Skocz do zawartości
grześ1505732623

Po wymianie przewodów hamulcowych świeci ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Dzisiaj wymieniłem dwa gumowe przewody hamulcowe które biegną od cylinderków i łącza się z metalowym przewodem.Wymieniłem ponieważ były popękane.Po wymianie tych przewodów mechanik odpowietrzył układ.W czasie jazdy do domu(droga bez śniegu)często włączał się ABS,czego wcześniej nie było.Po chwili zapaliła się kontrolka ABS.Nie wiem co jest grane.Chciałem dobrze,wyszło źle.Wcześniej hamulce oraz ABS działał bez zarzutu.Jeśli ktoś mógłby pomóc to będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie grzeb tylko jedź do tego mechanika, jak spierd.. to niech poprawia robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie grzeb tylko jedź do tego mechanika, jak spierd.. to niech poprawia robotę.

racja!!

a jak odpowietrzał?? deptał na pedał?? z tego co na tym forum można wyczytac to nie powinno się deptać jak jest ABS bo można pompe ABSu zepsuć.

Wymiana płynu poprzez jego wtłoczenie kosztuje 70 PLn z płynem i w ogóle nie depcze się na pedał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś mógłby pomóc to będę wdzięczny.

Pewnie są zabrudzone czujniki/czujnik ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj wymieniłem dwa gumowe przewody hamulcowe które biegną od cylinderków i łącza się z metalowym przewodem.

Też je wymieniałem

Wymieniłem ponieważ były popękane

Mi jeden pękł dobrze żę w garażu jak wjeżdżałem.

Chyba wyczytałem na tym forum że klemę z aku. trzeba ściągać. i u mnie nic nie świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sekcje sie zapowietrzaja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas odpowietrzania depnąłem na pedał dwa razy.Gdy mocno nacisnę na pedał hamulca to bardzo bardzo wolno opada do podłogi,no może nie do samego końca.Nadmieniam,że wymieniał mi też jeden wahacz i podczas wymiany puknął parę razy młotkiem blisko czujnika ABS,może to miało jakiś wpływ.Ale reasumując to wszystko, to napiszcie co według was mechanik spieprzył bo mam zamiar do niego jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności