Skocz do zawartości
adixx87

bezpicznik od czujnnika otwarcia drzwi i "brzęczka" czy coś się popsuło?

Rekomendowane odpowiedzi

od 3 dni jak otwieram drzwi nie włącza się oświetlenie w kabinie, ani u progu drzwi. W tym samym czasie również przy otwarciu drzwi, wyjęciu kluczyka i pozostawieniu świateł nie działa brzęczyk... to się stało równocześnie więc sądzę, że jest jakaś zależność.:confused:

 

Przeglądałem ten temat:cool:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40305

aby ewentualnie zlokalizować bezpiecznik.. ale nie widzę żadnego bezpiecznika odpowidającemu oświetleniu osobno drzwi i kabin, brzęczka.

 

Może problem tkwi w zepsutym czujniku otwarcia drzwi ? bo to wygląda albo na zepsuty czujnik albo brak prądu dochodzącego do tego czujnika. Tylko gdzie ten czujnik się znajduje? :confused: w porzednim moim aucie sterczał taki "wpychany palec" w belce i się chował jak drzwi się zamykały. A w Passiorku oblukałem i albo jest jakoś schowany albo ja niedowidzę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko gdzie ten czujnik się znajduje? :confused:

Czujnik masz w zamku. Tzw. mikrostyk. I jak już padnie to z reguły trzeba wymienić cały zamek,bo lutowanie dziala na krótką metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrowyłącznik w zamku drzwi kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może problem tkwi w zepsutym czujniku otwarcia drzwi ?

Dobrze myślisz. Przeglądnij tematy z tego-> KLIK <- linka, a dowiesz się całej brutalnej prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki. w jednym z tematów znalazłem że to mikrowyłączniki. podobno jest przyczyn kilka (oberwany kabelek, zabrudzone styki, lub cały uszkodzony zamek) .. do wiosny przelatam jak jest. Zrobi się cieplej to z kolegą elektrykiem/elektronikiem czy jakkolwiek to się nazywa, zajmującym się elektryką w autach, rozbieramy u mnie w passku cała deskę rozdzielczą i składamy jak być powinna to przy okazji zajrzymy do drzwi.

 

A tak przy okazji. Można osobno kubic jeden zamek czy komplet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić jeden zamek ; 6X1 837 013H -zamek lewy przód.;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adixx87 spróbuj poruszać tymi kablami co idą do drzwi, tam są takie kostki ja je miałem wytarte i problem miałem podobny do twojego, wymieniałem kostki i wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bobek czyli łopatologicznie odchylić gumowy kołnierz który kryje kabelki biegnące od przedniego lewego słupka do wnętrza drzwi?

 

Czy poruszać nimi jak rozmontuje drzwi po dostaniu się do zamka?

 

 

a zapomniałem w pierwszym poście napisać, że czasami tak miałem że dolne światło zapalało się z "opóźnionym zapłonem" albo przerywało... wiem że moduł komfortu jest między innymi odpowiedzialny za oświetlenie kabiny itd, więc przy rozbieraniu deski będę chciał go usunąć z podłogi i umieścić gdzieś w okolicy skrzynki bezpieczników. Mam nadzieje że taki zabieg mi się uda.. bo z tego co wyczytałem to passiorki lubią mieć wilgotno pod wykładziną. Już tego doświadczyłem będąc w anglii, gdzie wilgotność była bardzo wysoka a zamek centralny mi fiziował ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bobek czyli łopatologicznie odchylić gumowy kołnierz który kryje kabelki biegnące od przedniego lewego słupka do wnętrza drzwi?

no dokładnie i lekko poruszaj wtyczkami, włącz światła nie przekręcaj stacyjki i nasłuchuj brzęczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jutro i napiszę czy pomogło. Jak to nie to to będę czekał do wiosny. Ten brzęczyk to pól biedy tylko lekko irytuje mnie brak świata przy otwarciu drzwi :P trzeba machać palcami ;) ... odkładam to nie dlatego bo zaniedbuję, tylko dlatego że w sumie wiosna niedługo a autko będzie rozebrane w mak. Rocznik 98, autko od półtora roku. Po prostu chcę zrobić gruntowny przegląd caluśkiej instalacji. Sam się specjalnie nei znam ale kolega z którym się znamy od podstawówki tak. A w okolicy nie ma fachoFFców którym można zaufać :).. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi jeszcze mrugały podświetlenia przycisków od podnoszenia szyb, tylko przyznam sie szczerze że kostek nie kupowałem, rozebrałem drzwi, ściągnołem osłonę w aucie wydarłem wszystkie przewody i założyłem nowe, i teraz mam spokój

Po prostu chcę zrobić gruntowny przegląd caluśkiej instalacji.

Życzę powodzenia, oj mi by sie nie chciało, jak zobaczyłem ile kabli leci od modułu komfortu :) Zobacz jutro i napisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewną metodą na pozbycie się usterki jest zakup nowego zamka .Czyszczenie , lutowanie itd . zamka jest istną głupotą.Nowy zamek na allegro kosztuje około 130 zł.Jak ktoś decyduje się kupić auto z wyższej półki to trzeba się liczyć z kosztami. Podziwiam tych macherów którzy piszą o rozbieraniu zamka,lutowaniu ścieżek itd.Fiata 126p p kupcie se to będzie tańszy w utrzymaniu.POZDROWIENIA....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelikan powiedz skoro może tylko styki są brudne, czy odpadł kabelek to po co kupować nowy zamek ? będę wymieniał w drzwiach te przyciski do podnoszenia szyb bo są "wyruszane" to i zajrzę do zamka. Jeśli będzie czyste, kable będa na swoim miejscu to nowy zamek wstawię. Ale jak jest łatwy sposób naprawienia to po co kupować nowe? Jak mi się coś popsuje to ZAWSZE kupuję nowe markowe części, unikając chińczurów. Dziwnie ale odebrałem Twoją wypowiedź jako dogryzkę typu "kupują sobie dzieciaki auta z wyższej półki a później kombinują jakby tu po koszcie naprawić" ...

 

 

Bobek dam znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego moze sprobuj popsikac czyms w stylu wd40 w zamek. mi pomoglo i zaczelo byc jasno jak otwieralem drzwi od kierowcy :D i obylo sie bez rozmontowania drzwi i wymiany zamka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewną metodą na pozbycie się usterki jest zakup nowego zamka .Czyszczenie , lutowanie itd . zamka jest istną głupotą.Nowy zamek na allegro kosztuje około 130 zł.

Za 130 zł masz zamek nieorginalny, robiony w Chinach. Być może dla Ciebie jest to metoda, żeby zamiast mikrowłącznika za 4zł kupować zamki. Prawie 3 lata temu, po kupnie paska przelutowałem ścieżki, styki, przesmarowałem zamki. Zrobiłem 80 tys. km i zero problemów. Koszt operacji - wyłącznie własna praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ruszanie kabelkami czy psikanie WD40 w zamek nic nie pomogło;)... poczekam troszke i przy rozbieraniu deski zajrzę do drzwi;)

 

 

Jarkow to można dostać same mikrowłączniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adixx87 .Odpowiedziałem ci na twój adres przed rejestracją na tym portalu - jak nie doszło pisz. Postaram się Ci pomóc w tym temacie (niestety sam to przerabiałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To moj pierwszy post

Po uzyciu szukajki nie znalazlem jasnej odpowiedzi na moj problem, a ze jest podobny do opisanego w tym watku (i nie chcialem zakladac nowego, zeby nie zasmiecac) to napisalem. Mianowicie: swiala w kabinie swieca, w drzwiach pod nogami tez a mimo tego brzeczyk nie brzeczy przy otwartych drzwiach i zapalonych swiatlach. W czym moze byc problem? Mikrowlacznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam problem w vw b6 kombi nie zapala mi si światło w kabinie to przy lusteru i styłu . Wyczytałem że bezpieczni 15 odpowiada za oświetlenie kabiny . po wyjęciu i włożeniu tego samego bezpiecznika światło sie zapala . i przez jais cas to dział a potem po otwarciu ponownie drzwi juz nie działa co może być przyczyną . i gdzie znajduje sie moduł komfortu . wVW b6 kombi 2006r. 1,9Tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności