Skocz do zawartości
Bedo

Życiowy problem z wyborem studiów Mechanika a Budownictwo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Juz niedlugo stane przed bardzo waznym wyborem, a mianowicie kierunku studiów. Ide na politechnike gdanska i mam dylemat; mechanika czy budownictwo.

Wszyscy zachwalają budownictwo, ze bardziej prestizowe, ze lepszy wydzial, nowoczesniejszy, lepsi wykladowcy, i ze kierunek przyszlosciowy itd itp

Ale mnie ciagnie bardziej do mechaniki.

Co sadzicie. Moze ktos z was studiuje którys z kierunkow. Prosze o porady, wskazówki, jak i cenne informacje na temat tego i tego wydziału.

Dziekuje i pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budownictwo: na studiach rysunek, rysunek i jeszcze raz rysunek. Po uczelni dopóki będzie booom w budownictwie to możesz liczyć na "prestiż". Jak skończy się popyt skończy się i $$$. Coś podobnego jak Ekonomia lat temu dziesięć.

 

Mechanika: tu moim zdaniem masz większe możliwości. Moim zdaniem studia są bardziej wszechstronne. Nie będzie kłopotów ze znalezieniem dobrej pracy. Wynagrodzenie całkiem całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz zdecydować co Cię "kręci" i co w życiu chcesz robić. Słuchanie rad typu "idź tam bo ja tam byłem i jest zajebiście" czy "po tym kierunku dobrze płacą" nie jest dobre. To Twoja przyszłość. A robienie tego co się kocha/lubi to jest bardzo ważna sprawa.

 

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej kręci Cie mechanika to tam idź, budownictwo to cięzki kierunek i faktycznie duzo projektów, ale nie sądze zeby bylo tak jak z ekonomią bo te studia mogl skonczyc prawie kazdy, a budownictwo na polibudzie to juz trzeba byc nieco mądrzejszym ;]

Mechanika zapewne tez do prostych kierunkow nie nalezy, ale skoro to lubisz to bedzie dwa razy łatwiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co Cię bardziej fascynuje, praca przy betoniarce, czy podawanie kluczy.... :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli rzeczywiscie podałes prawde wpisujac ze masz 18 lat,to nie dziwie Ci sie,że swoj zyciowy problem probujesz rozwiazac na stronach forum.w tym wieku bowiem rzadko kiedy słuchamy osób których słuchać powinnismy;)

ale jako człowiek,który chce pomagac innym,poradze Ci,abys w tak waznych kwestiach szukał porady u rodziny i otaczajacych Cie przyjaciół.

jeżeli wiesz co bardziej cię interesuje,to problem jest rozwiązany.

ewentualnie możesz zrobic sonde:

.budowlaniec

.mechanik

.a **j mnie to obchodzi..

 

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wybierając zawód kierujesz się tym, co lubisz to ja najpewniej skończyłbym jako leśniczy. W lesie fortuny nie zarobisz.

Dlatego trzeba na chłodno kalkulować, kierować się naturalnymi predyspozycjami w stylu jestem dobry z matmy to idę na Polibudę a Polonistyki unikam jak ognia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezeli rzeczywiscie podałes prawde wpisujac ze masz 18 lat,to nie dziwie Ci sie,że swoj zyciowy problem probujesz rozwiazac na stronach forum.w tym wieku bowiem rzadko kiedy słuchamy osób których słuchać powinnismy;-)

ale jako człowiek,który chce pomagac innym,poradze Ci,abys w tak waznych kwestiach szukał porady u rodziny i otaczajacych Cie przyjaciół.

jeżeli wiesz co bardziej cię interesuje,to problem jest rozwiązany.

ewentualnie możesz zrobic sonde:

.budowlaniec

.mechanik

.a **j mnie to obchodzi..

 

pozdrawiam:)

Próbuje zebrac kolejne argumenty, moze ktos byl, studiował i wie co i jak. Slucham rodziny i otaczajacych mnie osob ale zdania sa podzielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko.rób to co Cię naprawde interesuje.

i zmień avatar;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co byś nie wybrał to ... Bedo z ciebie ludzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę wydziału mechanicznego/budownictwa zobacz jakie są tam kierunki, może któryś Ciebie zainteresuje. Przejrzyj plany zajęć dla różnych semestrów popatrz jakie będziesz miał zajęcia jeśli się na ten kierunek zdecydujesz. Przejrzyj strony katedr z wydziału mechanicznego/budownictwa zobacz czym się tam ludzie zajmują. Poczytaj jak się nudzisz instrukcje do laborek (zazwyczaj są na stronach katedr). Zobacz jakie koła naukowe na wydziale istnieją. Zrób sobie wycieczkę na politechnikę pozwiedzaj wydziały ... wproś się na jakiś wykład zobacz jak to wygląda.

 

Wiedz jedno jeśli źle wybierzesz to zawsze możesz zacząć od nowa inny kierunek =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja studiowałem mechanikę na PG i są to trudne studia i naprawdę należy się przykładać. Jeżeli znasz języki i jesteś dobry to masz szanse na prace za granicą (Ci co język umieli wyjechali do Niemiec i są zadowoleni). Na ten kierunek przyjmuje się z ''łapanki'' bo jest mało chętnych (przynajmniej było tak parę lat temu) i są 2 nabory - drugi we wrześniu. Łatwo się dostać ale trudno utrzymać. Powtarzania przedmiotów są płatne powyżej chyba 6pkt ECTS (wystarczy mieć 2 przedmioty do tyłu) i znam ludzi co ich dzienne wyszły więcej niż zaoczne i trwały dużo dłużej.

 

Budownictwo było zawsze bardziej prestiżowe niż mechaniczny no i łatwiej o dobrze płatną pracę zarówno w Polsce jak i w krajach Unii (jeżeli nie zaniedbasz języków o co łatwo na PG).

 

Powodzenia w wyborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja studiowałem mechanikę i gdybym miał jeszcze raz wybierać, też by to była mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach dylematu co wybrać warto kupić Gazetę Koszerną z dodatkiem "Praca" i na podstawie ilości / jakości ogłoszeń wybrać czy w prawo czy w lewo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci dzisiaj na spocie :) bo kumpel konczy wlasnie budownictwo na PG, tzn. chyba kończy bo nie widziałem go z 3 miechy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem kierunek studiów 3 razy ;) Ogólnie muszę stwierdzić, że ja zaraz po maturze to byłem jeszcze dzieciak nie gotowy na podejmowanie poważnych decyzji związanych z moją przyszłością, ale teraz wiem jedno ... nie patrzyłbym na pewno w gazetę z ogłoszeniami, żeby sprawdzić po którym kierunku łatwiej znajdę prace i gdzie więcej zarobie, bo jeśli się ma łeb na karku to zarobi się porządnie nie zależnie od wybranego kierunku. Chodzi mi o to, że jeśli do samej emerytury miałbym odrabiać pańszczyznę i codziennie rano zadręczać się, że znowu muszę iść do tej przeklętej roboty, to chyba zatłukłbym się własną pięścią. Wole zarobić mniej, ale w pracy, która sprawia mi satysfakcję.

Wniosek jest jeden, wybieraj kierunek, który jest bardziej powiązany z Twoimi zainteresowaniami. Z drugiej jednak strony to tylko studia i nie jest powiedziane, że będziesz pracował akurat w swoim zawodzie, bo być może okaże się, że masz wspaniały dar do handlu cytrusami ;) i w ten oto sposób dostaniesz się na listę 100 najbogatszych Wprostu ;) czego szczerze Ci życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności