szyb nie skrobie w mrozy i wsiadam do chłodnego auta w lecie?

 

O pikaniu pilota jak mi nauka jazdy zawadziła na parkingu nie wspomne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taaa tylko czemu ja szyb nie skrobie w mrozy i wsiadam do chłodnego auta w lecie?

 

O pikaniu pilota jak mi nauka jazdy zawadziła na parkingu nie wspomne

 

Jacek poważnie masz takie cacko? To szacun....

Ciekawi mnie tylko jedna rzecz, czy ten LCD w pilocie jest trwały, tzn. nie można go rozbić innymi kluczami w np. w kieszeni?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda po 8 miesiącach noszenia w kieszeni kilkunastu upadkach i sam nie wiem czym jeszcze

 

4f08ae49f3bea6ba.jpg

 

do caddego kupiłem taki alarm za 139 zł i piloty gorzej wyglądają niż te a mniej używane. Co potrafi alarm jest opisane ja mam podłączone tylko odpalanie uderzeniówke i doświetlanie i jestem bardzo zadowolony a najlepsze jest to że widze na pilocie czy mam auto zamknięte lub jak zawyje alarma to z jakiego powodu.

 

Edit

LCD jest pod grubą plexi tak że upadki go nie ruszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności